Автор Тема: PERL  питане  (Прочетена 1755 пъти)

dbd

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
PERL  питане
« -: Jul 21, 2004, 10:52 »
Здравейте,

Искам да питам нещо като съвет - не съм програмист, сисадмин съм .. последно време изпитвам нужда от развитие, реших да у4а някой език, защото си трябва - това разширява мисленето, навлиза се вдълбочина и т.н. Знам 4е едно от приложениата на PERL е именно за системно администриране та се спрях на него : ), не съм се занимавал до сега с програмиране, пиша скрипове на баш които ми вършат работа.
Можете ли да ми кажете с какво да запо4на, до ква степен да задълбавам. Купил съм си една книжка PERL за сисмено администриране, но тя е за хора които ве4е пишат на перл - свалил съм си също разни хаутута от нета

Благодаря предварително
Активен

zazzko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 626
    • Профил
    • WWW
PERL  питане
« Отговор #1 -: Jul 21, 2004, 14:21 »
Ако имаш 25лева ще ти препоръчам книгата на Coft-press "Програмиране с Perl" на Саймън Казънс (една дебела и червена(това хората с мръсно подсъзнание да го приемата както си искат)...с твърди корици). Там се започва от нулата, а накрая пишеш с лекота скриптове за достъп до бази данни и др. такива.
Успех с този хубав, но пренебрегван в БГ език.

  • Гост
PERL  питане
« Отговор #2 -: Aug 13, 2004, 11:31 »
аз търсих хубава книжка за пърл
имам електронните варианти на о'райли ама нещо хмм много разпръснати ми се виждат
иначе си купих една хубава книжка 1100 страници от руската книжарница на витошка /на руски естествено/ от 2002г и това е най-доброто четиво което съм чел за пърл
Активен

berov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 40
    • Профил
    • WWW
PERL  питане
« Отговор #3 -: Aug 19, 2004, 22:23 »
Цитат (Guest @ Авг. 13 2004,11:31)
иначе си купих една хубава книжка 1100 страници от руската книжарница на витошка /на руски естествено/ от 2002г и това е най-доброто четиво което съм чел за пърл

Къде се намира руската книжарница и какво съдържа книгата
Много интересно!!!
Активен

[Първото правило на магьосника:]
... Целта е несравнимо по-важно нещо от истината. Всъщност истината няма нищо общо с това.  Истината трудно се продава; тя не ти дава чувство за цел. Тя е просто истина

  • Гост
PERL  питане
« Отговор #4 -: Aug 22, 2004, 00:56 »
руската книжарница е в началото на Витошка, до МакДоналдс. Книгата е много добра наистина, но може да няма останали бройки вече. Провери!
Активен

alabal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2173
  • cat /earth/europe/bg/sofia | grep Nacamura
    • Профил
PERL  питане
« Отговор #5 -: Aug 22, 2004, 01:02 »
Има и друга с технически книжки - не знам улицата та ще описвам. Улицата на края на градинката на Кристал, обръщаш се с гръб към ЦДНА и продължаваш надолу - отляво - не можеш да я подминеш.
Активен

It makes you awful glad that you were born a man.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Perl
Общ форум
x11r6 5 3694 Последна публикация Aug 09, 2003, 10:03
от x11r6
Perl
Общ форум
Йордан 3 3114 Последна публикация Nov 13, 2003, 16:14
от Йордан
Gtk-Perl
Хардуерни и софтуерни проблеми
apogza 0 2005 Последна публикация Jan 24, 2004, 12:52
от apogza
Ползва ли се Perl в България и за какво?
Общ форум
berov 63 19557 Последна публикация Jan 31, 2005, 11:17
от toxigen
Набирам екип PHP, Perl,  C+
Търсене
julyboy 0 1535 Последна публикация Mar 28, 2005, 23:25
от julyboy