Автор Тема: Каква програма може да използвам за share-ване в LAN мрежата?  (Прочетена 2836 пъти)

LinuxFanUNIX

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 408
  • Distribution: Slackware 12.2
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
Добър вечер.

Може ли да ми кажете каква програма мога да използвам в Linux за да мога да шервам файлове по локалната мрежа? Тъй като за момента тези гимнастики съм ги правил само под Windows, ще се радвам ако има и GUI интерфейс. Моля, без Konqueror/Nautilus. :)

Благодаря предварително!
Активен

v01d

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 39
  • Distribution: Slackware
  • Window Manager: XFCE 4.6rc1
    • Профил
Активен

LinuxFanUNIX

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 408
  • Distribution: Slackware 12.2
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
Samba / NFS
Мм... Доколкото знам през Samba-та мога да получа GUI интерфейс през KDE. Аз искам без да изисква KDE, KDE-Libs, Gnome-Libs? Не може да няма такава (просто да си изисква нормалните Qt/Gtk библиотеки).

Благодаря ви още веднъж!

И се извинявам че съм пуснал темата в грешния раздел, просто там разглеждах коментарите и необяснимо защо съм пуснал темата там. Все пак благодаря на neter че е проявил разбиране и че я е преместил в правилния раздел!
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Към самбата върви едно web приложение за настройка, казва се swat с него мобже и без gui, през браузър да го настроиш.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Pрез swat .  е по тъпо . ти каже а тука  имаш готови редове добавяж ги и забравяш за web.. interface
[work]
        comment = Work
        path = /storage/work/
        read only = No
        create mask = 0777
        force create mode = 0777
        force security mode = 0777
        directory mask = 0777
        force directory mode = 0777
#        write list = sysmaster
Активен

Archangel

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 152
  • Distribution: Fedora 11.91 (Rawhide)
  • Window Manager: GNOME 2.27.5
  • ненормалник
    • Профил
ако кажеш за какво ще ги ползваш, с какво ще ги ползваш и дали ще има и не linux базирани машини които ще ги достъпват ще бъде от ползва понеже nfs-а няма да стане на не linux (ако може моля да ми се разкаже как става) а пък иначе аз вкъщи си ползвам sftp (ползва ssh и да ползвам го през nautilus )
Активен

zeridon

  • Killmode enabled
  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1398
  • Distribution: Debian/Ubuntu
  • Window Manager: console/Gnome
  • BOfH
    • Профил
    • WWW
До колкото виждам в дебиан има пакет gadmin-samba който би трябвало да върши точно каквото ти трябва. Отделно има и друг пакет dpsyco-samba

Погледни и виж какво ще ти е удобно

ако кажеш за какво ще ги ползваш, с какво ще ги ползваш и дали ще има и не linux базирани машини които ще ги достъпват ще бъде от ползва понеже nfs-а няма да стане на не linux (ако може моля да ми се разкаже как става) а пък иначе аз вкъщи си ползвам sftp (ползва ssh и да ползвам го през nautilus )
NFS може да се ползва под всяка една по сериозна ОС (просто някъде е доста по трудно). Справка пакета unix-utils за вин (ама тежи на 200+ М)
Активен

Внмимавай имам клещи за кабел
http://www.netsecad.com/
http://theregister.co.uk/odds/bofh/

LinuxFanUNIX

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 408
  • Distribution: Slackware 12.2
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
Ще го ползвам най-вече за прехвърляне на файлове с 3-4 машини използващи Windows и още един - използващ - Linux. Под Windows - знам - лесно е - влизам в Network Manager-а и задавам да се виждат нещата ми от C:\Users\Public и това е, но под Linux сигурно трябват още гимнастики.

Благодаря за gadmin, ще го пробвам, но в тоя слак май малко ще го правя по трудния начин. :)
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Как да share микрофона на линукса ми
Настройка на хардуер
Stefoo 9 2456 Последна публикация Jun 03, 2010, 15:38
от stancho_25
Share the rainbow ...
Хумор
VladSun 2 1955 Последна публикация Jul 27, 2011, 16:41
от papariga
Решение за file share през интернет или ftp сървър
Идеи и мнения
simmen 9 2556 Последна публикация Mar 30, 2012, 15:10
от dejuren
Проблем с интернет през SHARE
Настройка на хардуер
dari_ilieva 30 5460 Последна публикация Sep 26, 2014, 11:56
от KPETEH
market share на ОС за сървъри
Коментар
newbie123 8 3429 Последна публикация Nov 03, 2015, 19:45
от newbie123