Автор Тема: Решение за file share през интернет или ftp сървър  (Прочетена 2551 пъти)

simmen

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
Здравейте,
ще се опитам да обясня точно какъв е казуса. Организация с 100+ потребителя, разбира се ползващи активно mail. Обаче както се досещате от тези 100 сигурно 98 понятието ограничение за големината на прикачен файл към мейла не им говори нищо и всекидневно се опитват да пратят по 700MB през мейла. Доста често се налага обмен на голями файлове с външни контрагенти. Ползване на услуги като tranz.it и подобни ръководството забранява да се използват поради факта, че някой от данните са конфиденциални. На скоро фирма с която работим ни изпрати два проекта като пичовете ни пратиха една табличка с адрес на ftp сървър и два различни user/pass за всеки проект. Табличката ми изглеждаше изцяло автоматично генерирана. Иска ми се да измъдря и подобно решение при мен. И тук идва голямия проблем. FTP сървъра ясно, проблем няма. Обаче дайте идея за интерфейс който потребителите да ползват и да могат през него да създават папка, да качват съдържание и да създават отделно име и парола с права само за тази папка. Разбира се за тях да става лесно с два-три клика. Иначе трябва да се превърна в ftp интерфейс и да правя всичко това вместо тях.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
http://www.net2ftp.com/ + всички подобни алтернативи.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

simmen

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
Да поясня още малко. Това net2ftp го гледах. Идеята която ми се върти е дигам си при мен ftp сървър. Колежката от отдел маркетинг трябва да изпрати 2GB при което влиза на някакъв примерно уеб базиран интерфейс, качва файла и генерира user/pass на ftp-то за папката в която е файла. Копира си user/pass/url на ftp-то и ги праща в мейла до някой си отсреща. Въпроса е какъв интефейс да ползвам за да могат потребителите да си създават тези user/pass за ftp сървъра.
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
@simmen Мен ако питаш вземи напиши нещо такова. В смисъл това което искаш не ми се струва, чак толкова сложно. Пишеш едно PHP (или каквото си искаш) приложение, което прави една папка, има форма за избор на файл който се upload-ва в създадената папка и после вика едно скриптче което добавя user и parola и всички други настройки за ftp-to. После пак със PHP скрипта си вземаш генерираните пароли за ftp-to и ги пускаш по пощата на когото искаш.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
@borovaka
+1
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

simmen

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
@borovaka - то това ми беше и първата идея която ми дойде на ум, ама си викам все трябва да има нещо по въпроса измислено. Но като се замисля отделих над час да се ровичкам, а щях да го направя за толкова време.
Активен

arctic

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 20
    • Профил
Мен лично не ми се струва удачна идеята за ftp щом има поверителна информация. Разгледай ownCloud. То си е web базирано и съответно може да се криптира. Има точно това - с 1-2 клика ти генерира публичен линк към файла.
Активен

simmen

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
@arctic - това предложение ми хареса. Днес ще го пусна някъде да го разчовъркам как ще ми пасне. Определено в дискусия се раждат идей :)
Активен

teleport

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 134
    • Профил
http://ajaxplorer.info/ е точно каквото описваш.
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
PHPfileNavigator ако искаш да разгледаш още една възможност.
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Share dir
Общ форум
FireMan 2 2335 Последна публикация Jan 28, 2004, 09:52
от kolio_kolev
Share на файлове
Кошче
detence 6 3238 Последна публикация Nov 12, 2007, 17:27
от p3tzata_
Share на трафик
Настройка на програми
xteam 9 3764 Последна публикация Dec 07, 2007, 15:05
от Gaara
Каква програма може да използвам за share-ване в LAN мрежата?
Настройка на програми
LinuxFanUNIX 7 2831 Последна публикация Sep 06, 2009, 21:34
от LinuxFanUNIX
Как да share микрофона на линукса ми
Настройка на хардуер
Stefoo 9 2453 Последна публикация Jun 03, 2010, 15:38
от stancho_25