Автор Тема: Рашките изпъкняват насрещния план  (Прочетена 58440 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #45 -: Mar 06, 2018, 11:11 »
   ЪЪЪ,очаквам go_fire да коментира ...
 ;D
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #46 -: Mar 06, 2018, 11:26 »
Да налеем малко масло в огъня.
https://www.youtube.com/watch?v=iUI_LTSIoMI
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #47 -: Mar 06, 2018, 14:51 »
И в резултат - GDP на Русия колкото на Австралия (144 / 24 млн население).
Нямат какво да ядат ама дрънкат ядрено оръжие и си играят на капитализъм.

   Пич,когато се сравнява реалния жизнен стандарт м/у различни
държави, се използва показател,който се нарича "паритет на покупателната
способност" - РРР .Според РРР Русия има около 3(три) пъти по-висок БВП от
Австралия. Така е според всички смятани за сериозни източници:Международния
валутен фонд,Световната банка и статистическите данни на ЦРУ.
   Например,според Световната банка(в млн. щатски долари):
Русия:       3 635 868
Австралия:1 113 996

https://data.worldbank.org/indicator/NY.GDP.MKTP.PP.CD?locations=RU

   Подобни са данните и на другите места.
   Очевидно стандарта на живот в Русия не е толкова нисък ...
По тия стъкмистики БГ се равнява на Нова Зеландия - вземи се скрий.
А световната банка от 'де ги взима тези данни - от Руското министерство на икономиката. (като нашия Статистически институт дето ни изкарват Швейцария на Балканите - пак).
На тези цифри ще им повярва. когато американците тръгнат да емигрират в Русия.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #48 -: Mar 06, 2018, 14:59 »
ХАххахаххаааааааааааааа
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #49 -: Mar 06, 2018, 15:34 »
И в резултат - GDP на Русия колкото на Австралия (144 / 24 млн население).
Нямат какво да ядат ама дрънкат ядрено оръжие и си играят на капитализъм.

   Пич,когато се сравнява реалния жизнен стандарт м/у различни
държави, се използва показател,който се нарича "паритет на покупателната
способност" - РРР .Според РРР Русия има около 3(три) пъти по-висок БВП от
Австралия. Така е според всички смятани за сериозни източници:Международния
валутен фонд,Световната банка и статистическите данни на ЦРУ.
   Например,според Световната банка(в млн. щатски долари):
Русия:       3 635 868
Австралия:1 113 996

https://data.worldbank.org/indicator/NY.GDP.MKTP.PP.CD?locations=RU

   Подобни са данните и на другите места.
   Очевидно стандарта на живот в Русия не е толкова нисък ...
По тия стъкмистики БГ се равнява на Нова Зеландия - вземи се скрий.
А световната банка от 'де ги взима тези данни - от Руското министерство на икономиката. (като нашия Статистически институт дето ни изкарват Швейцария на Балканите - пак).
На тези цифри ще им повярва. когато американците тръгнат да емигрират в Русия.

   Къде пише,че "По тия стъкмистики БГ се равнява на Нова Зеландия" ?
   Дал съм написаното от експертите на Световната банка.
   Тези данни са много близки до тези на Международния
валутен фонд и ЦРУ.
   Ама и ЦРУ ли вземат данни от Руското министерство на икономиката? ;D
Активен

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #50 -: Mar 06, 2018, 15:51 »
Нямаше да пиша, но ми стана интересно :)

@spec1a попрочетох за това "Паритет на покупателната способност" и мисля, че си прав. Смисъл, изглежда по-точен начин за статистическо определяне на "бедни,богати".
НО..
Каквато и да е тази цифра в линка, според мен пак трябва да я разделиш на населението.

Малко моя си стакмистика :) :

Русия:       3635868/144.52 = 25 158.23
Австралия: 1113996/24.83 = 44 864.92
Швейцария: 534902/8.40 = 63 678.81
Германия: 4030399/82.80 = 48 676.32
България: 137157/7.12 = 19 263.62
Нова Зеландия: 180993/4.36 = 41 512.15
САЩ: 18624475/325.72 = 57 179.40
UK: 2794943/65.64 = 42 579.87
Румъния: 453621/19.63 = 23 108.558
Турция: 2007466/82.83 = 24 235.97
Китай: 21409404/1403.5 = 15 254.30

Така "реалния жизнен стандарт" ми се вижда по-нормално представен.
« Последна редакция: Mar 07, 2018, 12:21 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #51 -: Mar 06, 2018, 15:59 »


   Къде пише,че "По тия стъкмистики БГ се равнява на Нова Зеландия" ?
Ей там на страницата дето си я дал (ама и ти не си си я прочел)
А великият ти Путин преди два дена като се фукаше с оръжията спомена че 20млн руснаци живеят под прага на бедността и трябва да направи нещо.
Та тея специалисти/експерти от ЦРУ по-малко да гледат какво пише на тавана.

И не съм ти пич, пичка ще викаш на майка ти.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #52 -: Mar 06, 2018, 16:04 »
Понеже пак почнахме да си ги мерим, не мога да не се вкл и аз...
Както казват, не е важно какво имаш, а как го използваш  :P

1. Дори и да приемем че ср. статистически статистиката е вярна и имаме увеличение 3х, но къде отива то
Ето къде

https://m.gazeta.ru/business/news/2018/03/05/n_11246995.shtml
т.е. подкупите нараснали 3х от 2,3 миилиарда на 6,7 милиарда

2. Никакви инвестиции ... Някой да си е купил руска, кола, колело, ... ножчета за бръснене последните 20-30 г. ...па макар и произведени в Китай но да са руски дизайн, и то от някой дето живее там за постоянно и плаща данъци там т.е. това автоматично изкл. Жора Депардиев, Сергей Брин и пр. уже за границе.

И 3. Нищо ново под слънцето... Т.е. понеже там наближават избори да завърша с това
http://meduzo.ru/pics/106685dbdb251fa76df3d83f5184ca8a.jpg
нищо че е по-подходящо за една друга секция

П.П. мисля че кашика имаше предвид Хелмут Шмит (по-горе)
Helmut Schmidt once described the Soviet Union as Upper Volta with missiles.


From ‘Upper Volta with Missiles’ to ‘Nigeria with Snow’
http://russialist.org/from-upper-volta-with-missiles-to-nigeria-with-snow/
« Последна редакция: Mar 06, 2018, 17:47 от remotexx »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #53 -: Mar 06, 2018, 16:14 »


   Къде пише,че "По тия стъкмистики БГ се равнява на Нова Зеландия" ?
Ей там на страницата дето си я дал (ама и ти не си си я прочел)
А великият ти Путин преди два дена като се фукаше с оръжията спомена че 20млн руснаци живеят под прага на бедността и трябва да направи нещо.
Та тея специалисти/експерти от ЦРУ по-малко да гледат какво пише на тавана.

И не съм ти пич, пичка ще викаш на майка ти.

   Малиии,стана страшно  ;D
   Какъв ти е проблема с Нова Зеландия ?
   Ясно си пише(млн. $):
България:          137 157.99
Нова Зеландия: 180 993.66
   Населението на България е по-голямо,а Нова Зеландия е със
по-голям БВП .
   Т.е стандарта на живот в Нова Зеландия е значително по-висок.
   И,какъв ти е точно проблема ?
« Последна редакция: Mar 06, 2018, 16:16 от spec1a »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #54 -: Mar 06, 2018, 16:20 »
...

Малко ти е тенденциозно мнението, но си е твоето.

Със САЩ мога да се бъзикам, колкото си пожелая. Това е фашистка държава, скрита зад лъжлива демокрация. Всичките ѝ президенти след Кенеди са най-големите продавачи на илюзии. Не се поколебаха да го убият, след като видяха, че се кани да разкрие, кои наистина управляват страната. Смешници и смешна държава. Ако мога да я затрия с махване на ръка, да съм го направил. Без хората в нея.

Не съм съгласен, че САЩ са най-великите. Може да са били някога, но вече не. И то поне от тридесет години. САЩ имат едно единствено умение, което им признавам и което все още ги държи на крака. Могат да привличат мозъци. А защо могат, защото митът за страната на златните възможности живя достатъчно дълго, че да не умре толкова лесно в умовете на хората и до днес. Но хората вече могат да са много по-информирани от преди. Хората вече имат достъп до данни и достъп до инструменти, с които да правят анализи. И могат да видят, че положението изобщо не е такова, каквото го представят или изглежда.

Основната грешка на САЩ беше, че се правеха на мисионери където могат и научиха разни хора по света, че могат да вземат, каквото си поискат с нужните средства и похвати. Научиха арабите да правят бомби, за да свалят неудобните за американците държавни глави там, това се обърна срещу тях. Приеха за студенти хора от всякакви страни, което не е никак лошо, но беше достатъчно, за да се превърна Азия в най-бързо развиващия се район от света. Дори алчни за пари, изнесоха производството на основни отрасли там. Но ги изместват въпреки това. Самсунг отдавна продава повече от Ябълката. Китай дори разработват собствени военни технологии. Толкова са уверени. Сега Тръмп иска да облага с данъци вноса, в опит да съживи икономиката. Няма как да стане, защото за тези точно мерки е твърде късно. Това трябваше да се направи преди двадесет и дори повече години. Дори да го направи, ще продължава да налива пари в чуждите икономики, защото дори производството в САЩ да вдигне, суровините пак ще трябва да се внасят, защото ако искат да продават произведеното, ще трябва да е много, че да са имат шанс за конкуренция с азиатците. Ма и това не могат да направят, щото са слезли от влака преди години, а качването обратно е почти невъзможно. Прекалено бързо се движи вече. А както споменах в преден пост, основните и редки суровини за повечето неща се произвеждат или добиват другаде. И тук идва вече проблема. Някой да обърна внимание, че доларът вече мина 1.56 за евро? Опитват се да задържат падането му, ( не зная, май вдигнаха лихвените проценти,  дори се върна назад с двадесетина процента ) но сега отново числото расте. Някой да помни, че преди няколко години само в продължение на една календарна години на два пъти бяха пред фалит? Не помня, какво направиха тогава, но се отърваха. Май увеличиха държавния дълг. Единственото, което ги държи в момента е факта, че доларът е световна валута и повечето транзакции са в долари. Ако се срине доларът, а това е неминуемо, как ще си вържат гащите тези? С какво американците ще си купят суровини, че да имат производство, както си мечтае Тръмп. Никой няма да им иска доларите. Защо Китай спря да купува американски дълг. Защото доларът пада, а това няма да им донесе нищо. Не зная с какъв срок са им облигациите, но явно предвиждат по-скорошен колапс. Та и този източник на долари за САЩ секна.

Да споменавам ли, че американците отдавна нямат държава. Всяка педя земя в САЩ се притежава от банките, а не малко от тези банки са чужди.

Да споменавам ли, че за да се изхранват в САЩ, разчитат изцяло на фосфатни торове? Че почвата там е толкова изтощена, че ако не е това, там няма да расте нищо. Ще е пустощ. Сега, някой ако иска да се поинтересува, къде е най-голямото находище на фосфор. Не е в САЩ. И да питам отново, какво ще се случи, когато ( не ако, а когато ) доларът удари дъното и продължи надолу? Ако някой ще им продава фосфор няма да е срещу долари. Колко хора са там? 300 милиона някъде бяха. Никой няма да може да ги спаси от тази криза, дори да иска. Изходът какъв ще е? Да се сключи сделка за доставка на суровините, но ще е бартер и понеже няма срещу какво друго ( доларът ще е хартийка ) ще е срещу инфраструктура, щото това ще единственото, което ще има някаква цена. Та ще стане това, което САЩ правиха с други държави чрез МВФ. За да си платят дълговете, държави си продаваха инфраструктурата за жълти стотинки. И тук стана нещо такова, но по друга схема. Та тогава вече окончателно ще им се отворят очите на американците, че изобщо не са велика държава, а просто са били лъгани. В момента всичко продължава по старо му, защото останалите играчи на масата извличат облаги от тях, но когато "великият" играч вече няма да има какво да предложи, ще му дръпнат стола. И сега, ако вече не сте се сетили, да ви кажа, кой ще завземе пазара, освободен от фалиралите американски компании. Азиатските, европейските и руските. Вакуума трябва да се запълни.

Великите САЩ ще изсипят такава криза на главите ни, че мислим, че сънуваме.

И след като водата се поизбистри, да ви кажа, какво ще стане след това. Доларът няма да е световната валута, разбираемо, та коя ще е следващата? Никой повече няма да позволи валутата на една държава да се използва от целия свят. Няма да е еврото, няма да е йоанът нито рублата. Ще измислят нова валута, световна, която да може да се използва за търговия. Няма да има банкноти в брой, защото никой няма да се захване да печата такива количества. Развийте си сценария по-нататък.

Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #55 -: Mar 06, 2018, 16:21 »
2. Никакви инвестиции ... Някой да си е купил руска, кола, колело, ... ножчета за бръснене последните 20-30 г. ...

Ми аз  ::) наскоро без да искам. Реших да купя 4-5 луминисцентни тръби. И си правя сметката да купя некакви китайски за 2-3 лева. Не ми се купуваше Philips-и и разните други по-скъпи маркови тръби.
Та отивам в местната железария. Имате ли? Имаме Осрам за 2.50лв. А идеално - не и китайско.

Почвам аз да ги слагам и гледам Made in Russia. Та те така. За първи път след толкова много време видях в БГ да се продава нещо "Сделано в ссср" :o
« Последна редакция: Mar 06, 2018, 17:30 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #56 -: Mar 06, 2018, 16:39 »
Здравейте,

Дотук най-близо до моето (лично) мнение е написаното от 4096bit ;-)

Отново няма да изразявам мнение, аргументи и т.н., предпочитам да дам два (като за начало) факта:

1.Ако на някой му се занимава може да провери кога изтича (на коя дата) личната карта на Нео/The Matrix-1999 - показват я за много малко време но може да се види :-)

2.Каквo е първото официално изображение (Europe - Many Tongues, One Voice - 2003) на Европейския съюз - тук давам жокер - недостроената Вавилонска кула (знае се как завършва тази строеж), вижда се и едно самолетче летящо към нея.

Ако на някой му стане интересно има и още :-)

Поздрави,
Румен
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #57 -: Mar 06, 2018, 17:59 »
2. Никакви инвестиции ... Някой да си е купил руска, кола, колело, ... ножчета за бръснене последните 20-30 г. ...

Ми аз  ::) наскоро без да искам. Реших да купя 4-5 луминисцентни тръби. И си правя сметката да купя некакви китайски за 2-3 лева. Не ми се купуваше Philips-и и разните други по-скъпи маркови тръби.
Та отивам в местната железария. Имате ли? Имаме Осрам за 2.50лв. А идеално - не и китайско.

Почвам аз да ги слагам и гледам Made in Russia. Та те така. За първи път след толкова много време видях в БГ да се продава нещо "Сделано в ссср" :o

мдаа... за съжаление някой още учат българския и не могат да направят разликата напр. м/у "руски ракети" и "руските ракети" т.е. че първото предполага че са руска разработка/изработка/изобретение и т.п. (без значение кой ги притежава - може и арабите) докато второто е само за притежание т.е. може и да са купени от нейде другаде но само са руска собственост ..то иначе по тая логика и жилет ама произведен в русия ще трябва да е руский ..да,дааа ама не.

OSRAM Licht AG is a multinational lighting manufacturer headquartered in Munich, Germany. OSRAM was founded in 1919 by the merger of the lighting businesses of Auergesellschaft, Siemens & Halske and Allgemeine Elektrizitäts-Gesellschaft. Wikipedia
https://en.wikipedia.org/wiki/Osram
https://www.osram.com/cb/about-osram/index.jsp

Както казах и преди - това че стоката е произведена в Китай не я прави автоматично китайска (разработка/откритие и пр.)

П.П. Не е важно къде е бензиностанцията, а кой я притежава - вж. по-горе за Горна Волта и ракетите  ;D горе-долу нефта и газта са единствените руски стоки които светът масово купува, и то не с най-добро качество и не че рашките имат кой знае колко пръст в тая работа или пък че виждат нещо от печалбата и да - единственото нещо което им расте (все още щото има нефт и пари за преразпределяне) е размерът на подкупите.
« Последна редакция: Mar 06, 2018, 18:02 от remotexx »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #58 -: Mar 06, 2018, 18:21 »
Ремо не съм те разбрал. Но от това означава че Осрам,  Жилет...  са инвестирали в Русия. А ти спомена за инвестиции? или за други инвестиции говориш? в  know how?

Аа те китайците нищо не могът сами да измислят. всичкото им е фото копи. Но това не пречи да са заляли света със своите стоки.
« Последна редакция: Mar 06, 2018, 18:42 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #59 -: Mar 06, 2018, 20:22 »
@Нака - да де правилно си ме разбрал...  :P имах предвид че не броя използването само за поризводствена база (и то само щото труда по-евтин) или суровинна (като с нефта, бензиноколонките и Горна Волта) т.е. те фирмите (немские и не само - вкл. и софтуерните) могат да си го аутсорснат/изнесат производството където искат ...ама нали не това е най-важното

П.П. и не твърдя че западните фирми са по-интелигентните/умните/хитрите... нали ако бяха нямаше да се стига пост фактум до следното положение:
- а бе ние хубаво сложихме задни вратчики, че даже хардуерни - да няма спасение и да моем си слушаме всеки (вкл. танте Меркел) ами тъй както си ги произвеждаме на др. място.. т.е. Китай могат ли ни слушат нас сега (през наш'те вратички)
... ама просто те (запада) държат патентите ..и парите т.е. и ляба и ножа у тях (и нормално си го режат/разпарчетосват както си искат)

П.П.П. А-а аз за Жилет не съм много сигурен де се прозивеждат (може и в Китай) ама за мен са си френски (и не мисля че се произвеждат във Франция, а може и фирмата да не е вече чисто френска ами интернационална или даже само чужда - САЩ) - просто го дадох като пример
« Последна редакция: Mar 06, 2018, 20:24 от remotexx »
Активен