Автор Тема: Насичане на видео  (Прочетена 9334 пъти)

joro_tsanev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 18
    • Профил
Re: Насичане на видео
« Отговор #15 -: Mar 12, 2011, 23:51 »
пак пише няма достъп. А с тази програмка не ше да зареди нищо, намира файловете, но ги прескача. Както и да е , благодаря Ви за съветите, ама май няма да стане. Просто щайгата е стара. Не ми се занимава с Виндовс,ама май пак към него ще мина, понеже използвам компа предимно за нет, музика и филми, а с това насичане нещо не ме кефи. Още един въпрос: защо не ми работи клавишната комбинация CTRL+D или CTRL+C, CTRL+V.
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Насичане на видео
« Отговор #16 -: Mar 13, 2011, 00:02 »
Ще стане, не се отказвай.
Код
GeSHi (Bash):
  1. su
  2. password:
  3. echo "OverrideGPUValidation=true" > /etc/adobe/mms.cfg
  4. echo options radeon modeset=0 > /etc/modprobe.d/radeon-kms.conf
след password: напиши паролата си и няма да се виждат символи, след това рестартирай.
Активен

vitamin4o1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 45
  • Distribution: Debian GNU/Linux
  • Window Manager: KDE 4
    • Профил
Re: Насичане на видео
« Отговор #17 -: Mar 13, 2011, 02:57 »
Видеокартата ти не е стара, даже е в разцвета на драйверите си за linux. Даже не вярвам, че нещо не ти работи, ама няма да ни лъжеш все пак :). Виж в опциите на флаш плеъра (с ляв бутон върху флаша в уеб страница) дали е сложена отметката "enable hardware acceleration". С таз карта даже ще имаш по-голяма производителност в игрите, отколкото с по-нова (radeon x4670 например), щото драйвера е по-зрял и оптимизиран (става въпрос за опън сорс драйвера radeon, с този от сайта на ати не знам, отказах се от него отдавна, но ако си мераклия може и с него да пробваш). Поне драйвери бол  [_]3. А ти с кой драйвер си, в убунту май от графичния инсталатор на програми можеше да се инсталира този от сайта на ати, казва се fglrx или нещо такова.
« Последна редакция: Mar 13, 2011, 03:03 от vitamin4o1 »
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Насичане на видео
« Отговор #18 -: Mar 13, 2011, 08:08 »
Видеокартата ти не е стара... Поне драйвери бол  [_]3. А ти с кой драйвер си, в убунту май от графичния инсталатор на програми можеше да се инсталира този от сайта на ати, казва се fglrx или нещо такова.
Поне провери преди да пишеш. Коя видеокарта е стара решава производителя като спира поддръжката й в новите драйвери. X.Org на Убунту 10.10 е 7.6, а на драйвера на АТИ 7.4, за това трябва да ползва xf86-video-ati и меса.
Активен

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Re: Насичане на видео
« Отговор #19 -: Mar 13, 2011, 08:30 »
Цитат
РАдеон Х1650про
Още с това темата трябваше да приключи. Имал съм машина със същата карта и така и не успях да пусна флаша.

А не е като да имам малко опит...
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Насичане на видео
« Отговор #20 -: Mar 13, 2011, 08:38 »
shoshon, аз съм с Х1100 и флаша върви супер и 3Д ефектите също, така че с тази би трябвало да е още по-добре. Като разгледах в нета трябва се добави radeon.modeset=0 към кернел имиджа и всичко се оправяло.
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Насичане на видео
« Отговор #21 -: Mar 13, 2011, 09:26 »
Не не не и пак не, ако изключи КМС с новия ксорг и новите драйвери ще си гътне системата, КМС е задължителен за по-новите версии на ати и вече е доста оптимизиран даже по-оптимизиран от стария UMS... UMS е забранен в новите версии...

@joro_tsanev: Ъпдейти слагаш ли? Повечето новаци в линукс имате лошият уиндоуски навик, да не ъпдейтвате, тук искам силно да подчертая, че ъпдейтите са адски полезни... Пусни си ъпдейт миниджъра от менюто, да ти ъпейтне цялата система...
По-стария флаш не е много оптимизиран, а хората с бъга и червеният екран - флаш пуснаха бързо нов ъпдейт и го оправиха.

Аз имам радеон 9550 и гледам всичко на почти същата машина, като твойта. само 720п ми се опъва заради процесора.
Линукския флаш е малко по-тежък от уиндоуския, запомни това. За това повечето тук ползваме FlashBlock плугина за фаерфокс и другите браузъри, та сами да изббираме кои флашове да работят.
Не случайно и Стив Джобс (apple) се сдръгна с Адоб и забрани флаш на всичките си мобилни устройства, малко му трябваше и за десктопа :D
Активен

joro_tsanev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 18
    • Профил
Re: Насичане на видео
« Отговор #22 -: Mar 13, 2011, 10:47 »
joro@joro-tsanev:~$ su
Парола:
su: Идентифицирането е неуспешно
joro@joro-tsanev:~$
Ъпдейтите съм ги направил всичките,които ми е предложила с-мата.
Сега си инсталирах Opera и там нещата са добре, няма го това насичане.За сега ще карам с нея, пък като се отракам малко, пак ще се поровя. А по въпроса за клавишните комбинации защо не работят??
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Насичане на видео
« Отговор #23 -: Mar 13, 2011, 14:43 »
Не не не и пак не, ако изключи КМС
Аз съм прочел, че трябва.
Тук пише, как се забранява
Тук съвета е такъв
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Насичане на видео
« Отговор #24 -: Mar 13, 2011, 16:40 »
Това е за кармик коала, не за лусид, в лусид е по-новият драйвер, в който пада поддръжката на UMS, ако не се лъжа. Като нищо ще го оставиш на терминал или няма да подейства изобщо...
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: Насичане на видео
« Отговор #25 -: Mar 13, 2011, 19:51 »
По-стария флаш не е много оптимизиран, а хората с бъга и червеният екран - флаш пуснаха бързо нов ъпдейт и го оправиха.
Я пак, да кажеш къде го този ъпдейт  ;D ;D ;D и с бета версията няма оправия (оправя се като се изтрие едно куки което идва от ютуб и подава информация с текущата ти версия на флаша, но при следващо влизане пак идва кукито и ... или трябва да ги забраниш или да редактираш кукито с някакъв плъгин да не дава с коя версия на флаш си, все пак проблема е само в ютуб). Проявява се само на някой машини, примерно в къщи съм с nvidia със затвореният драйвер и този проблем изобщо не е съществувал, появи се друг chromium почна да се чупи на страници със флаш (не само ютуб) и фикса е ... да си сложиш google chrome  ;D  а на лаптопа със старо ати и отвореният драйвер дава червено ако не го фиксна.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Насичане на видео
« Отговор #26 -: Mar 14, 2011, 01:08 »
Да ти кажа имах с първи 10.2 някакви леки крашаве от флаша, после пуснаха още един и вече ми е напълно стабилно и с фаерфокс и с опера... Да не ръчкаш с хромата ?
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Насичане на видео
« Отговор #27 -: Mar 14, 2011, 12:09 »
Отнесохте се на някъде пак и човека нищо няма да направи, а картата му може да работи и то добре. Аз съм сигурен, че се и десктоп ефектите не бачкат заради кмс-а. При мен флаша работи с Опера, Мозила, Хромиум, Гугъл Хроме и Конкерор без проблеми на 720р на цял екран е вече 100% процесора, на 1080р и на малко сече. За мойта карта съм разрешил кмс-а, ама за неговата може да трябва да се забрани и на други места четох така.
Активен

joro_tsanev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 18
    • Профил
Re: Насичане на видео
« Отговор #28 -: Mar 14, 2011, 14:38 »
Колеги, благодаря за съветите, за сега ще карам така, ще почета повече и пак ще пробвам.
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Насичане на видео
« Отговор #29 -: Mar 14, 2011, 17:13 »
Ето това е решението

sudo gedit /etc/default/grub

зменяш тази линия:
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"

с тази:
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash nomodeset acpi_backlight=vendor"

после

sudo update-grub

Запиши си ги на листче, след като изпълниш 2-те команди рестартирай, ако не ти зареди графичен режим( в което се съмнявам ) замени линиите на обратно. Не се притеснявай нищо лошо няма да се случи, най-много да няма да останеш на конзола, ама като извършиш командите на обратно и рестарт пак ще имаш така, че направи ги.
Активен