Автор Тема: Деинсталация на Бактрак и Boot Menager  (Прочетена 2296 пъти)

Onlym3

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Искам да попитам как се премахва бактрака и буут мениджъра GNU GRUB пробвах с делийт на партишъните на системата но тогава и уиндоуса не ми се буутва. Затова инсталнах наново бактрака
Моля помогнете
Активен

big-marvel

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 70
  • Distribution: Debian GNU/LINUX
  • Window Manager: Gnome+
    • Профил
Re: Деинсталация на Бактрак и Boot Menager
« Отговор #1 -: Mar 07, 2012, 23:04 »
Заповядай  :) http://www.youtube.com/watch?v=RM9xbZ-EX58
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Деинсталация на Бактрак и Boot Menager
« Отговор #2 -: Mar 08, 2012, 09:15 »
Колега, за да си наясно с организацията и използването на дисковите елемети: мастър боот рекърд, боот сектор, дялове и т.н. - съвета ми е да намериш някакво добро четиво и да го прочетеш няколко пъти, за тази организация на хард дисковете. Винаги за в бъдеще ще ти е полезна. Защото и 5 пъти да делиш и преразделяш, докато не си оправиш MBR-а, пак няма да ти боотва това, което искаш. Има много материали по темата, а и не е нещо сложно. Просто иска малко време, да се прочете и да си го обясниш как работи, кое след кое се изпълнява и каква му е логиката. После за цял живот ще я знаеш тази материя, относно боотването на операционните системи от диска. Дано ме разбираш правилно, всичко това го написах, само за да съм ти полезен и да си обогатиш знанията - а не да ти давам наклон в живота.

А сега кажи какво искаш да си оставиш като ОС на диска, за да може с колегите да сме ти полезни с конкретни препоръки и съвети. Аз дотука разбирам, че искаш да си оставиш Windows-а работещ, така ли е ? Ако е така - пусни ми едно ЛС (за да ти опиша как да се оправиш), и да не бъда неправилно разбран тук във форума. Успехи пожелавам.
« Последна редакция: Mar 08, 2012, 09:17 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Download Menager
Настройка на програми
empty 5 2491 Последна публикация Feb 13, 2004, 10:55
от sebastianz55
boot
Настройка на програми
Pe6oveca 9 3569 Последна публикация Feb 23, 2004, 22:31
от paveldikov
проблем с boot на ХП при наличие на Слак и Ред Хат
Настройка на програми
HUGO_BOSS 13 5197 Последна публикация Aug 19, 2004, 19:21
от Pinball_Master
Dual boot от /boot. Конфигурация на GRUB.
Настройка на програми
mandor 1 3689 Последна публикация Feb 28, 2006, 09:37
от
Debian pakage menager problem
Настройка на програми
sredkov 10 3163 Последна публикация Jun 03, 2006, 17:07
от redcure