Автор Тема: Програмисти за складова програма  (Прочетена 119728 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Програмисти за складова програма
« Отговор #75 -: Oct 06, 2013, 19:26 »
В последно време не съм ги разглеждал много складово и счетоводните софтуери, но последно като се интересувах, всички стари разработчици на такъв тип са тръгнали да правят програми които правят счетоводство, а не инструмент за счетоводители и старите счетоводители предпочитат да си работят със стари програми.
Логиката им е тотално сбъркана! Тези нямам време да ги разглеждам в момента, но съм предубеден, че и при тях ще е същата работа.
Активен

bdenkov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 57
    • Профил
Re: Програмисти за складова програма
« Отговор #76 -: Dec 23, 2021, 09:55 »
Извинявам се. Ще цапам с пост в тази тема, вместо да отварям нова тема.

От 2001 год. съм Машинен инженер. Солид Уъркс не съм го изучавал. АутоКад съм изучавал - версия 14 и версия 2000.
При версия 2000 са по- малки, като обем файловете при един и същи чертеж с еднакви параметри.
AutoLiSP е програмният език, на който е написан Аутокад. Какво представлява с две - три думи AutoLISP и защо толкова рядко е срещан, като приложение?

Google: AutoLiSP

Google: C++

Google: Puton

Търсил съм информация и в Google, но реших и тук да питам, защото не всичко от интернет, като информация ми е ясно.

Някой случайно дали си спомня: АутоКад версия 12 за ДОС. И той ли беше написан на AutoLISP.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Програмисти за складова програма
« Отговор #77 -: Dec 23, 2021, 10:27 »
Все още е възможно да се пише на този език в AutoCAD, но като цяло е рядкост. Това семейство езици упорито се премахват от индустрията. Знам го, защото любимия ми редактор се казва Емакс и от всички диалекти, най-много има на него писано. Можеш да си представиш, колко е зле положението с тези езици, като се ползват най-вече за макроси в текстов редактор.

Обаче хора с AutoCAD/SolidWorks се търсят масово и у нас. Препоръчвам ти да потърсиш такава работа, щом си го учил. Това, че е било отдавна, не е проблем. Бързо ще се запознаеш с новостите.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear