Автор Тема: Странен проблем с нета  (Прочетена 1657 пъти)

mishot

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 191
  • Distribution: Fedora 16
  • Window Manager: Gnome-Shell
    • Профил
Странен проблем с нета
« -: Aug 13, 2009, 11:01 »
здравейте,
имам рутер с fedora 8, който раздава нета на 20-тина PC. От известно време насам през няколко минути нета спира и трябва да рестартирам мрежата за да тръгне пак(представете си тези 20 души колко са "доволни"). Имам втори компютър свързан към същия доставчик, със статично IP(и двата са така) при който това прекъсване го няма. Поради тази причина си мисля, че прекъсването не е от доставчика, а в машината, която раздава нета. Някакви идеи къде да погледна, защото е досадно да рестартирам мрежа през 5 мин.(сложих го в crontab-a ама не си е работа)
Активен

flipz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 87
    • Профил
Re: Странен проблем с нета
« Отговор #1 -: Aug 27, 2009, 16:56 »
причините могат да са много, но повече ми се струват хардуерни .. погледни lan платката ти на кое IRQ работи да не се дублират с други ..
*дали не ти забива switch-a зависи каквъв трафик въртиш ..
** имал съм подобен проблем от суич с импулсно захранване :)

даи малко инфо .. погледни си картата дали ти отчита грешки, дропени пакети и тн.
Активен

nka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
    • WWW
Re: Странен проблем с нета
« Отговор #2 -: Aug 31, 2009, 22:44 »
Пичове имам този странен проблем с нета както този човек на този линк http://linux.derkeiler.com/Mailing-Lists/Ubuntu/2008-01/msg00681.html  ....в смисал че ..настройките за нета ми са направени както триабва , но нет няма ...единственият сайт които мога да отварям е гоогле ... имам пинг към другите сайтове но не мога да ги отворя ...т.е. както е посочил човека с примера дебиан и убунту.

Проблемът е следният ... превеждам това което е написал пича , но не мога да го направя тъй като за пръв път се захващам с линукс ... ако може някои да ми обясни как става това с блак листа и откачания и закачания на драивери бих му бил много благодарен :)
Активен

nka

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: Странен проблем с нета
« Отговор #3 -: Sep 01, 2009, 00:02 »
Да не си на бтк ?
Активен

nka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
    • WWW
Re: Странен проблем с нета
« Отговор #4 -: Sep 01, 2009, 01:24 »
не не съм към БТК ... с гатеуай и ДНС ми е доставчикът.
Активен

nka

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: Странен проблем с нета
« Отговор #5 -: Sep 01, 2009, 01:27 »
Сложи си OpenDns .. и пробвай пак
Активен

nka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
    • WWW
Re: Странен проблем с нета
« Отговор #6 -: Sep 01, 2009, 01:32 »
ок ... ще пробвам този вариант.
Активен

nka

nka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
    • WWW
Re: Странен проблем с нета
« Отговор #7 -: Sep 01, 2009, 01:53 »
 не стана с опенДНС ... изкара ми connention unrechable , а иначе ми излиза предупредително съобщение че ми е Establesht  мрежата (то и преди това пак си излизаше)... но отново нищо не мога да отворя (сайтове)
Активен

nka

nka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
    • WWW
Re: Странен проблем с нета
« Отговор #8 -: Sep 01, 2009, 03:32 »
още малко информация за проблема ... локална мрежа имам но интернет нямам ...с днс не става
Активен

nka

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: Странен проблем с нета
« Отговор #9 -: Sep 01, 2009, 09:59 »
Да ти кажа и аз имах същия пробем> Но ги напсувах тези от бтк и дойдоха и ми смениха модема
Другия варянт е да не те бомбят със SYN ...  Незнам dmesg там нещо интересно  има ли ?
Активен

nka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
    • WWW
Re: Странен проблем с нета
« Отговор #10 -: Sep 01, 2009, 16:20 »
пичове ..оправих проблема .... които има подобен случаи ... > просто създава нова мрежа с настройките си и се конеква с нея .... на Auto eth0  дори всичко да е както триабва нета не тръгва ... за го оправите си създавате нова мрежа от ADD и вси4ко е ок ... благодаря .
Активен

nka

nka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
    • WWW
Re: Странен проблем с нета
« Отговор #11 -: Sep 03, 2009, 01:27 »
да подчератя .... създава 2 мрежи с едни и същи настройки и се вързва към втората .... инче не тръгва
Активен

nka