Автор Тема: Сложих си Убунто не зная как да го свържа с интернет  (Прочетена 7448 пъти)

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Gangosan Ти клипа волбще гледа ли го или аз си го записах за мене?
В network managera за netmask се въвежда CIDR notation като 24 отговаря на 255.255.255.0 ( dot decimal notation). Демек просто казано кадето пише netmask напиши 24 а не 255.255.255.0.
Ако пак не ти е ясно прочети:
http://en.wikipedia.org/wiki/CIDR_notation
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

Gangosan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 125
    • Профил
Офф пак не стана вече ме е срам много тъп изглеждам ето да ви напиша какви действия съм правил преди това да не съм объркал нещо?това ми препоръчаха в друг форум


това е от 1вия потребител: като начало отворете терминал и пробвайте това:
sudo iifup eth0


това от 2рия: Моята връзка е PPPOE,и за да я направя пиша в терминала sudo pppoeconf .Ще ти иска име и парола.
Това е само ако интернет връзката под Windows ти е PPPOE.

Да не би да съм объркал нещо аз писах и двете команди.Сега за пълна яснота явно вече не ви се занимава с мен но все пак ако може дайте ми някаква програма за линукс с която да си запиша видео от десктопа какво правя и да ви го испратя аз имам фастстоне каптуре тука на уиндолс но за линукс идея си нямам каква  програма трябва.Благодаря за всичко
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
http://www.liberiangeek.net/2010/06/how-to-configure-static-ip-addresses-in-ubuntu-10-04-lucid-lynx/ (първата част, предо "OR") - ето тук има прекрасно обяснение с картинки.
Командата е sudo ifup eth0 - с едно "i".
Програма за capture - отваряш си synaptic, търсиш capture desktop и си избираш някоя.
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Програмки има няколко препоръчвам ти gtk-recordmydesktop ( инталира се с sudo apt-get install gtk-recordmydesktop).
Колкото до нета се настройва в твоя случай както съм ти показал на клипа. Първо обаче разцъкай из network manager аплета и изтрийй всичко друго освен System eth0, след  това си настрой нещатат и би трябвало да имаш нет.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

Gangosan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 125
    • Профил
Здравейте пак нямам успех не мога и с видео каптуре да се оправя вижте какви команди пиша и какво излиза http://tranz.it/load.php?id=bo7s8XJsyGvpHgFI596562
Активен

Gangosan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 125
    • Профил
Здравейте благодаря на всички за помоща в един  друг форум ми помогнаха казаха ми как през терминал да си въведа ръчно даднните и се получи  :D
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Здравейте благодаря на всички за помоща в един  друг форум ми помогнаха казаха ми как през терминал да си въведа ръчно даднните и се получи  :D
Само да отбележа, че и в този форум, на сигурно 100тина места, го пише това, използвай по-усърдно търсачката. Освен това зададените настройки през терминала ще ти траят до следващото стартиране на машината. Трайни можеш да ги направиш като ги опишеш във файла /etc/network/interfaces.
Активен

Gangosan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 125
    • Профил
Благодаря как се прави това бихте ли ми казали защото искам да си направя настройките трайни
Активен

c111100101

  • Гост
Благодаря как се прави това бихте ли ми казали защото искам да си направя настройките трайни
ти погледна ли въобще малко по нагоре линка, който ти беше посочен?
Активен

Gangosan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 125
    • Профил
Да разбира се обаче нали ви писах че не слуша субнет маск ми е 255.255.255.0 и като въведа после само се превръща в ооо.ооо.ооо
сега не съм пробвал след като от терминала ги въведохме но ако наистина не ми запомни настройките и при рестарт нямам интернет пак ще трябва да си блъскам главата
Активен

c111100101

  • Гост
..изтрито...
Погледни пак линка!
Виж последната картинка, отвори въпросния файл както са показали хората и си въведи твоите настройки.
...изтрито...
Превръщат се в нули значи а а след като въведеш настройката идва ли ти наум да натиснеш "ентер" или по някакъв друг начин да потвърдиш записа си?
Стотици материали има на тази тема гугъл. ...изтрито...

Редактирано, съгласно т. 6 от Правилата на форума :)
bop_bop_mara
« Последна редакция: Aug 09, 2010, 16:43 от bop_bop_mara »
Активен

Gangosan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 125
    • Профил
Настройките които ми обясни чошека са като на снимките само че по лесно дадох си ип и другите настройки и чошека ми каза да направя така:
sudo gedit /etc/network/interfaces
Ще ти се отвори един файл, в който пействаш това
auto lo
iface lo inet loopback

auto eth0
iface eth0 inet static
address
netmask
gateway
Ctrl+S, за да запазиш промените
След това пишеш:
sudo gedit /etc/resolv.conf
Пак ще ти се отвори файл за редактиране и му пействаш това
nameserver
nameserver
Пак Ctrl+S или отменюто File->Save.
Активен