Автор Тема: opera javascript.alert  (Прочетена 2562 пъти)

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
opera javascript.alert
« -: Aug 14, 2009, 11:10 »
Операта слага на всеки javascript.alert("some msg"); по 1 checkbox - дали не искам да спра изпълнението на javascript НА ТАЗИ страница/таб (нарочно наблягам в/у САМО ТАЗИ СТР.).
Въпросът е как да го върна обратно т.е. веднъж цъкнато на отметката и затворено съобщението то повече джаваскрипт не се изпълнява на тази страница.
...или поне как да го махна (да няма отметка на всяко предупреждение) пък аз ще си се справя ако ми се наложи от Ф12 глобалните или за сайт настройки.

Уточнение: Пробвах с Ф12 и глобално забраняване/разрешаване също и само за сайта НЕ помагат а само за СТРАНИЦА не намерих. Пробвах и един скрипт за User JavaScript който също не помага - явно отметката не се брои за USER JS  :(

Ако може само с настройки без да се ползват други добавки (Greasemonkey)...
« Последна редакция: Aug 14, 2009, 11:12 от remotex »
Активен

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
Re: opera javascript.alert
« Отговор #1 -: Aug 14, 2009, 21:50 »
Ко речиии? ;D
Десен бутон и настройки на сайта или ти какво искаш, то нищо не се чете?
Активен

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
Re: opera javascript.alert
« Отговор #2 -: Aug 17, 2009, 11:20 »
Не на сайта ами само на една стр. от даден сайт - напр. отворил съм 2 (различни или една и съща стр. 2 пъти) от един сайт и submit button е с джаваскрипт то тогава опера по-подразбиране (на всеки джаваскрипт alert) слага и 1 checkbox дали аджеба не искате да спрете изпълнението на джаваскрипта на ТАЗИ (и само на ТАЗИ страница) от този сайт и понеже работя предимно с клавиатура само го цъкам без да искам понеже бутона е на 2ра позиция а на 1во място е отметката.
т.е. ако съм отворил  абсолютно същата стр. 2 пъти ще се блокира джаваскрипт само в едното (текущото) джамче...
и да пробвах и от настройките само за САЙТ(а) и от общите там разрешаване спиране ..тц - изглежда настройките за стр. (per page) идват от друго място и са с приоритет  >:(

..та въпросът ми е - 1. веднъж цъкнато/забранено (погрешка) за 1 ЕДИНСТВЕНА стр. как да се разреши после или 2. как да се забрани глобално т.е. не искам отметка въобще при джавасприпт alerts.

П.П. Ако остане забранено не мога да post-вам после.. интересното е че опера хем не post-ва хем изкарва бяла празна стр. и айде отиде наново попълване на формуляра... от нов джам и внимателно със бутона за пращане - само дето формулярите са обемисти  ::)
Активен

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
Re: opera javascript.alert
« Отговор #3 -: Aug 25, 2009, 11:32 »
може-би трябваше да пробвам в секцията за напреднали...
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: opera javascript.alert
« Отговор #4 -: Aug 25, 2009, 14:46 »
//offtopic
Аз си мисля, че няма някой тук,който да чете само секцията за начинаещи или секцията за напреднали. Но пък ми се струва, че почти никой не успя да разбере за какво говориш. Защо не пробваш да поподредиш постовете си, да ги разделиш на повечко изречения и да използваш малко по-книжовен език. И да сложиш някой скрийншот, че само с едно въображение не става.;D А като обясниш проблема си добре, модераторите ще преценят дали мястото му е в тази секция, или в някоя друга.
Активен