Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 33   Надолу

Автор Тема: Курвенските пинизи на малките-и-меките  (Прочетена 51552 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #210 -: Aug 19, 2021, 21:40 »
То нещото може да е криптирано, ама кой държи ключовете.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6180
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #211 -: Aug 20, 2021, 01:36 »
То нещото може да е криптирано, ама кой държи ключовете.
Добра забележка, но за ключовете нищо не съм казал  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

zahari_bgr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 139
  • Distribution: Fedora 33 64-bit with kernel 5.12.6
  • Window Manager: GNOME 3.38.5
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #212 -: Aug 20, 2021, 22:29 »
Напълно си прав, 4096bits. Всъщност, би трябвало да има нещо като "Send them a friend request, if they're using the service" и само ако другия отговори да се разкрива, че въобще съществува в системата.

Telegram може да се настрои така, че само някой, който е в твоя списък с контакти да може да те вижда в неговия списък с контакти, дори да си в списъка му с контакти на телефона, но не може да се изключи нацяло. Signal въобще няма такова нещо - всички виждат всички от списъка си с контакти на телефона.

Telegram съхранява контактите ти на техните сървъри, както и ги синхронизира между устройствата, но това може да се изключи, обаче тогава няма да ги виждаш и на устройството. Signal  не съхранява контактите ти на техните сървъри, а проверява частични хешове на контактите ти от телефона за наличие в тяхната база данни.

Telegram има потребителски имена, които се показват в груповите чатове - там можеш да си скриеш номера, както и хората могат да те търсят по потребителско име, което не ти разкрива номера. Signal има потребителски профили, които се показват на някой, който те няма в списъка с контактите си - т. е. не си разкриваш номера на някой, ако му пишеш.

Telegram може да се настрои да иска парола при вписване от ново устройство, но тогава ти иска и e-mail. Signal може да се настрои така, че да ти иска PIN кода, с който заключваш приложението.

И Telegram и Signal рутират централизирано всички съобщения, което значи, че получават всички метаданни. Signal претендират, че ги трият и веднъж се е случвало в съдебна зала да свидетелстват, че могат да предоставят само дата на регистрация и последен вход. В Telegram съобщенията по подразбиране са некриптирани и всичко се пази - за да може да се синхронизира между устройствата.

В Signalвсичко е криптирано и няма как да не бъде. В Telegram са криптирани само гласовите и видео разговори, както и секретните чатове.

Signal съхранява публичните ключове на всички за всички устройства, а частните са единствено на отделните устройства. При Telegram се разменят когато ще се използват.

И при двата гласовите и видео разговори могат да бъдат peer-to-peer, но минават през сървър, ако такава връзка не може да бъде направена - в който случай могат да ви измамят и да ви подслушват. Не виждам как не биха могли да направят същото и за чатовете - могат да подслушват всеки разговор, ако поискат.

На Signal всичко е GPL v3, а сървъра и някои клиенти на Telegram са частен код. Telegram може и е налагал цензура - при Signal подобно нещо все още не се е случвало.


При Tox никой не може да те вижда кога си налиния или да чете съдържанието на каквото и да било. Обаче ако може да ти следи трафика - ще знае кога и с кого си пишеш, освен ако не го прекараш през Tor.

За разлика от Jami не ползва SIP, което май го прави една идея по-добре. Има различни клиенти за всички операционни системи без iOS (някои са зарязани). Има всички функции, които се очакват от един месинджър - чат, гласови и видео разговори, изпращане и получаване на файлове, споделяне на екрана.

Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6180
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #213 -: Aug 21, 2021, 00:00 »
Е как да не може при Тох никой да вижда, че съм на линия или аз да ги виждам? Който ми е в контактите и, ако иска статуса му да е онлайн, го виждам.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

zahari_bgr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 139
  • Distribution: Fedora 33 64-bit with kernel 5.12.6
  • Window Manager: GNOME 3.38.5
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #214 -: Aug 21, 2021, 03:18 »
Е как да не може при Тох никой да вижда, че съм на линия или аз да ги виждам? Който ми е в контактите и, ако иска статуса му да е онлайн, го виждам.

Имах предвид никой външен. Не трябва ли и ти да си в неговите контакти?
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6180
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #215 -: Aug 21, 2021, 08:26 »
Външните не могат, да.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

zahari_bgr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 139
  • Distribution: Fedora 33 64-bit with kernel 5.12.6
  • Window Manager: GNOME 3.38.5
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #216 -: Aug 21, 2021, 21:47 »
Цъкам си аз из Telegram за Android и гледам Invite friends. Цъкам на него и гледам:
Цитат
Име-на-контакт
еди-си-колко contacts on Telegram

Предполагам, че това е броят на абонати на Telegram, който имат съответния номер в контактите си. За номерата с 1000 и повече пише просто 1000, а за тези, които имат под 50 не пише нищо - пише просто номера им. Ужас.

В Signal същото нещо е просто едно текстово поле, в което предварително е попълнено "Let's switch to Signal: https://signal.org/install" и има бутон "Share", чието натискане отваря стандартния диалог на Android за избор на приложение, към което да се подаде. Т. е. няма масов спам и не ти показва кой номер колко е известен сред потребителите му.

Определено Signal според мен е по-малко лош от Telegram от програмите, които знаят самоличността ти и биха могли да те подслушват, ако поискат.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6180
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #217 -: Aug 21, 2021, 23:57 »
Те ( лошите )  ти слушат разговорите и приложенията слушат микрофона на телефона ти, ти за някакъв Телеграм си се притеснил. Ако кажа, че искам да събера всичката политическа сган на планетата на един самотен остров и да им хвърля водородна бомба над главите след седмица, какво? Ще ми кацнат баретите ли? Ще търсят за оръжие и химикали? Че на мен оръжие не ми трябва, ако искам да се разправя с някой. За водородната бомба засега съм безсилен. Ако получа възможност да я направя някой ден, ще направя и план, как да събера сганта на самотен остров.

И какво, желанието ми да направя нещо ме прави потенциално опасен. Това прави ли потенциално опасни миските, щото искат световен мир. Те и терористите искат мир, ако ги питаш. Ми да арестуват всички красавици, дето напират по конкурсите  :D

Телеграм е кофти. Но пък в него можеш много лесно магазин да си направиш. Засега данъчните у нас май не го следят и това.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

zahari_bgr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 139
  • Distribution: Fedora 33 64-bit with kernel 5.12.6
  • Window Manager: GNOME 3.38.5
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #218 -: Aug 22, 2021, 15:21 »
Е, добре, де - Ungoogle-ваш си телефона с операционните системи, за които говорихме, и вече спират да те слушат.

Или си купуваш Nokia 8110 4G и му слагаш GerdaOS.

Имаше и едни торбички за телефони, които спирах авсякакъв сигнал, ако телефона е в торбичката - защото мобилния оператор също те следи.

Последните години имаше доклад, че всъщност Prism не е помогнала в разкриване и предотвратяване на тероризма. Той е просто фасада за тотален контрол върху населението. Истинските терористи са именно властта - особено с истериите, които създават около климата и КОВИД и единственото решение, което ни заявяват, че съществува е тоталитаризъм. Това е значението на думата тероризъм - власт чрез терор.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3396
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #219 -: Aug 22, 2021, 17:50 »

Имаше и едни торбички за телефони, които спирах авсякакъв сигнал, ако телефона е в торбичката - защото мобилния оператор също те следи.

А не може ли просто да си изключиш телефона  ??? ??? ???
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #220 -: Aug 22, 2021, 18:05 »
    За какво ти е специална торбичка за телефон,увиваш го в няколко
слоя метално фолио и готово !
   Разбира се,телефона е добре да е изключен преди това,но само
изключване без други мерки ... не знам ...
   Защо ли се сещам за IPMI,wake-on-lan и други подобни похвати,но
модифицирани за смартфони ...
« Последна редакция: Aug 22, 2021, 18:12 от spec1a »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #221 -: Aug 22, 2021, 18:09 »
Еми то тогава е по-хараби без телефон.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #222 -: Aug 22, 2021, 18:16 »
   Така де,дядо ми изкара 90 г. без смартфон.
И,честно казано,добре си поживя ...
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3113
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #223 -: Aug 22, 2021, 18:55 »

Телеграм е кофти. Но пък в него можеш много лесно магазин да си направиш. Засега данъчните у нас май не го следят и това.

Не е и необходимо. Само следят кой какво праща по еконт, спиди и т.н. И колко е стойността на наложения платеж. Самите куриерски фирми им дават информацията, при поискване. Уредено е в закон. А уж така, между другото, вдигнаха данъка за онлайн-търговията от 10% на 15%. Защото се хваща лесно. Болен на легло се е*е. Първо на Ви ковид, после на Ви повишаване на данъчната ставка с 5% за търговия по нета. Бюджета нали трябва да се пълни, та откъде ще се краде иначе. И това се случи при герберастите, ама какво ли може да ме учуди- с предходни и заключителни разпоредби на един закон да се променя друг.
« Последна редакция: Aug 22, 2021, 18:58 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Курвенските пинизи на малките-и-меките
« Отговор #224 -: Aug 23, 2021, 09:29 »
    За какво ти е специална торбичка за телефон,увиваш го в няколко
слоя метално фолио и готово !
   Разбира се,телефона е добре да е изключен преди това,но само
изключване без други мерки ... не знам ...
   Защо ли се сещам за IPMI,wake-on-lan и други подобни похвати,но
модифицирани за смартфони ...

Я кой следи шпионските афери на Гештапо :P


Не е и необходимо. Само следят кой какво праща по еконт, спиди и т.н. И колко е стойността на наложения платеж. Самите куриерски фирми им дават информацията, при поискване. Уредено е в закон.

Сега може и да е наложен такъв закон, но когато педерастите от Спиди, а след това и от Еконт взеха да снасят на НАП, си беше от чисто путкинство.

Но предполагам, че 4096 има предвид някакъв начин за разплащене в Телеграма и когато плащането не минава през долните мърши Еконт, то няма, какво да снесат на НАП. Защото да пращаш пратки на приятели не е забранено от закона (все още). Щото като и това стане, вече ще си говорим за чиста диктатура. Основата на всяка диктатура е прекъсване на връзките между хората и забраната за сдружаване.

… ама какво ли може да ме учуди- с предходни и заключителни разпоредби на един закон да се променя друг.

А това е само една от причините изобщо да няма преходни и заключителни разпоредби. По характеристика те са същото нещо като дребните буквички в договорите на лихварите или листовките към лекарствата. Банките как нямат дребни буквички и успяват да печелят от кредити?
« Последна редакция: Aug 23, 2021, 09:37 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 33   Нагоре
« назад напред »