Автор Тема: Още извънтемие  (Прочетена 53685 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3153
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #30 -: Aug 08, 2023, 19:15 »
Ремотекс, между тази


и тази


снимка ли намираш прилика? Има, нормално е- и двата обекта са ракети. Вече за ускорителя и четирите Фау-2 ми се струва пресилено.

П.П. Освен това, и двете следвоенни космически програми ("Аполо" и 'Союз') са стъпили върху немските разработки.

П.П.П. А тая тука, не ти ли мяза на Фау-2?

« Последна редакция: Aug 08, 2023, 19:27 от Nik123 »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3403
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #31 -: Aug 08, 2023, 19:44 »
Някой забеляза ли че тези дни - буквално преди 4-5 дни излезе статия/новина че са открили високо температуен свръх проводник - вече при стайна температура. Ако това излезе вярно- както твърдят във научната статия - то това ще е грандиозно откритие във физиката и ще промени изцяло света - това са свръхпроводими магнити, трансформатори, акумулатори на енергия - вероятните приложения са само във вашите фантази......


https://www.youtube.com/watch?v=PLr95AFBRXI
https://www.youtube.com/watch?v=odYcTvETeWo

-----



« Последна редакция: Aug 08, 2023, 22:49 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3894
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #32 -: Aug 08, 2023, 20:29 »
   Много се надявам наистина да са открили високо тмператуен свръх проводник,
но според повечето водещи световни лаборатории това не било вярно.

   Май ще стане като "студения термоядрен синтез"...
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3265
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #33 -: Aug 09, 2023, 04:14 »
Някой забеляза ли че тези дни - буквално преди 4-5 дни излезе статия/новина че са открили високо температуен свръх проводник - вече при стайна температура. Ако това излезе вярно- както твърдят във научната статия - то това ще е грандиозно откритие във физиката и ще промени изцяло света - това са свръхпроводими магнити, трансформатори, акумулатори на енергия - вероятните приложения са само във вашите фантази......

Мдаа забелязахме го LK-99 ..преди около седмица (ама остана у старата тема - от преди разцеплението)
https://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=48822.msg331342#msg331342
« Последна редакция: Aug 09, 2023, 04:16 от remotexx »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5317
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #34 -: Aug 09, 2023, 08:12 »
Ама и голяма излагация на Рашидов. А веднъж като се изтаковаш на метеното, иди после се извинявай и оправдавай.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3265
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #35 -: Aug 11, 2023, 20:08 »
Айде поставиха началото на Cyberdyne  [_]3

https://gizmodo.com/white-house-announces-ai-cyber-challenge-blackhat-aixcc-1850718972
A new DARPA competition will reward innovators who find AI-based solutions that will "rapidly defend critical infrastructure code from attack."

...макар че той и интернета така започна - да видим тоя път докъде ще я докарат.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6244
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #36 -: Aug 11, 2023, 20:23 »
Скептичен съм за проводника. Много искам да е истина, но съм силно скептичен. Но, ако се окаже вярно, това ще е по-велико откритие от електричеството. Дори от колелото. Последиците ще са фантастични. А доколкото разбрах, е достатъчно прост за изработка и в гаражни условия.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3403
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #37 -: Aug 11, 2023, 21:46 »
Скептичен съм за проводника. Много искам да е истина, но съм силно скептичен. Но, ако се окаже вярно, това ще е по-велико откритие от електричеството. Дори от колелото. Последиците ще са фантастични. А доколкото разбрах, е достатъчно прост за изработка и в гаражни условия.

Абе нещо има. Може да не е точно това, но нещо са набарали. Имало клип пуснат в китайските мрежи (това което е на картинката) как 'почти' левитира парчвнцето супер проводник над магнитите - и това което показват не е 'диамагнит' (както някои твърдят) ами по движенито си личи че е суперпроводник. (Ефект_на_Майснер)

По това което прочетох, някои казват че нищо не могът да пресъздадат, но други пък казват, че някои 'гаражни' парченца проявявали свръхпроводимост.....Така че аз мисля, че нещо все пак са набарали...без да е още извесно какво точно е. Не може всичко да е лъжа.


------
Електроните в проводника, не се движат със скоростта на светлината (много грешна представа), ама се движат излючително, изключително бавно - със скоростта на охлюв...Така че защо да няма свръхпроводимост....това бавното движение помага много за осмислянето/разбирането на свръхпроводимостта..





« Последна редакция: Aug 11, 2023, 21:58 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3265
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #38 -: Aug 11, 2023, 22:16 »
И малко БГ сапунка
за Гого и сие.

и още една

и една  Македонска
« Последна редакция: Aug 12, 2023, 20:05 от remotexx »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6244
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #39 -: Aug 13, 2023, 01:40 »
Скептичен съм за проводника. Много искам да е истина, но съм силно скептичен. Но, ако се окаже вярно, това ще е по-велико откритие от електричеството. Дори от колелото. Последиците ще са фантастични. А доколкото разбрах, е достатъчно прост за изработка и в гаражни условия.

Абе нещо има. Може да не е точно това, но нещо са набарали. Имало клип пуснат в китайските мрежи (това което е на картинката) как 'почти' левитира парчвнцето супер проводник над магнитите - и това което показват не е 'диамагнит' (както някои твърдят) ами по движенито си личи че е суперпроводник. (Ефект_на_Майснер)

По това което прочетох, някои казват че нищо не могът да пресъздадат, но други пък казват, че някои 'гаражни' парченца проявявали свръхпроводимост.....Така че аз мисля, че нещо все пак са набарали...без да е още извесно какво точно е. Не може всичко да е лъжа.


------
Електроните в проводника, не се движат със скоростта на светлината (много грешна представа), ама се движат излючително, изключително бавно - със скоростта на охлюв...Така че защо да няма свръхпроводимост....това бавното движение помага много за осмислянето/разбирането на свръхпроводимостта..
Дано.
Представям си чипове, които не прегряват. Двигатели с почти сто процента КПД. Прости антени, които преобразуват електромагнитните вълни в ефира в електричество, за работа на всякакви устройства. Пренос на данни на огромни разстояния по "обикновен" кабел, без загуба на сигнала.

А започнат ли проучвания, защо нещото е свръхпроводник, кой знае още какво ще се открие. Нова наука предполагам за структурата на материята, която и идея си нямам, до какво може да доведе.
Но едва ли ще съм жив да видя нещо от това. Такива революционни технологии се подтискат.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3265
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #40 -: Aug 13, 2023, 02:16 »
Е да.. не могат ли да му сложат жица и електормер ..какво е това безплатно да
Цитат
преобразуват електромагнитните вълни в ефира в електричество, за работа на всякакви устройства
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6244
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #41 -: Aug 13, 2023, 09:12 »
Това можеш и сега да го направиш. Само ти трябва антена с избраните разстояния между жиците, за избраната честота, да я насочиш евентуално, ако знаеш някакъв по-силен източник и това е. Получаваш електромагнитни импулси по кабела, но колко точно е тока... Сигурно е много слабо поради ред причини, една от които е проводника и съпротивлнието. Дори не съм си играл да видя, какво точно може човек да извлече.

По същество фотоволтаичните преобразувателни елементи са същото нещо. Светлината е електромагнитна вълна, но с дължина на вълната, която е видима за нас. И доста голяма честота. Почти 10¹⁵ Hz. Затова имат и доста по-голяма енергия, която преобразувана в електричество си струва да я уловиш. Енергията на радиовълните е много по-малка, но може би и тя би ни послужила, ако можехме да я преобразуваме без загуби.

Да допълня за един много интересен ефект при водата. Отрили са, че от нея също може да бъде извлечено електричество, без да правиш нищо. Само трябва да напълниш един голям съд с вода и се оказва, че ако много близо до стените на съда поставиш единия полюс, а в центъра на съда или по-навътре другия, може да извлечеш ток.

Не безкрайно. Но водата се презарежда сама. Ако я оставиш на слънце.  :)
Решил съм, да го пробвам когато имам време и когато си купя нещо като аквариум за целта. С плоски стени. Решил съм, да залепя алуминиево фолио по стените, което да ми е единия полюс ( този полюс трябва да е много близо до стените, защото на много кратко разстояние от тях вече потенциала рязко се променя - милиметър само или дори по-малко ) и да потопя кабелче в центъра му, за другия полюс.
« Последна редакция: Aug 13, 2023, 12:11 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3403
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #42 -: Aug 13, 2023, 18:00 »
Това можеш и сега да го направиш. Само ти трябва антена с избраните разстояния между жиците, за избраната честота, да я насочиш евентуално, ако знаеш някакъв по-силен източник и това е. Получаваш електромагнитни импулси по кабела, но колко точно е тока... Сигурно е много слабо поради ред причини, една от които е проводника и съпротивлнието. Дори не съм си играл да видя, какво точно може човек да извлече.

По същество фотоволтаичните преобразувателни елементи са същото нещо. Светлината е електромагнитна вълна, но с дължина на вълната, която е видима за нас. И доста голяма честота. Почти 10¹⁵ Hz. Затова имат и доста по-голяма енергия, която преобразувана в електричество си струва да я уловиш. Енергията на радиовълните е много по-малка, но може би и тя би ни послужила, ако можехме да я преобразуваме без загуби.

Много е малко напрежението което се индуцира в антената.. от порядъка на микро волти е 10-6. Толкова е малко че даже с мултицет не може да се засече..те мерят до миливолти там е микроволти.. (знам че с мултицет не става..така...просто хипотетичен пример)

Докато един фотодиод може да даде до 1волт.това е 10000 повече от антената.

--
Но си признавам че съм се замислял по този въпрос. Енергията на вълните е разтлана пo целия спектър... И ако може да се събере.цялата. (Не само от една честота) но май няма технически начин,. А и тези толкова ниски напрежения в антените.... Практически нищо не може да стане.

« Последна редакция: Aug 13, 2023, 18:06 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6244
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #43 -: Aug 14, 2023, 01:17 »
Можеш да направиш пакет от антени с различни размери на разстоянията между елементите една зад друга, като така по-големите дължини на вълните ще се улавят от предната част на антената, с по-големите разстояния между елементите на антенката, тези с по-късите са по-назад, защото без проблем ще преминават и така в редичка. Сумарно, може и да се  получи нещо. Само трябва да се засече в кой спектър, сигнала е с най-голяма амплитуда. Десет такива антенки? Знам ли...

Н. Тесла е извличал енергия от въздуха, но по различен начин. Аз моя съм си го намерил. Само да набарам инвеститори или да направя достатъчно пари по някакъв начин и почвам.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5317
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #44 -: Aug 14, 2023, 10:10 »
Ех да моожеше и на нас някой да ни пусне такъв ток "от въздуха", щеше да е суперско. Да не храним Енергото.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.