Автор Тема: Проблем с разпознава на АТИ и монитор  (Прочетена 580 пъти)

vyrgozunqk

  • Гост
Здравейте... от известно време се мъча със следния проблем... инсталирах си последната версия на Убунту 7.10 и след инсталацията убунтуту ми предложи да активирам АТИ драйвера, всичко мина ОК според него и поиска да се рестартира от тогава ми се появи проблема, че не ми разпознава правилно видео картата и модела на монитора ми... щом стартирам системата и започне да зарежда графичната среда за няколко секунди ми се размазва картината и показва една мешавица от цветове и багри и след това ми изскача прозорец, който ми съобщава ... Running in low-graphics mode... и че може да си конфигурирам manual... отивам на Screen Resolutions and video и му посочвам за монитор (AOC Spectrum 7vlra...), а за видео Radeon 9550 ( със сменен биос до 9600ХТ).... Имайте в предвид, че съм начинаещ в линукс-а. та не ми се сърдете ако въпроса ми е елементарен... Също така като ида в Х11 има 7-8 бекъп-а на Xorg файла...някой от тях са примерно xorg.conf.failsave.1 и т.н. ... По тази причина не мога да си вдигна честотата на опресняване и резолюцията, още малко и без очи ще остана...:(

Мерси предварително !
Активен