Автор Тема: Гаден проблем - /rank , /top15 във CS сървъра ми.  (Прочетена 4009 пъти)

extremerrrr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 66
    • Профил
Имам проблем със ранка и топа във ЦС сървърът ми. На Линукс Убунту 11.04 съм. Когато спра сървъра си на ЦС и го пусна отново всичко или започва отначало , или са се запазили до някъде хората и убийствата, но не всичко както си е било преди да спра сървъра си. Когато минах на Линукс първите месеци нямах този проблем , всичко започна , когато правата се промениха от четене и писане на - . Именно за това във раздел Настройки и програми бях пуснал тази тема за правата четене и писане, за да може ако успея евентуално да променя правата , всичко ще се оправи и ще е на 6.

Може ли да ми помогнете да реша този проблем , а ако има решение без мусял и тем подобни , пишете. А пък ако има лесен начин да променя правата на няколко папки от - на четене и писане , още по-добре.

Може ли някой да помогне. Много ще съм ви благодарен , ако успеете да ми помогнете. Мерси предварително :)
Активен

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
chmod 0666 -R /home/beceraful/knifes/cstrike/addons/amxmodx/logs
или ( ако знаеш кой е потребителя с права за стартиране на демона)
chown usera_s_koito_startirash_grupata:grupata_na_usera -R /home/beceraful/knifes/cstrike/addons/amxmodx/logs

Ама давай с 1-вата, че после ще има други въпроси :)
Другото е, че има достатъчно форуми за CS и сървърите му. По-добре си задавай въпросите там!
« Последна редакция: Aug 24, 2012, 15:18 от runtime »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Е, това е бисер -> "...а ако има решение без мусял и тем подобни..."

Какъв МУСЯЛ, какви 5 лева ? Мъка, мъка, мъка.........
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

extremerrrr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 66
    • Профил
Нека да е мъка , ти някакво решение можеш ли да ми предложиш эа решение на проблема ?
Активен

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
@Ачо сигурно ще да е MySQL ама на мен ми отне 30 сек. за да го декодирам :-D

@extremerrrr  - има 130 000 000 резултата в гугъл как да си пуснеш CS сървър с AMXMOD. Тотална загуба на време и средста ( дискови пространства ) да се ломоти едно и също и едно и също... Четете бе хора!
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Брат, то ясно че е mysql, ама от такива СЪРВЪРДЖИИ - лошо ми става (нищо лично, не е заяждане мойто дете). Но само като му чета най-различните теми, нацвъкани къде ли не, за тоз прословутия му CS сървър. Много пъти съм писал за това днешното. Едно време не беше така. Поздрави и успехи на автора.
« Последна редакция: Aug 24, 2012, 16:35 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Тази тема няма нищо свързано със сървърни проблеми под линукс.

Какви са тези ранк и топ? Ти общо взето това питаш, че имаш проблем с тях.

Въобще, за какво ги правите тези гейм сървъри?
Какво печелиш, освен загубено време по форумите?
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Цитат
author=clovenhoof

Какви са тези ранк и топ? Ти общо взето това питаш, че имаш проблем с тях.



Това ранк да не е Танк? Топ-а е ясен.Танка може да не работи от жегата а топ-а да не пуца.
Активен

А печат ?

extremerrrr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 66
    • Профил
Направих всичко въэможно , чел съм уроци , эаменях core.ini-та със други , правилни ест и все същата..... Само при спирането на графичната среда няма никакви бъгове, но так сървърното фпс е 50 , вместо 1000.
Активен

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
1-во - чети в лога на демона какво се случва след като стартираш steam-a. Лог файла се описва в дерективата "CustomLog"
2-ро с какъв потребител стартираш сървъра и какви права има над папката с файловете на сървъра той
3- какво се случи след като ти написах как да смениш правата рекурсивно?!?
4-то случайно да си задал правилния път до папката с логовете генерирани от сървъра за да ги обработи?
5- не правиш всичко както трябва защото ако го правеше щеше да тръгне. Има над милион сървъра пуснати до сега. Проблема е изцяло в теб!


Как да ти помогне човек, като ти сам не можеш да си помогнеш за елементарни работи, които може да прочетеш във всеки 3-ти сайт...
И в крайна сметка що не пишеш тук, а пишеш в сайт дето няма нищо общо с въпросите ти?


Пробва ли да добавиш:
Код:
+sys_ticrate 1000 -pingboost 3
при стартиране да видиш кво ще се случи за 1000 fps?


Дори може да им сложиш права
chmod 0777 -R /home/beceraful/knifes/cstrike/addons/amxmodx/logs
« Последна редакция: Aug 24, 2012, 16:43 от runtime »
Активен

extremerrrr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 66
    • Профил
1-во - чети в лога на демона какво се случва след като стартираш steam-a. Лог файла се описва в дерективата "CustomLog"
2-ро с какъв потребител стартираш сървъра и какви права има над папката с файловете на сървъра той
3- какво се случи след като ти написах как да смениш правата рекурсивно?!?
4-то случайно да си задал правилния път до папката с логовете генерирани от сървъра за да ги обработи?
5- не правиш всичко както трябва защото ако го правеше щеше да тръгне. Има над милион сървъра пуснати до сега. Проблема е изцяло в теб!


Как да ти помогне човек, като ти сам не можеш да си помогнеш за елементарни работи, които може да прочетеш във всеки 3-ти сайт...
И в крайна сметка що не пишеш тук, а пишеш в сайт дето няма нищо общо с въпросите ти?


Пробва ли да добавиш:
Код:
+sys_ticrate 1000 -pingboost 3
при стартиране да видиш кво ще се случи за 1000 fps?


Дори може да им сложиш права
chmod 0777 -R /home/beceraful/knifes/cstrike/addons/amxmodx/logs

Имам това със sys_ticrate , както и -pingboost 3 , при пусната графична среда fps-то е 1000 , да. Отдавна ми е 1000 fps-то под пусната графична среда , энам го това. Колкото до останалото не раэбирам нищо от това , което каэа и раэчитам главно на един приятел , който може да ми помогне , но не е на линия и не се энае кога ще дойде. Энам , че проблема е иэцяло във мен . Точно эа това ако се опитам сам , а съм се опитвал , не е ставало , само един приятел може да ми помогне , но както каэах не се энае кога ще дойде на линия във скайп. Във cs-bg сайта също съм писал тема и във amxmodxbg също , но там никой не можа да ми помогне с нищо . Эащо писах тук ли , эащото видях отдел Сървъри ако има проблем и т.н. Други също са писали теми эа CS , эа сървър или эа самата игра и реших и аэ да пиша , най-вече , эащото ще попадна само на хора , които биха могли да ми помогнат много бърэо эа оправянето на проблема , който трае месеци.

Благодаря все пак эа отговорите.
Активен