Автор Тема: Как и с какво да реализирам следната схема?  (Прочетена 969 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Има компютър зад рутер който играе mysql и файлов сървър в локална мрежа. Рутера е синхронициран с ime.dyndns.info и от външна връзка чрез пренасочване на портове имам връзка с базата данни и rdp и vnc към вътрешните компютри, но искам на определени папки да се синхронизира съдаржанието им през и-нет, нещо като частен dropbox, но без да се ползва ВПН!?
Желателно е клиента да бъде и за Уиндоус. Мрежата е смесена.
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Не ползвам дропбокс и не съм точно на ти с принципа на действие, но за синхронизиране на папки можеш да ползваш rsync въврвял и под windows при желание  :D
http://www.google.bg/search?aq=0&oq=rsync+&gcx=c&sourceid=chrome&client=ubuntu&channel=cs&ie=UTF-8&q=rsync+windows
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
трябва ти достъп до ssh сървър някъде в интернет, генерираш ключове (за да не иска парола) и ползваш rsync
откъм Линукс клиентите е ясно,
откъм Уиндоус:

правиш .бат файлове - например синхронизираш сървър-> клиент, после клиент сървър
това може да ти послужи като идея http://rsync.net/resources/howto/windows_rsync.html
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Като начало, пуснах rsync в софтуерния център на убунту 10.04 и ми излезнаха този и този графични интерфейси за приложението които са за Линукс и Уиндоус и трябва да ги поогледам. Правилно ли съм схванал!?

Иначе като начин на работа ми се иска да е нещо принципно така: Имаме компютри А, В, С и Д. Компютър В е линукс сървър, а другите са работни станции. Папка с текстови файл е синхронизирана с всички компютри и промените във файла направени от компютър А да се синхронизират/пренесат на компютър В и от компютър В да се пренесат на С и Д автоматично и веднага. Тъй като А, С и Д са мобилни, то трябва когато са в локалната мрежа да синхронизират през външното ип за да може когато са и на вън, като се вържат към нет да се синхронизират файловете, като на компютър В е само копие най-новата версия.

Отделно може и да си има папка която просто си се мапва към А, С и Д и като в локална мрежа се копират файлове в нея без синхронизиране.

Нещо такова се мъча да направя, пък за сега ми изглежда доста по-сложно от моите знания и умения!
Активен