Автор Тема: Вашето мнение за Raspberry Pi 2 като Web Hosting ?  (Прочетена 9203 пъти)

pennywise

  • Гост
Re: Вашето мнение за Raspberry Pi 2 като Web Hosting ?
« Отговор #15 -: Jul 29, 2015, 10:04 »
Е нямах предвид плаващи дата центрове, по-скоро по достижими неща, като процесорите и видеокартите на десктопите.
Активен

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Вашето мнение за Raspberry Pi 2 като Web Hosting ?
« Отговор #16 -: Jul 29, 2015, 11:14 »
Може да го потопиш в трансформаторно масло, но то май е скъпичко. Толкова ли много загрява, че чак в керамика ще го слагаш? Евентуално може да се направи някаква проста защита от прегряване, която да го рестартира.
Активен

pennywise

  • Гост
Re: Вашето мнение за Raspberry Pi 2 като Web Hosting ?
« Отговор #17 -: Jul 29, 2015, 16:51 »
А не, не ме е страх, че ще се запали от прегряване. Коментара за водата тръгна от laskov. По-скоро някои от китайските трансформаторчета да не направи мизерия и да запали всичките пластмаси около него, нещо от външния хард, или пък гръмотевица - тук има едни антени на пилони от доставчика и едни кабели ходят в различни кутии, и пролет и есен доста се гърми около мен.

Идеяат ми е просто да сложа в нещо като саксия пая + харда и захранванията, ако евентуално стане нещо да си гори там, когато ме няма. А не е като да не ми се случва да ме няма по няколко седмици, през което време искам тези неща да работят.
Това ми беше странична мисъл която имах, пък стана цяла тема за саксии  ;D
Активен

kierenski

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 92
    • Профил
Re: Вашето мнение за Raspberry Pi 2 като Web Hosting ?
« Отговор #18 -: Aug 05, 2015, 10:27 »
 ;D Ей хора, да сте чували за слим!
Идялни за хостинг са http://www.pazaruvaj.com/dynni-platki-c3128/gigabyte/ga-j1900n-d2h-p236583567/#opisanie
Аз ползвам такъв с 2 диска в RAID + USB Flash за зареждане и за сега върви супер почти 2 години и почти не харчи ток. Разбира се трябва да купят и захранване и памет, то това не е толкова проблем при цената на дисковете.
Активен

g_p_l

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Вашето мнение за Raspberry Pi 2 като Web Hosting ?
« Отговор #19 -: Aug 06, 2015, 09:02 »
От 2 години ползвам едно raspberry модел B клокнато на 900MHz с 16 GB sd карта и усб флашка 8гб маунтната в /var/www .
Машината се ползва за малко уеб сървърче което предоставя уеб сървиси за едно андроидско приложение.
Като натоварване не мога да кажа колко заявки минават на ден ( трябва да проверя логовете) но трафика е около 150 - 300мб на ден.
Ъптайма на Pi то в момента е малко над 200 дни вързано е към един UPS и с консумацията от около 2.5-3 вата може да изкара поне 1-2 дни на упс.
За мястото което заема - сложил съм го под един шкаф заедно със захранването ( зарядно от телфон HTC 5V 1A).
Активен

bILLY

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Red Hat 7
  • Window Manager: Windows 10
    • Профил
    • WWW
Re: Вашето мнение за Raspberry Pi 2 като Web Hosting ?
« Отговор #20 -: Aug 20, 2015, 01:33 »
Да се похваля с моето Pi http://rpi.unixfreakz.com/sysinfo/

RPi 1 Model B+ нямаше бюджет за 2-ка сигурно в бъдеще.
Клокнах го на 1ГХз, малко се притеснявам понеже знам последствията, намаляването на живота и износването на частите /поне на процесора/ по бързо.

Макар, че в официалния сайт пише, че при овърклок гаранцията не отпадала, което пък ми дава малко надежда.

Ам да мисля да си го правя като уеб хостинг за мои проекти, също така като проект имам в допълнение да го направя като зелен хостинг само, че не съм на "ти" с електричеството и гледам питам, как ще изкара със една соларна батерия (някъв powerbank).

Микро SD-то ми е Клас 2, 16ГБ, доколкото четох от уикипедия Клас 2 обещава минимум 2МБ/с трансфер, които не знам колко много ще влияят на бързодействието.

Отделно имам флашки клас 10, а по-горното мнение беше, че си хоствал сайтовете на флашка /var/www, което е страхотна идея!

Ам освен безопасността това да си държиш /var/www на usb носител маунтнат към берито, дали ще повлияе на бързодействието на сайтовете и то как ? Значимо много или незначимо малко ?  ::)
Активен

"UNIX is like sex: If you don't know it, you don't miss it. But if you know it, you'll need it!"
Lars Eilebrecht

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Вашето мнение за Raspberry Pi 2 като Web Hosting ?
« Отговор #21 -: Aug 20, 2015, 09:57 »
Честито! :)
Направих един тест, с надеждата да ти е от полза:

OlinuXino A20,
microSD card Apacer 8 GB class 10, ext4
флашка Emtec 8GB, FAT32, не знам какъв клас е

dd if=/dev/zero of=sdcard/file.tmp bs=1024 count=1024K
1073741824 bytes (1.1 GB) copied, 149.347 s, 7.2 MB/s

dd if=/dev/zero of=usbFla6ka/file.tmp bs=1024 count=1024K
1073741824 bytes (1.1 GB) copied, 224.77 s, 4.8 MB/s

Флашката мигаше още около 5 сек след като изпълнението на командата завърши.

Сетих се да добавя и тест за четене. Ето го:

dd if=sdcard/file.tmp of=/dev/null bs=1024
1073741824 bytes (1.1 GB) copied, 66.4363 s, 16.2 MB/s

dd if=usbFla6ka/file.tmp of=/dev/null  bs=1024
1073741824 bytes (1.1 GB) copied, 72.505 s, 14.8 MB/s
« Последна редакция: Aug 20, 2015, 10:07 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Вашето мнение за Raspberry Pi 2 като Web Hosting ?
« Отговор #22 -: Aug 20, 2015, 11:16 »
Извод — Мемкеш?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Re: Вашето мнение за Raspberry Pi 2 като Web Hosting ?
« Отговор #23 -: Aug 20, 2015, 13:55 »
Да се похваля с моето Pi http://rpi.unixfreakz.com/sysinfo/
...
Не знам колко е за хвалене тази страничка да се зарежда за почти 25 секунди.....
Активен

bILLY

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Red Hat 7
  • Window Manager: Windows 10
    • Профил
    • WWW
Re: Вашето мнение за Raspberry Pi 2 като Web Hosting ?
« Отговор #24 -: Aug 20, 2015, 20:37 »
Да се похваля с моето Pi http://rpi.unixfreakz.com/sysinfo/
...
Не знам колко е за хвалене тази страничка да се зарежда за почти 25 секунди.....

Да странно phpsysinfo доста си го натоварваше, но пък ако беше погледнал главната страница Wordpress направо хвърчеше :)
Активен

"UNIX is like sex: If you don't know it, you don't miss it. But if you know it, you'll need it!"
Lars Eilebrecht