Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 191600 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1845 -: Aug 25, 2021, 19:28 »
Ха така.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1846 -: Aug 29, 2021, 11:07 »
Прочетох тази стара новина, от началото на годината:
https://www.flagman.bg/article/236725
И останах потресен. В началото помислих, че е фейк. Измишльотина, прекалено брутално ми се видя. Обаче май е истина. Един от коментиралите под новината, е изровил и линк към обезличено (без имена на страните) решение на Апелативния съд на провинция "Британска Колумбия". Английският ми е много далеко от перфектен, но доколкото разбирам, точно за описвания в статията случай става въпрос, датата горе вдясно е 01.10.2020 год. :
https://www.bccourts.ca/jdb-txt/ca/20/00/2020BCCA0011.htm#BookMark230
Та, не "Започна се", а направо си върви..

П.П. Вероятно истината е някъде по средата, но самият факт, 14-15 годишно дете и трансформация..

« Последна редакция: Aug 29, 2021, 11:17 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1847 -: Aug 29, 2021, 14:53 »
Прочетох тази стара новина, от началото на годината:
https://www.flagman.bg/article/236725
И останах потресен. В началото помислих, че е фейк. Измишльотина, прекалено брутално ми се видя. Обаче май е истина. Един от коментиралите под новината, е изровил и линк към обезличено (без имена на страните) решение на Апелативния съд на провинция "Британска Колумбия". Английският ми е много далеко от перфектен, но доколкото разбирам, точно за описвания в статията случай става въпрос, датата горе вдясно е 01.10.2020 год. :
https://www.bccourts.ca/jdb-txt/ca/20/00/2020BCCA0011.htm#BookMark230
Та, не "Започна се", а направо си върви..

П.П. Вероятно истината е някъде по средата, но самият факт, 14-15 годишно дете и трансформация..
Хм! Ако на мен ми се случи такова нещо, сигурно ще викна доктора и докторката на среща за разговор и ще ги екзекутирам на място. След това разбира се ще ме подгонят. И ще дойде ред на съдийте и всички намесени.
« Последна редакция: Aug 29, 2021, 16:12 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1848 -: Aug 29, 2021, 16:03 »
Гладни представители на криминалния контингент колкото искаш, колко му е по естествен начин да направят доктора от мъж на жена.. но мен ме потресе друго. Правото е от древността, в началото е било обичайно, т.е. според обичаите, после са се появили писаните норми и т.н. Но в правото има приемственост, освен това в правото са имплементирани и морални норми. А съдът, освен от правна страна, следва да гледа и на моралната такава. Докъде ще стигнат канадците, след като са я докарали дотам, съд, и то от висок ранг- апелативен (не е върховен, както пише в статията, в линка със съдебния акт пише court of appeal, т.е. апелативен, не върховен) да постановява, че няма проблем 14-15 годишна неориентирана девойка да си сменя пола???????? Заради изгледани в училище джендърски филмчета???  Ама така било по закон- пишело че може, значи може и трябва да се спазва. Това ли е правовата държава- джендърията? Аз се сещам за една лекция, на която присъствах, човекът беше практик повече, не автор на многотомни трудове. Каза така: "Спазването на законите не означава, че държавата е правова. Законите може да са лоши, може да са добри. Но ако приемем твърдението, че спазването за законите означава правова държава, то Третият райх е най-правовата държава, защото там законите са се спазвали на 100%". Та, що за извращение е това, и къде остава моралът? Няма пречка, да се произвеждат непълнолетни  джендъри,родителите нямат думата, а такива доктори, като споменатият в статията, са супер прогресивни, дават на обществото свободата да е "безполово"? Сигурно утре и паметник ще му сложат, в Монреал например?  Жалко, че английският ми не е толкова добър, особено пък като се опре до юридически термини и не мога в детайли да си преведа съдебния акт, за да схвана как точно, в детайлите, са се мотивирали.
Извинявам се, че се отпуснах в юридическата сфера, дано не съм станал досаден, но това не ми го събира главата- на съдебно ниво да се поощряват джендърии като смяна на пола. Пред такива неща искам да си остана "Бай Ганьо" в "Булгаристан", както пишат по някои форуми. Не визирам нашия форум тук.

П.П. В решението на апелативния съд в линка пише точно това- че върховния им съд се е произнесъл в полза на джендърията, накратко казано. Та се поправям- апелативния съд "чарджи" бащата, че приказва. А джендърията е утвърдена на ниво върховен съд.
« Последна редакция: Aug 29, 2021, 16:24 от Nik123 »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1849 -: Aug 30, 2021, 10:12 »
   Аз писах,писах,писах ... що за човек е Джъстин Трюдо и неговата
партия,но явно голяма част от канадците си го харесват.
Включително и някои пишещи в нашия форум.
   Това е положението !
Както се казва: vox populi,vox dei ...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1850 -: Aug 30, 2021, 13:13 »
Общо взето, умно. Лесно могат да наложат тези неща в някоя изостанала икономически и слаба държава. Но, ако го наложат в развитите и силни страни... Щом там е  така, значи не може да е лошо, нали! Все хубави неща се случват там. Демокрация, охолен живот, уредена държава, има всичко по магазините, хората са щастливи. Не може това да е лошо, щом се е наложило.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1851 -: Aug 30, 2021, 14:03 »
   Има една известна притча: за "жабата и тенджерата".
Ако се хвърли жаба в гореща вода,ще подскочи и ще е вън от тенджерата.
Ако обаче водата в началото е само топла и полека започва да се нагрява,
жабата "ще се омая" ,няма да действа, и така ... докато се свари.

   В тази връзка,налагането на педерастия,джендъризъм и други подобни
става полека,в рамките на десетилетия ...
Използва се една съвкупност от PR технологии,известна като "прозорецът на Овертон".
Основната концепция е: нещо извратено (педерастия,джендъризъм,...) се представя за
привлекателно: описва се живота на известни личности с хомо ориентация: как са
преуспели,колко добре живеят и т.н. ... разбирай: личности за подражание.
И всичко това в продължение на дълги години ...

Налага се в джендър  идеологията в  детските градини,училищата,...

И т.н. и т.н.
« Последна редакция: Aug 30, 2021, 14:06 от spec1a »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1852 -: Aug 30, 2021, 17:54 »
Май направо са им преварили жабите на канадците. Лично на мен не ми пука кой в каква джендърия ще навлиза, стига да не ми навира в очите своите възгледи с идеята, че е задължително прав. Като става въпрос за големи хора- кой на какъвто си ще да се прави и с който иска да си ляга. От това нито ще си обърна сексуалната ориентация, нито ще започна да се кефя на джендъри, нито да приемам нещо такова за нормално. Нито пък семейството ми, близките, или приятелите ми ще приемат нещо подобно за нормално. Но в този случай става въпрос за дете, което е вече прекалено. Хубавото е, че при нас, в България, това нещо няма да се случи поне в следващите петдесетина години. Даже и баш бакан Борисов, който си беше на американска каишка, не посмя да изкомандва депутатите си за Истанбулската конвенция.

П.П.
Лесно могат да наложат тези неща в някоя изостанала икономически и слаба държава.
Мисля, че точно в по-изостаналите държави точно тези неща по-трудно ще ги наложат. Например афганистанските талибани едва-що превзеха страната и вече тръгнаха да трепят хомосексуалисти:
https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-talibanite-v-afganistan/talibanite-zapochvat-lov-na-homoseskualisti-6130277
Индонезия:
https://www.slobodenpecat.mk/bg/sedum-meseci-zatvor-za-indoneziski-vojnik-poradi-istopolov-seks/
Русия:
https://news.lex.bg/pregled-na-pechata/%D1%85%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%81%D0%B5%D0%BA%D1%81%D1%83%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82-%D0%B2-%D1%80%D1%83%D1%81%D0%B8%D1%8F-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%B5/
В Боливия има забрана за гей бракове също.. Примери много.
В Източна Европа джендърията също не е  популярна, въпреки облъчването по медиите. Всъщност тя е издигната до държавно ниво, ако мога така да се изразя, точно в Севрна Америка (Континента) и Западна Европа, повечето т.нар. развити демокрации. Ама и Древния Рим се е разпаднал, след като са започнали всякакви извращения там.. варварите са го довършили.
А немците май почват да си спомнят за един с мустачки.
« Последна редакция: Aug 30, 2021, 18:19 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1853 -: Aug 30, 2021, 21:08 »
Не бих се изказвал толкова сигурно за това, дали няма да се случи същото и тук близките петдесет години. Близката ни история показва, че от запада възприемаме най-лошото, без да вкараме нищо от доброто. Бащата не е разбрал, какво се случва с детето му, докато не е станало късно. Защо мислиш,  че има гаранция, че ти ще разбереш?
Решили са да го направят и ще стъпват много леко. Точно заради такива като теб или мен. Както казах, аз не бих се поколебал да се разправя жестоко с такива образи. За мен душата е безсмъртна и разбирането ми е, че просто прекарвам човек по-рано през прага, отколкото би трябвало. Но това не е от непростимите грехове. Какво би направил, ако се случи на твое дете или на това на сестра ти или брат ти? На приятеля ти. Всеки си мисли, че няма да му се случи, докато не му се случи наистина. Бог или Вселената просто работят по този начин.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1854 -: Aug 30, 2021, 21:38 »
Както писах в предишен пост, има достатъчно безработен криминален контингент. За всякакви неща. Това на въпроса какво бих направил.
Имах предвид друго- тук, при нас, в БГ, въобще не сме толкова "демократични". И няма да станем скоро. Особено пък по такъв казус с дете. В нашето законодателство няма механизъм, който да позволи джендър трансфорация на непълнолетно лице. И слава богу. Скоро няма и да има. Нашата Конституция третира пола по биологичен произход. Има напъни това да се промени, но първо, дори и гербаджиите на американска демократична хранилка разбраха, че няма да мине, второ- промяна на конституция не става така бързо. Освен това, ние не сме западняци- мнозинството не иска да живее на изплащане, а иска собственост- колата да е твоя, а не на лизинговата къща, жилището да е твое, а не на банката, компютърът да си е твой, а не на фирмата за бързи кредити. Голяма работа, че колата не била последен модел, или че жилището нямало соларни панели и че не можело от телефона си да си включиш бойлера. Животът на кредит в България не върви. И доказателството са хилядите продажби на търг на лизнгови автомобили и ипотекирани жилища. Тука не включваме престъпниците, издържащи се от далавери в икономическия сектор, те не са народа, и на Запад си имат такива. А животът на кредит е станало кредото на западния човек. Тук при нас не е така, и за да променят това, трябват минимум 50 години. И едва след като това стане, да ни интубират и с останалите "ценности", като джендърията.
А за това, цитирам: "Близката ни история показва, че от запада възприемаме най-лошото, без да вкараме нищо от доброто." - съгласен на 100%.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1855 -: Aug 31, 2021, 01:10 »
Конституцията и законите ни  е излишно да се споменават, защото европейското право е с приоритет пред националното. Иначе казано, спазват се европейските закони, преди да се спазват нашите. Ако има противоречие, в сила са европейските. Та, ние дори никога да не приемем тези неща, ще ни ги наложат и нищо няма да  можем да направим. Дори сме длъжни да отменим противоречивите закони. На практика, онези с едно приемане на регламент, декларация или решение и три седмици след публикуването му, законите ни може и да не важат.
« Последна редакция: Aug 31, 2021, 01:15 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1856 -: Aug 31, 2021, 10:14 »
   Не мога да разбера следното:
Защо педали/лесбийки/травестити се радват толкова на соросоидната
толерастия,при положение,че включва и масовото приемане на
ислямски  бежанци.Ако рязаните станат мнозинство в западните
държави,ще започнат да избиват хората с нетрадиционна сексуална
ориентация.Както започна да става в Афганистан.
   Същото важи и за феминистките: рязаните диваци значително ще
ограничат правата на жените.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1857 -: Aug 31, 2021, 15:58 »
   Не мога да разбера следното:
Защо педали/лесбийки/травестити се радват толкова на соросоидната
толерастия,при положение,че включва и масовото приемане на
ислямски  бежанци.Ако рязаните станат мнозинство в западните
държави,ще започнат да избиват хората с нетрадиционна сексуална
ориентация.Както започна да става в Афганистан.
   Същото важи и за феминистките: рязаните диваци значително ще
ограничат правата на жените.
Мислил съм си същото. Не вярвам, да са толкова прости. Сигурно си мислят, че никога няма да им се случи.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1858 -: Aug 31, 2021, 16:24 »
И аз съм разсъждавал над тоя въпрос. Вероятно вярват на теорията, разпространявана по медиите навсякъде, че емигрантите ще се цивилизоват и ще възприемат "евроатлантическите ценности". Да, това е възможно, но ако емигрантският приток е много малък в сравнение с основната маса в съответната държава. А като става нашествие на милиони.. То има и показателни примери- имаше една шведска активистка за права на който се сетиш, защитаваше емигрантите, накрая точно такива я изнасилиха. Не мога да се сетя за името й, иначе бих прикачил и линк, чел съм го из нета.
Другото, което ми идва наум, е, че има един малък елит от лгбт и всичко подобно, които са богати. И те са еталона. И много обикновени джендъри, които си стоят бедни, но гледат еталона, как беше, оня прозорец. И му се радват и се надяват и те да станат такива. То насаждането на джендърията идва от тия богатите. На тях няма какво да им се случи- полиция, жандармерия, държавен апарат, ще ги покрие винаги от емигрантски натиск и посегателства. А бедничките джендъри не могат да разчитат на това, но не го осъзнават. Вярват си в утопията за всемирна толерантност, размиване на националните държави, издигане в култ на обикновената личност и нейните свободи и слободии.. А тия, които идват от близкия изток, са на ниво 14 век, че и по-надолу. Е няма как няколко века развитие и осъзнаване да мине за няколко години по европейски програми. Един приятел скоро ми разказва за Германия, той там живее- тия "гостите" сядали на бордюрите пред заведенията, почвали да люпят семки и да плюят, и да си цъкат на телефоните- в тоя град, в който е приятеля, не му запомних името, всяко заведение си имало уайфай, тия- на бордюра пред заведението, закачат телефоните, плюене, шахара-махара на висок глас, скайпа и вайбъра вървят фрий, а после хайде за помощите на банкомата. А всякакви джендър активисти им се кефят. Че имаше и клипове в тубата, не знам дали стоят още- на някаква гара в Германия, от влак слизат всякакви чалмосани и брадати, посрещат ги немци и немкини с флагчета в цветовете на дъгата, транспаранти Wilkommen и им се радват, новопристигналите изроди крещят "Аллах акбар".
Аз и друго не мога да разбера- за какво са им на Холандия, Великобритания, Германия, Франция, тия емигранти? Трябват им мозъци? ОК, готина политика- вземаш мозъци. Ама вземи само мозъците- за какво ти е цялата тая тумба? Трябвала им работна ръка- ама те тия стават само за неквалифициран труд- там миячи, чистачи, а и последните 20 години показват, че предпочитат да не работят, а да си седят в общинските бараки и да получават помощи? Генофонда щели да оправят- че тя Холандия е на изчезване, и как ще оправят генофонда- целия им генофонд след 30 години ще е с чалми и бради? Франция същото? Какво се получава накрая- джендърия в комбинация с емигрантите. Колко ще оцелее така държавата? Държавните им глави на страните в ЕС са повече загрижени да демонстрират толерастията, отколкото за съществуването на държавите си.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1859 -: Aug 31, 2021, 18:47 »
Общо взето, няма значение, колко емигранти ще влязат в някоя държава. Тези са ислямисти, а в исляма няма такова нещо като презервативи и прочее. Едно семейство прави по осем деца, а европейците по едно, до две. След три-поколения, които са малко под седемдесет години, тези ще са мнозинството. А при положение, че при тях ново поколение не се появява средно на 22 години, а по-рано, този срок може са е съкрати спокойно на петдесет години. Ей тогава джендърите и обратните ще го закъсат, защото ще бъдат линчувани на улицата. Паради дали ще правят тогава? По-скоро ще се изпокрият в миша дупка или ще емигрират на свой ред. Ще бягат от собствената си държава.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.