Автор Тема: Мейл сървър с динамично IP?  (Прочетена 3634 пъти)

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Възможно ли е въобще?

В момента тествам postfix+dovecot и работи само изпращането на мейли.
Имам DynDNS регистрация и така и не разбрах какво мога да направя за да получавам поща.

ПП0:Не е задължително точно DynDNS (просто там имам акаунт).
ПП1:Не ми трябва решение свързано платени услуги.
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

dev_urandom

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 114
  • Distribution: Slackware
    • Профил
Re: Мейл сървър с динамично IP?
« Отговор #1 -: Feb 28, 2012, 11:47 »
Какъв да е проблема с получаването на поща ?
Пусни си един fetchmail + Courier IMAP и си в играта
Активен

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Re: Мейл сървър с динамично IP?
« Отговор #2 -: Feb 28, 2012, 12:09 »
Ползвам dovecot вместо Courier IMAP и проблема е MX запис.

Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Мейл сървър с динамично IP?
« Отговор #3 -: Feb 28, 2012, 12:10 »
Възможно ли е въобще?

В момента тествам postfix+dovecot и работи само изпращането на мейли.
Имам DynDNS регистрация и така и не разбрах какво мога да направя за да получавам поща.

ПП0:Не е задължително точно DynDNS (просто там имам акаунт).
ПП1:Не ми трябва решение свързано платени услуги.
в DynDNS има опция да дефинирате хоста си като MX, след като го направитре ще получавате поща на (примерно) user@host.dyndns.com
Активен

0x2B|~0x2B

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Мейл сървър с динамично IP?
« Отговор #4 -: Feb 28, 2012, 12:19 »
Теоретично и технологично, не би трябвало да има проблем. Добави си MX запис в зоната и като питаш за твоя домейн по следния начин
Цитат
# dig -t MX mail.bg

; <<>> DiG 9.4-ESV-R4-P1 <<>> -t MX mail.bg
;; global options:  printcmd
;; Got answer:
;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: NOERROR, id: 54783
;; flags: qr rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 3, AUTHORITY: 2, ADDITIONAL: 3

;; QUESTION SECTION:
;mail.bg.                       IN      MX

;; ANSWER SECTION:
mail.bg.                86400   IN      MX      100 mx-balancer.mail.bg.
mail.bg.                86400   IN      MX      200 mx1.mail.bg.
mail.bg.                86400   IN      MX      200 mx2.mail.bg.
....
трябва да получиш подобен отговор. От тук нататък е лесно. Трябва обаче да добавя, че въобще не знам как се работи с DynDNS.
Друг е въпросът, че някои сървъри няма да искат да получават твоите писма, понеже идват от динамичен IP адрес, или поне ще ги маркират с по-висока оценка за вероятен СПАМ.
"... 2 нови отговора бяха публикувани ..." Ами да. Всъщност fetchmail няма връзка с проблема, какъв точно е IMAP сървъра - също.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Мейл сървър с динамично IP?
« Отговор #5 -: Feb 28, 2012, 12:37 »
Да, динамично IP трудно се обвързва с истински домейн. Става дума за хубав, работещ мейлер с истински домейн. Не някое такова измислено акенце от DynDNS. Винаги ще има проблеми после. За мен истинското решение е да си имаш real, static IP, ако ще си хостваш мейлер.

ivandraganov.dyndns.org

Това звучи ли Ви добре ? Хахахаххахаххааааааааа

Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Re: Мейл сървър с динамично IP?
« Отговор #6 -: Feb 28, 2012, 13:09 »
Възможно ли е въобще?

В момента тествам postfix+dovecot и работи само изпращането на мейли.
Имам DynDNS регистрация и така и не разбрах какво мога да направя за да получавам поща.

ПП0:Не е задължително точно DynDNS (просто там имам акаунт).
ПП1:Не ми трябва решение свързано платени услуги.
в DynDNS има опция да дефинирате хоста си като MX, след като го направитре ще получавате поща на (примерно) user@host.dyndns.com

Не видях такава опция. Има нещо подобно но е платена услуга.
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Мейл сървър с динамично IP?
« Отговор #7 -: Feb 28, 2012, 13:16 »
Никой сериозен мейлер няма да иска да получава писма от такъв, дето си сменя IP-то на 5 минути. То това е несериозна работа. Няма истински домейн, няма статично IP, какъв мейл сървър ще е ? Дано ме разбираш колега. Ти си сериозен човек с принципи, не се вързвай на такива гимнастики и ТНТМ-та.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Re: Мейл сървър с динамично IP?
« Отговор #8 -: Feb 28, 2012, 13:36 »
Никой сериозен мейлер няма да иска да получава писма от такъв, дето си сменя IP-то на 5 минути. То това е несериозна работа. Няма истински домейн, няма статично IP, какъв мейл сървър ще е ? Дано ме разбираш колега. Ти си сериозен човек с принципи, не се вързвай на такива гимнастики и ТНТМ-та.

Знам че е така, прав си.
Аз отдавна имам виртуален хост със работещ мейл сървър, а това го правя просто за удоволствие и упражнение.  [_]3
Все пак научих някои нови неща.
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Мейл сървър с динамично IP?
« Отговор #9 -: Feb 28, 2012, 13:41 »
ОК. Иначе DNS и MAIL системите винаги са били много интересни (поне за мен). И винаги има нещо ново дето ще научи човек. Все пак има най-различни ситуации в реалността, не може всичките да са ти минали през главата. Все има нещо ново. Успехи.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Мейл сървър с динамично IP?
« Отговор #10 -: Feb 28, 2012, 13:45 »
Аз не мога да си представя как твоят ISP ще сложи обратен запис за домейна ако ти си със динамично IP???
Поради тази причина Ачо казва и е прав, че abv, yahoo и всеки себеуважаващ се мейл сървър ще те режектне.
Активен

drag

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 83
  • Distribution: Debian; FreeBSD
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Мейл сървър с динамично IP?
« Отговор #11 -: Feb 28, 2012, 13:55 »
Аз не мога да си представя как твоят ISP ще сложи обратен запис за домейна ако ти си със динамично IP???
Поради тази причина Ачо казва и е прав, че abv, yahoo и всеки себеуважаващ се мейл сървър ще те режектне.
Да го дропне чак едва ли, по-скоро писмата му ще се маркират като спам, именно поради липста на PTR record
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Мейл сървър с динамично IP?
« Отговор #12 -: Feb 28, 2012, 14:08 »
Големия мейл сървър нищо няма да приеме от такива недоносени мейлерченца, така бързо ще те реджектне (или дропне), както каза Пламен, че ще има се чудиш защо mailer-daemon-а ти праща съобщения. А и в някоя бляк-листа може да те нахака (с reason - dynamic IP).

П.С. Изобщо няма да го допусне до ANTI-SPAM модула да го проверявал и да го маркирал. Така ще го изрита набърже, че стой та гледай.
« Последна редакция: Feb 28, 2012, 14:12 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Мейл сървър с динамично IP?
« Отговор #13 -: Feb 28, 2012, 18:28 »
Ми аз съм киснал в блак листи и знам какво е да ходиш да търсиш и обясняваш, че нямаш сестра...
(аз имам де - да е жива и здрава)
Активен

Gogo_SZ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 270
  • Distribution: Mageia, Mandriva
  • Window Manager: KDE, Mate, Gnome, LXDE
  • So to complete victory of trade over reason!
    • Профил
Re: Мейл сървър с динамично IP?
« Отговор #14 -: Mar 05, 2012, 01:38 »
Аз не мога да си представя как твоят ISP ще сложи обратен запис за домейна ако ти си със динамично IP???
Поради тази причина Ачо казва и е прав, че abv, yahoo и всеки себеуважаващ се мейл сървър ще те режектне.
Да го дропне чак едва ли, по-скоро писмата му ще се маркират като спам, именно поради липста на PTR record

Директно те отрязват! Дори и да имаш статичен адрес пак ще те дропват докато не кандардисаш доставчика си да сложи обратен запис в своя сървер....
Проверено :(
Активен