Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Надолу

Автор Тема: Рашките изпъкняват насрещния план  (Прочетена 58458 пъти)

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #75 -: Mar 07, 2018, 11:45 »
Лелее, един час не мога да наваксам темата :)

Не разбирам защо спорите толкова много. Америка и Китай са две страни на една икономическа монета. Китай прави каквото си може (производство), Америка също каквото може (играят си на капитализъм). И двете страни живеят в симбиоза от доста време. Разбира се, че морето неможе винаги да е тихо и вълни излизат, но това са две икономики, които са тясно свързани.

Относно бургиите на колегата по-горе -> Китай макар и да произвежда по-евтини еквиваленти по качество на почти всичко, произвежда и боклуци. Просто колкото и евтино да произвеждат, ако си купиш китайски бургии комплект за 1лев, те няма как да стават за нещо :) Иначе за дефицита им от към добър метал съм съгласен, но пък виж пластмаса имат всякаква :)

Изводът е, че всеки става за нещо и никой за всичко.

Относно руските самолети -> Да, те са може би най-добрите (цена-качество), но самолети се купуват от държави, а не от хора. С това казано, въпроса е политически, а не експертен! Разбира се тази ниска цена, както на самолетите им, така и на оръжията им я плащат хората им. Или по друг начин казано - произвеждат продукт с по-ниска добавена стойност (обратното на това, което каза ББ) от конкуренцията.

ПП: Забравих да напиша за китайските процесори :) Та единствения производител (до колкото ми е известно) на процесори за копачки (машините дето се копа биткойна) са китайски. С това казано, щом са единствени, значи са най-добрите в сферата си :)
« Последна редакция: Mar 07, 2018, 11:53 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #76 -: Mar 07, 2018, 14:42 »
Като гледам, ddantgwyn и 4096bits са казали почти всичко, което имам и аз да кажа за заблудения, но не намирам смисъл да се хАбя за пропуснатото от тях. Само за цената на труда да кажа(за заблудения jet), че в цяла Азия няма по-ниско заплащане от колкото в България и то като чиста стойност, а ако се превърти през покупателната им възможност и стандарта им на живот се вдига в пъти спрямо нашия.
В момента, същите тези американски и европейски "братя" ни грабят като индийска колония чрез кредити, които те същите усвояват чрез продажба на завишени цени на боклуци и налагане на високи данъци чрез които да се обслужват тези кредити! Днес ограбването на всяка държава става по този демократичен начин. Задайте си сами въпроса, защо са толкоз загрижени от свалянето Путин, Асад, Кадафи, Садам....... и още куп други! Дали е заради по-високото благосъстояние на хората????
Активен

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #77 -: Mar 07, 2018, 14:54 »
Цитат
Само за цената на труда да кажа(за заблудения jet), че в цяла Азия няма по-ниско заплащане от колкото в България и то като чиста стойност, а ако се превърти през покупателната им възможност и стандарта им на живот се вдига в пъти спрямо нашия.
Това е пълна глупост. Заплащането им е мизерно. А за покупвателната стойност, можеш да ми видиш стакмистиката по-горе :)

Цитат
Русия:       3635868/144.52 = 25 158.23
Австралия: 1113996/24.83 = 44 864.92
Швейцария: 534902/8.40 = 63 678.81
Германия: 4030399/82.80 = 48 676.32
България: 137157/7.12 = 19 263.62
Нова Зеландия: 180993/4.36 = 41 512.15
САЩ: 18624475/325.72 = 57 179.40
UK: 2794943/65.64 = 42 579.87
Румъния: 453621/19.63 = 23 108.558
Турция: 2007466/82.83 = 24 235.97
Китай: 21409404/1403.5 = 15 254.30
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #78 -: Mar 07, 2018, 14:56 »
Копачките използват ASIC чиповеи видео карти.
Най-големите: Qualcomm (Сан Диего Калифорния), GlobalFoundries (Санта Клара Калифорния), TSMC (с малко напън може да мине за китайска - Тайван), Broadcom (Ървин Калифорния), Micron (Айдахо), Nvidia и AMD (калифорния).

А защо мислиш, че сравнявам китайското заплащане с българското?!
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #79 -: Mar 07, 2018, 15:11 »
Копачките използват ASIC чиповеи видео карти.
Най-големите: Qualcomm (Сан Диего Калифорния), GlobalFoundries (Санта Клара Калифорния), TSMC (с малко напън може да мине за китайска - Тайван), Broadcom (Ървин Калифорния), Micron (Айдахо), Nvidia и AMD (калифорния).

А защо мислиш, че сравнявам китайското заплащане с българското?!
https://file.bitmain.com/shop-bitmain/download/BM1385_Datasheet_v2.0.pdf
Това са им чиповете. Не знам ти за кои говориш? Да не се бъркаш с копачките за други валути?

Това за заплатите в Китай, аз го твърдя. Ето ви малко вътрешна информация:
Един и същи завод в Германия, България и Китай,

Германия : един работник излизаше 1300 евро и произвеждаше детайли - 1500-2000 броя на смяна
България: един работник излизаше 1000 лв и произвеждаше детайли - 2000-2500 броя на смяна
Китай: един работник излизаше 400$ и произвеждаше детайли - 4000-4500 броя на смяна :) Гледал съм клипчета. То изглеждаше нечовешко. Китайчето има 2 ръце и натиска 4 бутона едновременно :)

*Парите не са чисти заплати, а колко излизат на работодателя. Примерно в БГ взимаха около 550-600лв чисто. Инфото е от преди 6-7 години.
« Последна редакция: Mar 07, 2018, 16:06 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

lunarvalley

  • Гост
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #80 -: Mar 07, 2018, 16:15 »
Цитат
в цяла Азия няма по-ниско заплащане от колкото в България и то като чиста стойност, а ако се превърти през покупателната им възможност и стандарта им на живот се вдига в пъти спрямо нашия.

 ;D ;D ;D ;D [_]3
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #81 -: Mar 07, 2018, 16:52 »
Всички тук, поради ниската си икономическа култура, не можете да стоплите едно, нас в момента тези представящи се за демократи така ни ограбват, както никой досега!
националните богатства се вземат на символични цени все от фирми на тези демократи! Данъците ни, според конституцията на държавата ни трябва да се харчат в полза на народа! За неща, които този народ ще ползва безплатно. Природните богатства също трябва да носят ползи за бюджета, но на практика става съвсем друго! Един работодател, като наеме работник, от неговия джоб, ако излязат 1500 лева разход за труда на работника, то чисто до работника стигат по-малко и от 1000! С тези 1000, работника като отиде в магазина да пазарува му прибират още 20% и чистото му остава 800! Тези 1500, които излизат от джоба на работодателя, естествено се калкулират в цената на стоката и тя расте и с тази по-висока цена, работника трябва да си я купи в магазина с половината от парите, които е получил за труда си! Еееее, няма начин да се оправим и да живеем с добър стандарт при това положение! Същото искат да направят и с Русия, Китай и другите, ама там удрят на камък! Ама и там хората, не са тъпи като българите!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #82 -: Mar 07, 2018, 16:56 »
Ние сме най-най-кухата и малоумна нация в света! Нормалните хора се борят срещу това статукво, а ние си ги избираме едни и същи, че дори и вярваме, че да ни грабят е за наше добро!
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #83 -: Mar 07, 2018, 17:14 »
Цитат
Същото искат да направят и с Русия, Китай и другите, ама там удрят на камък! Ама и там хората, не са тъпи като българите!

аз си мислех, че в Русия има едни там олигарси. Единият юнак частна подводница си имаше. Явно много работи човекът. Предприемчив, така да се каже...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #84 -: Mar 07, 2018, 17:45 »
Нека не сравняваме злодеите. Сорос и Ротшийлд погубват цели държави. Вие някакви руски олигарси сравнявате. Много хляб още трябва за изядат, докато се научат. До тогава онези двамата ще усвояват цели планети. Да се готвят извънземните. Горкичките  :D Ще ги превземем с демокрация  >:D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #85 -: Mar 07, 2018, 17:47 »
Цитат
Същото искат да направят и с Русия, Китай и другите, ама там удрят на камък! Ама и там хората, не са тъпи като българите!

аз си мислех, че в Русия има едни там олигарси. Единият юнак частна подводница си имаше. Явно много работи човекът. Предприемчив, така да се каже...

Ами да, в Русия има ограничения за частния бизнес! Който работи не само в свой интерес, но и в интерес на държавата - ще работи, а тези, дето искат само да печелят за себе си, без дори и данъци да внасят, да ходят някъде другаде по широкия бял свят :) ! Та, според западната риторика, на тези бизнесмени им казват олигарси, защото работят не само в свой интерес, а и в интерес на държавата.
Опитай се сам да си обясниш, как така аджеба, според тази западна риторика, държавната собственост и управление били неефективни, а Газпром, Роснефт и още куп големи държавни фирми се листват на международните борси и печелят! Печелят за своя собственик държавата и разтоварват от данъчно бреме народа. На времето, Путин направи революция като вдигна износната такса върху нефта от 2-3 долара за барел на над 20 долара. От там започна и желанието на запада да го свали.
Ти да можеш случайно да ми посочиш някоя държавна фирма у нас, която да печели и да внася печалбата си в бюджета?????
Активен

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #86 -: Mar 07, 2018, 17:54 »
Цитат
Опитай се сам да си обясниш, как така аджеба, според тази западна риторика, държавната собственост и управление били неефективни, а Газпром, Роснефт и още куп големи държавни фирми се листват на международните борси и печелят!

Това е така, но ако се върнеш назад ще видиш, че като нямаш нефт/газ, с ябълки няма да напълниш бюджета на държавата си :) И определено не искам държава издържаща се от това да ме кара да работя за нея.

ПП: Проблема не е в тези проценти дето си написал горе взети от държавата (в повечето държави е така, че и по зле). Проблема е в работодателя, на който му се дават само 1500лв. Има два варианта. Или е нескопосан и не може да измисли добър бизнес модел (всеки в БГ иска да е бизнесмен), или е алчен и както излезнаха последните статистики на КНСБ -> в БГ само 25% от чистата печалба отива за работника, останалото се налива в капитала. В другите страни този процент е около 40%.
« Последна редакция: Mar 07, 2018, 18:06 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #87 -: Mar 07, 2018, 18:50 »
   Да обобщим дискусията ...
   САЩисаните не са водещи по нито един показател.
   Ракетно-космическа техника: използват ракети на руснаците,за да
качват астронавти в орбита, какво да коментираме ...
   На голяма част от 'мириканските ракети двигателите са ... руски !  ;D
   В компютърните технологии изостават от китайците - най-бързите
суперкомпютри са китайски,коментирали сме го многократно.
   Квантови технологии - изглежда китайците са номер 1 (наскоро
предадоха квантово-криптирана информация на 7000 км разстояние).
   
   А,сетих се в какво Хамериканците може да са номер 1:
по консумация на кокаин  ;D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #88 -: Mar 07, 2018, 19:12 »
Тъпо ми е, че ми се налага да работя и не мога да участвам във веселбата. Но пък и в темата се намесеха предприемачи-комунисти. Дървено желязо. На такива няма, какво да им кажеш.

Съжалявам единствено на 4096 и до някъде за Рей, че изкуствено ги вкарват в някакви филми, но пък може би това е нещо, през, което трябва да преминат сами.

А такива теми ще има и друг път, а аз няма да съм завинаги трудоустроен. Като остана пак безработен, ще имам време и да коментирам.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #89 -: Mar 07, 2018, 19:13 »
The 20 biggest cocaine consuming countries

1 Albania   - 2.5 per cent of the population uses it
2 Scotland - 2.34
3 United States - 2.3
4 England   and Wales - 2.25
5 Spain - 2.2
6 Australia - 2.1
7 Uruguay - 1.8
8 Chile - 1.73
9 Netherlands - 1.6
10 Ireland   - 1.5
11 Canada - 1.46
12 Aruba - 1.3
13 Bermuda   - 1.3
14 Ghana - 1.1
15 Italy - 1.1
16 France - 1.1
17 Israel - 1.07
18 Iceland - 1.06
19 Costa Rica - 1.06
20 Luxembourg - 1.04

В Раша и Чайна партийните секретари не дават ... данни
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Нагоре
« назад напред »