Автор Тема: Отдалечен достъп до текущата X сесия  (Прочетена 2386 пъти)

Филип Бонев

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 517
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Отдалечен достъп до текущата X сесия
« Отговор #15 -: Feb 22, 2005, 10:01 »
Цитат (rpetrov @ Фев. 21 2005,19:13)
Цитат

Цитат на: rpetrov,Фев. 21 2005,15:57
Много често потребители свикнали с бозави ОС-ми, търсят не каквото трябва. Винаги при работа с X-Windows съм се чудил, защо на някой им трябва, ако мога така да го нарека, "Desktop Sharing" ?

Отговора е бърз и лесен, ако ти трбва да покажеш нещо на някой колега и той да го види и да си каже мнението не е нужно да идва от долния етаж до тебе(примерно).

Глупости, кои ще се разхожда дори в съседната стая.
Просто укажваш на програмата да излезе на неговия терминал (е и някой други неща трябват).Да ама не всеки си има линукс пак vnc клиент всеки може да си пусне.

Иначе ми е интересно как може вече работеща програма да я видиш на друг X, знам че от друг комп може да си пускаш и да се показват на твоя, но да се прехвърлят не знам.
Хайде някой да каже как става, все пак е полезно нещо.
Активен

Поздрави,
Филип Бонев

bsavov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
    • Профил
Отдалечен достъп до текущата X сесия
« Отговор #16 -: Feb 22, 2005, 10:01 »
Цитат
Ето ти една статия за VNC:
http://linux-bg.org/cgi-bin....3593785

Аз съм я писал ... доста е стара. Надявам се да ти свърши работа ...

Филип Бонев вече перфектно ми отговори на питанката за което много много благодаря. По въпроса за тази статия, прегледах я в последствие признавам не я бях видял но така или иначе опираме пак до моя въпрос. Даже там имаше човек който пита точно същото но няма адекватен отговор.
Целта на занятието беше да се върже някой от друга машина към текущият ми десктоп и да види някои неща. Налага се повярвайте.
Поздрави .
Активен

  • Гост
Отдалечен достъп до текущата X сесия
« Отговор #17 -: Feb 22, 2005, 11:23 »
Цитат (bsavov @ Фев. 22 2005,11:01)
Цитат
Ето ти една статия за VNC:
http://linux-bg.org/cgi-bin....3593785

Аз съм я писал ... доста е стара. Надявам се да ти свърши работа ...

Филип Бонев вече перфектно ми отговори на питанката за което много много благодаря. По въпроса за тази статия, прегледах я в последствие признавам не я бях видял но така или иначе опираме пак до моя въпрос. Даже там имаше човек който пита точно същото но няма адекватен отговор.
Целта на занятието беше да се върже някой от друга машина към текущият ми десктоп и да види някои неща. Налага се повярвайте.
Поздрави .

Ха ха, първо ще те убедят, че няма да ти трябва никога, ако ти потрябва - то си ламер или работиш на бозава ОС/дистрибуция и след това ще ти кажат точно как няма да стане.
А споделяне на десктопа винаги си е полезно, противното може да твърди само човек, който не си е имал взимане-даване с поддръжка.
Стана ми интересно за x11vnc - аз не успях да го подкарам читаво на SuSE SLES 9, вие успяхте ли?
Иначе за отдалечени/пренасочени Х сесии ползвам Х сървъра на cygwin и NX (по-рядко, но при NX има наченки на detach/reatach session, което е още по-полезно)

Успех в мъките...и предлагам във форума да се постват не въпроси, а решения, ако някой има желание де. Иначе ми е ясно, че кой каквото си знае - си го пази за него.
Това е горчивата истина в Българското ИТ пространство....
Оупън сорс, патенти ... дрън дрън, всичко можем да побългарим, дори идеята за подпомагане и разпространение на Linux. Като с Левски, между впрочем !
Активен