Автор Тема: Проблеми с "Kubuntu 13.04"  (Прочетена 14572 пъти)

hao123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 166
  • Distribution: Ubuntu 12.04LTS; Kubuntu 13.04
  • Window Manager: GNOME; KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Проблеми с "Kubuntu 13.04"
« Отговор #15 -: Aug 18, 2013, 21:52 »
Не. За какво става на въпрос (ако може по-подробно)?
Активен

И преди и сега, "Ubuntu 10.10" е на върха! ;)
http://releases.ubuntu.com/10.10/ubuntu-10.10-desktop-i386.iso
SKYPE: ak-47_123

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Проблеми с "Kubuntu 13.04"
« Отговор #16 -: Aug 18, 2013, 22:11 »
Jockey /дръйвъри за хардуер/. Инсталира лицензирани драйвъри.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Проблеми с "Kubuntu 13.04"
« Отговор #17 -: Aug 18, 2013, 22:53 »
Не виждам какъв е проблема с CS под wine ,има бол екзета по 200-300 мегабайта ,които ще тръгнат на линукс ,от 3 години я играех тази игра на debian-a  .Джава двелопмънт кита и рънтайма се инсталират с една команда за 20 секунди.Скайпа май го дърпах направо на .deb  разширение и пак с един клик.Иска се малко знания да се ползва линукс, след това става по приятен от бозата.Хората подкарват Кризис  ,WOW и незнам какво си още ,аз търкалям фотошоп CS5 ,защото съм свикнал с него и т.н. Спокойно се оправям и с  6850 радеонка и последния бета каталист драйвър.... 
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

hao123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 166
  • Distribution: Ubuntu 12.04LTS; Kubuntu 13.04
  • Window Manager: GNOME; KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Проблеми с "Kubuntu 13.04"
« Отговор #18 -: Aug 19, 2013, 00:57 »
cybercop , тази програма сама ли дърпа драйверите от нета? ... Между другото: аз активирах някакъв драйвер на "NVIDIA" (от драйвери нищо не разбирам).

ApucTokpaT , старите версии на "Ubuntu" са по-добри от новите версии! Ще ти дам пример с 3в1-то си (принтер, скенер и копир). Много хубава многофункционална машинка, обаче така и не намерих драйвери за "Ubuntu 12.04 LTS". Все още ме е яд (използвам тази версия на компа си- този, от който пиша сега). Обаче на лаптопа съм с "Kubuntu 13.04" (най-новата версия за сега) и не мога да играя "CS 1.6" (на компютъра го подкарах без проблем под "Ubuntu 12.04 LTS", подкарвал съм го и под "Kubuntu 12.10", но видеокартата ми е слаба на компа и ми премигваше докато се стартира). Обаче на лаптопа не желае да се стартира и под "Ubuntu 12.04 LTS". С "Ubuntu 10.10" нямах никакви проблеми с драйверите за 3в1-то. Много ме е яд на "Canonical", че спряха поддръжката на "Ubuntu 10.10"!
Обаче нека да се акцентираме върху ефектите.   :) Аз за останалото намерих ирационално решение- имам си "Windows 7 Professional" на компа и принтирам чрез него, а на лаптопа имам "Windows 7 Ultimate" (така ми го продадоха) и ще играя "Minecraft" и "CS 1.6" от него. Въпреки това, не отричам, че искам да мога да правя всичко през "Linux"!
Обаче сега съм си поставил цел- да си оправя ефектите (за жалост не знам как ще стане това).  ???
Активен

И преди и сега, "Ubuntu 10.10" е на върха! ;)
http://releases.ubuntu.com/10.10/ubuntu-10.10-desktop-i386.iso
SKYPE: ak-47_123

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Проблеми с "Kubuntu 13.04"
« Отговор #19 -: Aug 19, 2013, 11:40 »
Не съобщаваш дали си пробвал Системни настройки-Настройки на ефектите на работния плот-общи, после допълнителни OpenGL-3.1, Native-там всичките варианти пробвай, ако трябва рестартирай при пробите графичната среда-поиграй си... :P
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

hao123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 166
  • Distribution: Ubuntu 12.04LTS; Kubuntu 13.04
  • Window Manager: GNOME; KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Проблеми с "Kubuntu 13.04"
« Отговор #20 -: Aug 19, 2013, 22:13 »
Помисли сам: как ще разбера, че ефектите не работят ако не съм ги задал (от "Системни настройки")?
Няма ли някаква програма или някаква команда, която да позволи използването на ефектите?
Активен

И преди и сега, "Ubuntu 10.10" е на върха! ;)
http://releases.ubuntu.com/10.10/ubuntu-10.10-desktop-i386.iso
SKYPE: ak-47_123

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Проблеми с "Kubuntu 13.04"
« Отговор #21 -: Aug 19, 2013, 22:48 »
Помисли сам: как ще разбера, че ефектите не работят ако не съм ги задал (от "Системни настройки")?
Няма ли някаква програма или някаква команда, която да позволи използването на ефектите?

  Когато преинсталирам ефектите ми тръгват без да съм ги задал, понеже всичките ми настройки се пазят в /home

 Ти мислиш, че без да даваш изчерпателна информация някой ще може да ти помогне.

  sudo apt-get install nvidia-current

   или sudo apt-get install nvidia-96

   или sudo apt-get install nvidia-   натискаш Tab и инсталираш предложените други варианти

  за OpenGL-3.1, Native там вариантите не съобщаваш какво си пробвал
« Последна редакция: Aug 19, 2013, 22:57 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

hao123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 166
  • Distribution: Ubuntu 12.04LTS; Kubuntu 13.04
  • Window Manager: GNOME; KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Проблеми с "Kubuntu 13.04"
« Отговор #22 -: Aug 20, 2013, 00:01 »
Ще започна от там, че не знам от къде да видя онази OpenGL-3.1 простотия!
Аз давам информацията, която смятам, че е достатъчна. Ако искаш още повече- пиши ми ЛС.
Направиха ми впечатление думите ти преинсталирам ефектите и искам да знам как се преинсталират тези ефекти?
Активен

И преди и сега, "Ubuntu 10.10" е на върха! ;)
http://releases.ubuntu.com/10.10/ubuntu-10.10-desktop-i386.iso
SKYPE: ak-47_123

PaperNick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 291
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Проблеми с "Kubuntu 13.04"
« Отговор #23 -: Aug 20, 2013, 11:49 »
А за какво точно са ти тези ефекти, нещо конкретно ли искаш да правиш с тях?
Активен

Practice

hao123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 166
  • Distribution: Ubuntu 12.04LTS; Kubuntu 13.04
  • Window Manager: GNOME; KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Проблеми с "Kubuntu 13.04"
« Отговор #24 -: Aug 20, 2013, 15:49 »
Не съвсем. Искам да покажа на приятелите от града си, че "Linux" е къде-къде по-добър от "Windows" (а лично според мен, ефектите са най-добрия подход, защото когато аз минах на "Ubuntu 10.10", 3-4 хлапета също си го инсталираха само заради ефектите). Знам, че звучи като фукане. Обаче съм свикнал да ми се въртят работните плотове като кубче.
Активен

И преди и сега, "Ubuntu 10.10" е на върха! ;)
http://releases.ubuntu.com/10.10/ubuntu-10.10-desktop-i386.iso
SKYPE: ak-47_123

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Проблеми с "Kubuntu 13.04"
« Отговор #25 -: Aug 20, 2013, 16:57 »
Не съм сигурен, дали ефектите в kwin са достигнали нивото на compiz. Ако искаш ефекти - инсталирай си Linux Mint с МАТЕ, сложи й mate-compiz и се хвали пред когото искаш, въпреки, че в това смисъл не виждам. Мениджърът на прозорци на Xfce ми осигурява елементартни ефекти и нищо повече не ми е нужно. Ползвам компютъра за работа, а не за да се хваля с него.
« Последна редакция: Aug 20, 2013, 17:01 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

hao123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 166
  • Distribution: Ubuntu 12.04LTS; Kubuntu 13.04
  • Window Manager: GNOME; KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Проблеми с "Kubuntu 13.04"
« Отговор #26 -: Aug 20, 2013, 17:39 »
Не ме разбирайте погрешно, но е малко нелепо компютър с 12GB RAM и 8х CPU да е с "Xfce" или "MATE". Искам да се насладя 100% на "KDE" и да го покажа на приятелите си (без да се фукам- "Вижте какъв хакер съм с моята операционна система!").
Аз много уважавам "MATE" и "Xfce" (след време може и да мина на "Xubuntu"). Обаче ме интересуват ефектите на "KDE".
Как се преинсталират тези ефекти?
 ???
« Последна редакция: Aug 20, 2013, 18:09 от hao123 »
Активен

И преди и сега, "Ubuntu 10.10" е на върха! ;)
http://releases.ubuntu.com/10.10/ubuntu-10.10-desktop-i386.iso
SKYPE: ak-47_123

PaperNick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 291
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Проблеми с "Kubuntu 13.04"
« Отговор #27 -: Aug 20, 2013, 18:19 »
Xfce по нищо не отстъпва на другите графични среди. Виж какво постигат хората с малко креативност.
Ако комбинираш това с малко compiz, направо става трепач.

Compiz не съм използвал от 9.04 насам, но направих един бърз search и намерих това видео. Виж дали ще сработи и на KDE
Активен

Practice

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Проблеми с "Kubuntu 13.04"
« Отговор #28 -: Aug 20, 2013, 18:43 »
Не ме разбирайте погрешно, но е малко нелепо компютър с 12GB RAM и 8х CPU да е с "Xfce" или "MATE". Искам да се насладя 100% на "KDE" и да го покажа на приятелите си (без да се фукам- "Вижте какъв хакер съм с моята операционна система!").
Аз много уважавам "MATE" и "Xfce" (след време може и да мина на "Xubuntu"). Обаче ме интересуват ефектите на "KDE".
Как се преинсталират тези ефекти?
 ???

Май все по- трудно те разбирам. Да не мислиш, че единствено ти имаш машина, на която да може да върви KDE-4. Моят лаптоп е по- скромен, но е чисто нов, тежи 2 кг. и работи активно на батерия 6ч. За него не е проблем да работи с KDE, но предпочитам Xfce. Работният плот изглежда достатъчно добре
http://s19.postimg.org/yqcpj1lwz/xubuntu12_04plank.png , въпреки, че не е за показване, а за работа. Достатъчно е да ми харесва на мен.
Xfce има едно предимство пред останалите графични среди - невероятно стабилна е. Причината за това е нейното устройство. Самата графична среда се състои само от около 15 пакета. Всички останали елементи са плъгини /добавки/, изпълняващи определени функции /примерно снимка на екрана, управление на захранването, клавиатура и т.н./, които обаче не са жизнено необходими за  самата графична среда. Тя си работи и без тях.
Новият плъгин - менюто Whisker http://s19.postimg.org/kg9o7trqp/Whisker.png се разпространи като епидемия сред ползвателите на Xfce. Много е удобно, с търсачка и не консумира почти никакъв ресурс.
« Последна редакция: Aug 20, 2013, 19:26 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

hao123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 166
  • Distribution: Ubuntu 12.04LTS; Kubuntu 13.04
  • Window Manager: GNOME; KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Проблеми с "Kubuntu 13.04"
« Отговор #29 -: Aug 20, 2013, 19:27 »
Не си мисли, че само ти си с чисто нов лаптоп (моят също е нов и при това е на мода- "Acer" ). За теглото и батерията не знам. Аз си го купих, защото ми трябва преносима машинка от тук до село и обратно (ако това те интересува и ще ти помогне по някакъв начин с оправянето на ефектите при "KDE" ).
По твоята логика с думите Достатъчно е да ми харесва на мен. следва, че на мен ми харесва "KDE" и както написах по-горе (и ти ме цитира) искам да се насладя на "KDE" на 100%.
Между другото: при "KDE" има една нова подредба, която се нарича "KDE Homerun", която също си има търсачка.
Сега ако знаеш някакъв начин как да си активирам ефектите няма да е зле.  ;)
Активен

И преди и сега, "Ubuntu 10.10" е на върха! ;)
http://releases.ubuntu.com/10.10/ubuntu-10.10-desktop-i386.iso
SKYPE: ak-47_123