Автор Тема: Елементарна система за съдържание  (Прочетена 7971 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Елементарна система за съдържание
« Отговор #15 -: May 14, 2013, 16:02 »
Как се държат тези CMS-и при upgrade на софтуера. От доста време се каня да пусна някоя, пробвах 4-5 и разни викита....Обаче единствено това ме спира, че не знам как ще се държат за в бъдеще. Имам много информация и статии натрупани през годините и мисля да ги публикувам всичките... Но ме е страх дали няма да се загуби информацията при евентуален  upgrade на версията на CMS-a.

Нали разбирате, че като се вържеш с един път с някой софтуер и натрупаш много информация, след това няма развеждане.
Коя CMS е най-надежна от тази гледна точка. Имат ли функция 'export' на документите/статиите в прост формат - txt,wiki..и т.н.
Naka: значи dokuwiki е за теб, няма нужда от бази данни, можеш да мажеш колкото си искаш, важното е да спасиш dokuwiki/data/pages/* там са ти всички статии в прави текстови файлове (можеш да ги стигаш / създаваш / редактираш с външни средства. При нова инсталация изсипваш тези файлове обратно и вики-то ще си ги индексира. Е вярно ще загубиш историята на промените, но можеш най-вероятно да спасиш и нея. В media папката са ти картинките.

Аз в къщи ръгам всичко в dokuwiki - то ми е като тефтер. Слoжил съм скин да мяза като mediawiki. Ако държиш сорсове на програми/скриптове в уикито - оцветява синтаксиса и пази историята на промените. Можеш да го направиш отворено - без логин или да иска автентикация. В службата съм имплементирал няколко mediawiki - та и всички са доволни, щом веднъж схванеш как да си правиш нещата. Едното дори използва AD за автентикация
« Последна редакция: May 14, 2013, 16:11 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Елементарна система за съдържание
« Отговор #16 -: May 14, 2013, 19:06 »
Джет да разбирам ли, че това може да работи като заместител на SVN или нещо не съм разбрал?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Елементарна система за съдържание
« Отговор #17 -: May 14, 2013, 20:18 »
Джет да разбирам ли, че това може да работи като заместител на SVN или нещо не съм разбрал?
Не точно, но можеш да си държиш код/ конфиг. файлове в страничките и кода се оцветява (ако сложиш правилните тагове). Дифф разликите между редакциите не ги показва оцветени. Можеш да разглеждаш историята на модификациите, както и да се връщаш към предишни редакции. Но не е точно ревижън контрол система
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

ivterbg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 78
    • Профил
Re: Елементарна система за съдържание
« Отговор #18 -: May 14, 2013, 20:53 »
Благодаря на всички за насоката - phpBB3 свърши чудесна работа - инсталирах си го, спрях регистрациите, направих няколко форума като нужните скрих за видимост от хора различни от нужните, дори и парола им сложих за всеки слуачай. Другите ги оставих видими за гости, където си слагам не нужна за скриване информация. Спокойно си приказвам стора с паролите в постовете ( в скритите групи) като използвам за отварянето им keepass с 14 символна парла. Има перфектно търсене, адски бързо, елементарно за менажиране, видимо от всякъде.
Точно това което исках.
Спокойно си добавям добре форматиран програмен код в постовете и си го ползвам където ми трябва.

Оказа се по-добро от това което очаквах.
Активен

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Re: Елементарна система за съдържание
« Отговор #19 -: May 15, 2013, 10:00 »
@jet

Това dokuwiki взе че ми хареса и си го инсталирах вкъщи на съвъра.
Доста бързо работи.

Сложих го основно заради html5video плъгина, защото имам около 50Г видео уроци в *.webm формат и отдавна ми се иска да мога да ги гледам без да ги свалям от сървъра.
Плъгина си работи, но трябва да копирам всеки видео файл, който искам да ембедна, в директорията  ... data/media/<namespace>/ , което е абсурдно при над 3200 клипа :)

Сега ми се иска това да става чрез симболик линк за горната директория, сочещ към директорията реално съдържаща клиповете.
Ей, това нещо не ми се получава, та ако имаш някакво идейно решение - казвай :)
« Последна редакция: May 15, 2013, 10:06 от clovenhoof »
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Елементарна система за съдържание
« Отговор #20 -: May 15, 2013, 10:05 »
Сега ми се иска това да става чрез симболик линк горната директория, сочещ към директорията реално съдържаща клиповете.
Ей, това нещо не ми се получава, та ако имаш някакво идейно решение - казвай :)
опитайте с хард линк (ако са на една файлова система)
Активен

0x2B|~0x2B

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
Re: Елементарна система за съдържание
« Отговор #21 -: May 15, 2013, 20:46 »
Това дето... "phpBB3 свърши чудесна работа"
..нямаше ли най-много хакове/кракове/иксплойти за него
По мои мнооого ама много отдавнашни спомени трябваше редовно да го обновявам и въпреки това май успяха 1-2 пъти да влязат през него. Та.. като влязат през него мислиш ли че няма да вижда там и скрити а и всички останали директории  >:D
Активен

ivterbg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 78
    • Профил
Re: Елементарна система за съдържание
« Отговор #22 -: May 17, 2013, 22:52 »
Това дето... "phpBB3 свърши чудесна работа"
..нямаше ли най-много хакове/кракове/иксплойти за него
По мои мнооого ама много отдавнашни спомени трябваше редовно да го обновявам и въпреки това май успяха 1-2 пъти да влязат през него. Та.. като влязат през него мислиш ли че няма да вижда там и скрити а и всички останали директории  >:D

Е то има ли нещо сигурно - Skype го отнесе, наскоро доколкото помня и Evernote го отнесе. Аз си ъпдейтвам винаги до последно. Естествено всички пароли са ми във файлове на Keepass - текста си е текст, а паролите са в Keepass - просто дърпам файла, отварям го в Keepass И виждам паролата. От това по-сигурно не знам.
В момента работя да огранича достъпа до това phpbb3 САМО от няколко ip адреса - един от които ми е домашния компютър - където и да съм, логвам се на него и си гледам какво ми трябва. Другите ip-та са за останалите потребители.
Активен

VladSun

  • Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Re: Елементарна система за съдържание
« Отговор #23 -: Aug 17, 2013, 16:13 »
Сега ми се иска това да става чрез симболик линк за горната директория, сочещ към директорията реално съдържаща клиповете.
Ей, това нещо не ми се получава, та ако имаш някакво идейно решение - казвай :)

Apache virtual host config:

Options +FollowSymLinks

+ правата за Apache user-a
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Елементарна система за съдържание
« Отговор #24 -: Aug 20, 2013, 08:29 »
phpbb3 всъщност е доста приличен софтуер откъм security драми, в сравнение примерно със smf или vbulletin. Съдя за това косвено, по публично известните уязвимости и по броя и типа на password hash-овете, които разни типчета се  появяват отнякъде и искат да им бъдат кракнати.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon