Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 194339 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1680 -: Aug 03, 2021, 15:43 »
Я някой да ми обясни какво означава седерастка пропаганда с която съм пропит и кой е този Тома Биков на който ме оприличават - бърза справка в Уикипедия дава че е някакво депутатче от Герб, ама за другия термин не намерих разяснение. Преполагам, че е символ на дясна политика (тове вече трябва да е виц).
Предполагам, че нещо настъпах някой мазол на феновете на Корни/Славчо чалгарчето дето ще управляват та гракнаха в един глас, а Бойко минава в опозиция.
И разбирам, че точно хората които си нямат хал хабер от соц-а най-яросно го защитават (а иначе Фашизмът било злото - че каква е разликата).
Разбирам, някои недоучили старци го харесват по сантиментални причини - тогава били млади и т.н, ама млади хора, с образование и с претенции реват за нещо което искат да стане като в Русия ли? В същото време се реве, че 30 г. прехода още не станал и БГ била най-бедната страна в Европа - важното сърце да е широко.
Кой да го направи този преход Бойко Борисов "застрахователя" срещу Бойко Рашков ченгето - това е като някой виц за черен хумор, ама явно народа си иска това.
Добре поне, че се возите в Опели, а някои си купиха и Мерцедеси, че се мръщите на Ладите. Вярно тогава ви се водиха и по един автобус/камион или трактор та да настигнете капиталистическите статистики, сега камиона трябва да си го купиш. Гледаш снимките на софйските улици от 70-те и няма кьорава кола, сигурно милиционерите са спряли трафика за снимките или всички са отишли на почивка в Малдивите. Тъкмо 85' почна да се понатоварва трафика и соц.-а рухна.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1681 -: Aug 03, 2021, 16:01 »
Тома Биков е бивш журналист. До 2017-та лееше с големия черпак по раз-Бойко. Изведнъж стана депутат и започна да венцислави, не, ами направо всеки ден, всяка минута, навсякъде да защитава и най-незащитимите неща.

Тома Биков изобщо не е единичен случай. Стотици пъти съм повтарял, че раз-Бойко е силно подценяван, че той е много хитър човек. Купува съвести на килограм и най-голямото му удоволствие е да купува такива като Биков. Например много преди Биков бяха Болен Лидеров и Яне Янев.

Седерастия е термин от прехода. Роди се в сърцето на Позитано. Ранното СДС (до Костов) си бяха откровени педерасти в лошия смисъл на думата. Силно лаеха и много злобно, точно като бесни кучета. Куче болно от бяс се знае, какво единствено може да му се стори. И реално му се стори де. Лично Костов го стори.

доп.
===

Не е ясно, защо не съществува термин бесеперастия. Защото седесарите бяха обикновени глупаци, но бившите комуняги за изпечени интриганти и съвсем нарочно разрушаваха родината няколко пъти по време на прехода. А след края му по Стани-шефско време създадоха модела наричан днес гъ̀рбав. Не е вярно, че ГЕРБ са направили нещо. Всичко това се роди в чуторите на монтерейци, а раз-бойковите хора бяха просто инструмента.
« Последна редакция: Aug 03, 2021, 16:06 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1682 -: Aug 03, 2021, 16:32 »
Благодаря за разяснението.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3118
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1683 -: Aug 03, 2021, 19:48 »
То си имаше бесепедерастия. Казваше се "Тройна коалиция". Но герберастията я захлюпи отвсякъде. В сравнение с герберастията бесепедерастията е направо цветенце. Като дойде тиквата (извинявам се, ако засегна някой, като не пиша "Бойко"), американците окончателно ни н@еб@х@. Червените имаха единствен шанс, през 2012 година да стартират най-накрая АЕЦ "Белене". Като имаха за премиер Ореха. Ама това не е правилно, откъде-накъде- турците строят тяхна си АЕЦ (а бяха приятели с американците тогава), румънците пък в Черна вода слагаха френски реактори.. ние ще продаваме ток, как така бе, трябва да купуваме. И айде дойдоха двама американци на високи длъжности в тяхната администрация и Ореха с посрана физиономия обяви, че не ни трябва АЕЦ в Белене. А после герберастите се прегърнаха с депесето и се почна една.. на която и досега й сърбаме попарата. jet едва ли е толкова наивен, да не знае какво е седерастия и герберастия, напредничава личност, евроатлантик и със западно самосъзнание, прослушва нета, даже вади началната буква на фамилиите на някои свои опоненти в споровете, а не е чел политически коментари в наши сайтове.. готин номер, захлюпва даже и Щербаков, Гьобелс е нищо :)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1684 -: Aug 03, 2021, 20:10 »
Ако аз живеех в чужбина последно бих чел новини за Тома Биков. Живеещ съм у нас и пак не ща да зная за него. Ако не беше Сашо Диков, можеше и да не зная. Определено не гледам ЬТВ, Нова, БНТ.

Белене е много опасна тема. Това е втората най-голяма корупционна яма у нас след Южен/Турски поток. На всичкото отгоре за площадка е избран гр. Белене. И не на последно място, а на първо, това е атомна централа, съвсем не еднозначно приемана технология.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3118
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1685 -: Aug 03, 2021, 20:19 »
За втория абзац от поста ти не споря. В смисъл, за корупцията. Но твърдя, че нашата държава определено щеше да има печалба от нов АЕЦ. А за Тома Биков.. Да, и аз не ща да знам за него. Но наблегнах на това: "jet едва ли е толкова наивен, да не знае какво е седерастия и герберастия, напредничава личност, евроатлантик и със западно самосъзнание, прослушва нета, даже вади началната буква на фамилиите на някои свои опоненти в споровете, а не е чел политически коментари в наши сайтове.. готин номер, захлюпва даже и Щербаков, Гьобелс е нищо :)"

Та така де.. щеш, не щеш, все ще си попрочел нещичко шоне из коментарите, след като си правиш труда да вадиш фамилии на опоненти из форум. Или специалността на други опоненти, "нужда от застрахователни съвети".. :) А иначе не знаеш какво е герберастия и седерастия. Никога не си виждал нещо такова из нета, ти си ровил за други неща. Супер звучи :)
 
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3118
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1686 -: Aug 03, 2021, 20:25 »
Желая хубава вечер и хубав завършек на седмицата, в тия горещини, на всички!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1687 -: Aug 03, 2021, 20:30 »
Желая хубава вечер и хубав завършек на седмицата, в тия горещини, на всички!

Днес е едва вторник. От седмицата има още пет дни и 3,5 часа. За някои от нас седмицата още не е започнала.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3118
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1688 -: Aug 03, 2021, 20:37 »
Да, за някой може да започва, за друг да завършва.. прав си със забележката. За мен утре приключват нещата, като седмични ангажименти, конкретно тази седмица. Да се поправя, желая хубава седмица  [_]3
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1689 -: Aug 04, 2021, 10:30 »
   Видяхте ли новото проекто-правителство ?!?

   Ужас !
Некадърник до некадърник...
Новият кандидат-министър на енергетиката също не знае какво е квтч.
За този на транспорта,ИТ и съобщенията - понятие си няма що е то
"бит","байт" и каква е разликата между тях.

Да опитат да сложат Гроздан Караджов  - самият връх на седерастията,за министър
 е брутална подигравка.



Ако аз обиколя маалата,ще намеря поне 10 човека,които са по-разбирачи.
« Последна редакция: Aug 04, 2021, 10:32 от spec1a »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3118
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1690 -: Aug 04, 2021, 11:24 »
Аз виждам нови избори, с такова правителство.. Те отсега се изпокараха, представям си след 2 месеца какво ще е. Много гладни и много наточени да лапат.

Между другото, колеги, бях чувал една възможност .rpm пакет да се "преправи" в .deb пакет. А дали има начин от .deb пакет да си направя .rpm ? Пиша го тук, понеже не можах да преценя кой ще е правилния раздел, благодаря.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1691 -: Aug 04, 2021, 11:30 »
Пакета и командата се казват alien (като чужденец, извънземен). Преди много години съм го пробвал два-три пъти, не мога да съм сигурен дали е свръх-успешно. По принцип малко неща има rpm да ги няма deb и обратно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1692 -: Aug 04, 2021, 11:37 »
Ако пакета е някоя програма или библиотека - забрави. Нищо няма да стане. Много ще са различни deb дистрибуцията и rpm дистрибуцията.

Но ако пакета е някой дата файл. Например докуметация, хтмл, картинки, шрифтове, дата файлове за някоя игра и т.н. има шансове за успех.


https://www.thegeekstuff.com/2010/11/alien-command-examples/

Но тогава пък, ако е само 'дата файл' възниква въпроса - защо ти е пакет. Не може ли просто да си копираш нужните файлове в директорията.
« Последна редакция: Aug 04, 2021, 12:12 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1693 -: Aug 04, 2021, 11:39 »
Новият кандидат-министър на енергетиката също не знае какво е квтч.
За този на транспорта,ИТ и съобщенията - понятие си няма що е то
"бит","байт" и каква е разликата между тях.
Я дай малко инфо и сорсове.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6188
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1694 -: Aug 04, 2021, 11:49 »
Аз виждам нови избори, с такова правителство.. Те отсега се изпокараха, представям си след 2 месеца какво ще е. Много гладни и много наточени да лапат.

Между другото, колеги, бях чувал една възможност .rpm пакет да се "преправи" в .deb пакет. А дали има начин от .deb пакет да си направя .rpm ? Пиша го тук, понеже не можах да преценя кой ще е правилния раздел, благодаря.
Няма причина да не стане и обратното. Все пак deb пакета не е нищо друго от архив.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.