Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 165726 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2190 -: Sep 30, 2022, 20:00 »
Щото пък с ге-ме-о-то се удължава продължителността на живота, с прави краставици, пластмасови домати и кръгли картофи.. И изпрано месо из центрофугите  :)

П.П. Щях да забравя и ваксините срещу ковида, и те много удължават живота. Ваксините срещу сезонните грипове също.
Абе все "ценности"..

Хайде  [_]3
« Последна редакция: Sep 30, 2022, 20:05 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2191 -: Sep 30, 2022, 20:38 »
Aко се понапънеш, ще видиш в диаграмата две неща. Едното е точно удължаване на живота. И причината за това е свъхлуксозния живот на днешния европеец. А не-пластмасови домати никой не е виждал в последните сто години.

Второто е, голямата емиграция (защото тия хора определено не са измрели) в средната възраст.

Което ни връща към „рязаните диваци“. За запада ние сме по-малко такива и е лицемерно да ги нападаме.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2192 -: Sep 30, 2022, 21:07 »
А не-пластмасови домати никой не е виждал в последните сто години.

Другото няма да го коментирам, но това, че не-пластмасови домати никой не е виждал в последните сто години, е голяма глупост, с цялото ми уважение към теб. Не знам как си достигнал до тази теза. Ако ми беше съсед, или съгражданин поне, щях лично да ти донеса един непластмасов домат, като приятелски жест.
По същество: Разните ограничения, в стил правите краставици и кръглите картофи (в тоя дух - правите, каквото ви кажем) ни е@ават мамата, като държава, народ, и идентичност. Днес няма да произвеждате краставици, щото вашите са криви, утре ще купувате гориво само от нас, защото е димокраси бе.. вдругиден ще сеRете само в петък, за да не хабите целулоза за тоалетна хартия, по-нататък няма да пър@дите, защото отделяте метан в атмосферата.. димокраси бееее, зелена енергия, мултикулти мизерия (димокраси да не се бърка с демокрация, не ги използвам в еднакъв смисъл).
Рязаните спасявали положението, как не.. така го спасяват, че в Холандия например, половината  население няма нищо общо с холандския език и култура. Да не говорим за Амстердам, или Ротердам- там пък е много яко мултикулти. А мерси от "ценности". И мултикулти на социална издръжка.

П.П. На тия "ценности" да им се радват там, на Запад, не познавам много хора, които им се радват тук, при нас.
И без да се понапъвам по разни графики, виждам у нас резултата от димокрасито. Те и в ЕС вече го виждат и усещат на гърба си, без да имат очи там.
« Последна редакция: Sep 30, 2022, 21:18 от Nik123 »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2193 -: Sep 30, 2022, 23:12 »
Щото пък с ге-ме-о-то се удължава продължителността на живота, с прави краставици, пластмасови домати и кръгли картофи.. И изпрано месо из центрофугите  :)

П.П. Щях да забравя и ваксините срещу ковида, и те много удължават живота. Ваксините срещу сезонните грипове също.
Абе все "ценности"..

Хайде  [_]3
Ами хайде да погледнем малко цифри и тогава да си говорим врели-некипели:
https://www.worldometers.info/demographics/life-expectancy/

89-ти ред виж какво пише, особено при мъжете - там при Джамайка и Доминиканската реп. дето нищо не им е ГМО и пласмасово (теорията ти никаква я няма).
А, щях да забравя Джамайка има само 24% ваксинации (БГ 29%).

« Последна редакция: Sep 30, 2022, 23:13 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2194 -: Oct 01, 2022, 08:18 »
Щото пък с ге-ме-о-то се удължава продължителността на живота, с прави краставици, пластмасови домати и кръгли картофи.. И изпрано месо из центрофугите  :)

П.П. Щях да забравя и ваксините срещу ковида, и те много удължават живота. Ваксините срещу сезонните грипове също.
Абе все "ценности"..

Хайде  [_]3
Ами хайде да погледнем малко цифри и тогава да си говорим врели-некипели:
https://www.worldometers.info/demographics/life-expectancy/

89-ти ред виж какво пише, особено при мъжете - там при Джамайка и Доминиканската реп. дето нищо не им е ГМhttps://www.dnes.bg/'О и пласмасово (теорията ти никаква я няма).
А, щях да забравя Джамайка има само 24% ваксинации (БГ 29%).

И преди съм писал, много по-важно е какво си свършил през живота си (кратък или дълъг)  8)
Моцарт като е умрял на половина от цитираните години дали не е останал в историята, или Жана Д'арк - спасила Франция или Левски и Ботев.
Хайде стига само с цифри (количество) да оценяваме какво остава след един живот  ::)
Каква полза от дълъг живот като накрая се клатиш, падаш по стълби, ръкуваш се с въздуха и търсиш починали хора между присъстващите ?
Ако на някой му харесва, негова/нейна воля, всеки има избор  8)
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2195 -: Oct 01, 2022, 08:18 »
Щото пък с ге-ме-о-то се удължава продължителността на живота, с прави краставици, пластмасови домати и кръгли картофи.. И изпрано месо из центрофугите  :)

П.П. Щях да забравя и ваксините срещу ковида, и те много удължават живота. Ваксините срещу сезонните грипове също.
Абе все "ценности"..

Хайде  [_]3

   Как да не ce удължава продължителността на живота ?  ;D



Пускат лилави ГМО домати на пазара.

https://it.dir.bg/nauka/puskat-na-pazara-lilavi-gmo-domati

https://dariknews.bg/novini/tehnologii/ucheni-syzdadoha-lilavi-gmo-domati-1208512

https://agrozona.bg/puskat-na-pazara-lilavi-gmo-domati/

...новият ГМО сорт има повишени нива на антоцианин. Според едни това носи определени ползи за здравето, включително намален риск от сърдечни заболявания.

 ;D


   
« Последна редакция: Oct 01, 2022, 08:38 от spec1a »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2196 -: Oct 01, 2022, 08:31 »
Каквито и мерки да се вземат, само рязаните спасяват положението.
Виж пирамидата на структурата на българското население по-долу. Има и "плей" бутон през годините и ще разбереш защо баба Меркел затвори очите и отвори границата. в БГ положението е още по-сериозно.
Разликата е, че в Германия влязоха и рязани учени и инженери, когато България отвори границите, ще видиш какво е останало по дъното.

https://countryeconomy.com/demography/population-structure/bulgaria

Така, че изхвърляй презервативите и скачай на някоя рускиня или някоя китайка (ама и те вече не щат деца).
За продължителността на живота обаче не знам какво може да се направи (никой няма да си изхвърли казаните и джибрите).

   Не бъди толкова сигурен.

   Все пак има разлика между "много трудно" и "невъзможно".
Ислямските нашествия могат да бъдат спрени.
И са спирани,и то няколко пъти. Например турските диваци бяха
стигнали до портите на Виена,но са изтласкани оттам.

   Просто в Европа трябва да дойдат на власт крайнодесни сили.
Не съм им почитател,държа да подчертая.
Но,май е необходимо...
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2197 -: Oct 01, 2022, 11:57 »
За доматите.. откакто гледах онова форсирано узряване на зелени домати с ацетон (или подобна химия).. ми се обърнаха червата. Не че пазаря от тия големите вериги, но се е случвало при неочаквани гости и спешна нужда от салата да прбягам до Кауфланд за малко пластмасови домати.

Близо до дома ми има едно пазарче. Там един производител всяка година продава криви краставици и безформени домати, собствено производство, през лятото. Оранжерии имал, приказвали сме си. Ами доматите му нищо общо нямат с ония пластмасовите в големите вериги. И цвета по-наситен, и вкуса, и по-сочни.. със сигурност ползва изкуствени торове, разбира се, но все пак хубав узрял домат. Щом дребен земеделски производител може да отглежда такива домати, значи и крупните могат, ама тоя мерак за бързи свръхпечалби.. вероятно и липсата/неприлагането на някакви регулаторни норми за качество водят до пластмасата. Или пък самите норми за регулация на качеството са така написани, че позволяват форсираното узряване с ацетон.

П. П. Пускам ТВ, попадам на БТВ, и какво виждам- президента произнася реч в София, по повод откриването на газовата връзка с Гърция. Лошо няма, източник на енергия, ако и цените са по-ниски от руските, няма цена. Но.. президентът говори на английски в София! И превеждат на български в ефир.. Ай сиктир, както казват турците!
Не е ли редно, да говори на български в българската столица, а да превеждат на английски, или който ще да е там език, спрямо различните гости ???
« Последна редакция: Oct 01, 2022, 12:34 от Nik123 »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2198 -: Oct 01, 2022, 15:19 »
Щото пък с ге-ме-о-то се удължава продължителността на живота, с прави краставици, пластмасови домати и кръгли картофи.. И изпрано месо из центрофугите  :)

П.П. Щях да забравя и ваксините срещу ковида, и те много удължават живота. Ваксините срещу сезонните грипове също.
Абе все "ценности"..

Хайде  [_]3
Ами хайде да погледнем малко цифри и тогава да си говорим врели-некипели:
https://www.worldometers.info/demographics/life-expectancy/

89-ти ред виж какво пише, особено при мъжете - там при Джамайка и Доминиканската реп. дето нищо не им е ГМhttps://www.dnes.bg/'О и пласмасово (теорията ти никаква я няма).
А, щях да забравя Джамайка има само 24% ваксинации (БГ 29%).

И преди съм писал, много по-важно е какво си свършил през живота си (кратък или дълъг)  8)
Моцарт като е умрял на половина от цитираните години дали не е останал в историята, или Жана Д'арк - спасила Франция или Левски и Ботев.
Хайде стига само с цифри (количество) да оценяваме какво остава след един живот  ::)
Каква полза от дълъг живот като накрая се клатиш, падаш по стълби, ръкуваш се с въздуха и търсиш починали хора между присъстващите ?
Ако на някой му харесва, негова/нейна воля, всеки има избор  8)
И какво точно си свършил освен да ядеш не-пласмасови домати?! И моля не се сравнявай с Моцарт, щото чичко доктор ще дойде с бялата манта и въжето (макар, че сега е зает да гони Путин из Георгиевската зала).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2199 -: Oct 01, 2022, 15:47 »
Туй сега към кой точно е, че за пластмасовите домати писах аз, пък за Моцарт - Рей?
 ;D ;D

Ако е към мен и какво съм свършил- моята работа я разбираш, колкото аз твоята.
Жив и здрав !
 [_]3
« Последна редакция: Oct 01, 2022, 15:48 от Nik123 »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2200 -: Oct 01, 2022, 16:19 »
   Я Никсън да каже кво праим:

България е осъдена за отказ да промени пол по документи
https://segabg.com/hot/category-bulgaria/bulgariya-e-osudena-za-otkaz-da-promeni-pol-po-dokumenti



 Да разбираме ли,че всеки може да си сменя резбата както си иска ?  ;D
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2201 -: Oct 01, 2022, 16:35 »
В конкретния случай, държавата ще плати едно обезщетение.
А иначе, вече има дела за смяна на пола- в районните съдилища са, като подсъдност. Не съм вещ в тази материя точно, но доколкото знам, минават някакви хормонални терапии, допуска се и експертиза, мисля, че участва и психолог. Не се занимавам с такива дела. Но каквото съм чувал от колеги по въпроса, всъщност делото се води, за да разреши съда де факто не промяна на пола (щото, каквито и операции да се правят, и терапии, не виждам как на мъж ще му присадят матка, или на жена пенис, пък знам ли, може и това да е постигнала вече медицината) а промяна на документите по гражданското състояние, т.е. да ти пише в личната карта женско ЕГН, женски имена, женски пол (ако от мъж си решил да ставаш жена, например). И вече има такива трансформации - виждал съм лична карта с женски имена, женско ЕГН, на "бивш мъж". Рядкост са такива случаи, а и повечето съдилища отказват- противоречи на конституцията ни.
Евроатлантически ценности.

Засега в България полът е само биологичен, има решение на Конституционния съд:

https://segabg.com/node/196483

Само че, като откаже някой наш съд да променя ЕГН и имена в лични документи на някой трансформиран, държавата плаща обезщетения, ако трансформираният пусне жалба в еврогейския съд.
« Последна редакция: Oct 01, 2022, 16:42 от Nik123 »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2202 -: Oct 01, 2022, 16:40 »
Деа тез полове, евана работа е това и голяма цигания.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2203 -: Oct 01, 2022, 20:00 »
Щото пък с ге-ме-о-то се удължава продължителността на живота, с прави краставици, пластмасови домати и кръгли картофи.. И изпрано месо из центрофугите  :)

П.П. Щях да забравя и ваксините срещу ковида, и те много удължават живота. Ваксините срещу сезонните грипове също.
Абе все "ценности"..

Хайде  [_]3
Ами хайде да погледнем малко цифри и тогава да си говорим врели-некипели:
https://www.worldometers.info/demographics/life-expectancy/

89-ти ред виж какво пише, особено при мъжете - там при Джамайка и Доминиканската реп. дето нищо не им е ГМhttps://www.dnes.bg/'О и пласмасово (теорията ти никаква я няма).
А, щях да забравя Джамайка има само 24% ваксинации (БГ 29%).

И преди съм писал, много по-важно е какво си свършил през живота си (кратък или дълъг)  8)
Моцарт като е умрял на половина от цитираните години дали не е останал в историята, или Жана Д'арк - спасила Франция или Левски и Ботев.
Хайде стига само с цифри (количество) да оценяваме какво остава след един живот  ::)
Каква полза от дълъг живот като накрая се клатиш, падаш по стълби, ръкуваш се с въздуха и търсиш починали хора между присъстващите ?
Ако на някой му харесва, негова/нейна воля, всеки има избор  8)
И какво точно си свършил освен да ядеш не-пласмасови домати?! И моля не се сравнявай с Моцарт, щото чичко доктор ще дойде с бялата манта и въжето (макар, че сега е зает да гони Путин из Георгиевската зала).

Добре че не се обиждам на писанията (бълнуванията) на @jet, къде видя да се сравнявам с когото и да било или направо си го измисли. Дадох пример с няколко личности.
А какво съм свършил си е моя работа и съдба, не си ти този който може да ми дава оценки  ;D

А относно доктора, с оглед на твърде честото споменаване на Путин мисля че е добре да си обърнеш малко внимание, в психичен аспект (има някаква параноя тук)  :o
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2204 -: Oct 01, 2022, 20:29 »
А пък утре ще разберем кой аджеба е лъгал и обещавал най-много.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.