Автор Тема: Безплатен телефонен номер  (Прочетена 13919 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Искам да направя бот за Телеграм за една приятелка, който прави там някакви неща, обаче се оказа, че това нещо за регистрация иска телефонен номер. За тестове. Обаче нямам никакво желание да си давам телефонния номер на това приложение. Оказа се, че Google Voice все още не била налична за страната ни. Търсих някакви подобни услуги, за да взема някакъв номер просто за регистрация, но все са платени. Не възнамерявам и това да правя, за нещо съвсем тривиално.

Ако ви е известно от къде да взема безплатен телефонен номер само за пустата регистрация, ще съм много радостен.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Безплатен телефонен номер
« Отговор #1 -: Jul 15, 2021, 08:16 »
Всичко това ми напомня за времето преди може би десетина години, доколкото помня изминалото време,  когато реших да пробвам сураттефтера (фейсбук). С цел по-скоро разглеждане, повечето ми познатКи (женски пол) се бяха нахакали, викам си, я да разгледам. Регистрация, иска имейл. Добре. Не ме кефеше идеята за някакъв експериментален акаунт да си давам моя мейл, дори и айпи адреса не исках да се вижда. Регистрацията в суратя я правих през тор. Пак през тор в един от руските мейл домейни направих мейл. Е, на Ви мейл. Мина регистрацията, качих някаква произволна снимка (не моя). Логвам се втори път след седмица-две. Суратя почва да писка "Ама тва дивайс не е същото като това, от което предния път се логвахте (мноо ясно, тор е). Имаше опцийка там да потвърдиш, че си ти, кликнах, пусна ме. Трети път се логвам (пак тор) и пак- Ама тоя дивайс е различен от предните. Пробвам опцията "It was me" (нещо подобно беше, не съм влизал в сурата оттогава) и системата ми казва нещо от сорта- "Влизате все от различни дивайси, трябва допълнителна автентикация". Цъкам- ОК. И ми вади две възможности- едното още го помня- Government issued ID, другото беше телефонен номер. Ровя из нета какво ще е това Government issued ID- излезе снимка паспортен формат (или от шофьорска книжка). Вече почнах да се ебавам- ОК бе, ето Ви, аз баш такава снимка бях сложил (от Интернет, не моя). Искаха ми да им я пратя. Пращам я, същата, естествено, от имейла, руския, който регистрирах с тор и не съм влизал с нищо друго там, освен с тор. И суратя пак пищи- този имейл не е достатъчен за автентикация на акаунта Ви, дайте телефонен номер, или Ви блокираме. Хубаво, на Ви телефонен номер- имаше преди едно предложение Next + (андроидско), което генерираше акаунт с телефонен номер, който приемаше активационни есемеси отвсякъде и с него бях активирал какво ли не- вайбър, лайнейдж и други. На ви сега един телефонен номер. И отговора на суратя беше окончателен като присъда на Върховен съд- тоя телефонен номер е VoIP, фейсбук профила Ви е блокиран!
Та  тогава, още преди десетина години някъде, се отказах от суратя- значи ако не могат да хванат кой точно физически стои зад профила, не те пускат в тяхното общество. Ами мерси :)

Не знам, какво е това нещо Next+, но изглежда прави, точно, каквото желаеш.
« Последна редакция: Jul 15, 2021, 08:18 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
« Последна редакция: Jul 15, 2021, 10:00 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Безплатен телефонен номер
« Отговор #3 -: Jul 15, 2021, 10:12 »
Обърквация ли стана ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Безплатен телефонен номер
« Отговор #4 -: Jul 15, 2021, 10:33 »
Ами аз питането на Четири килобайта го прочетох като да му трябва телефонен номер, но не истинския му. И съответно се сетих, как преди няколко дена адвокат Ник се оплакваше от Spybook. И говореше, че е правил подобно нещо през услугата Next+, която иначе на мен нищо не ми говори.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Безплатен телефонен номер
« Отговор #5 -: Jul 15, 2021, 14:13 »
Ами аз питането на Четири килобайта го прочетох като да му трябва телефонен номер, но не истинския му. И съответно се сетих, как преди няколко дена адвокат Ник се оплакваше от Spybook. И говореше, че е правил подобно нещо през услугата Next+, която иначе на мен нищо не ми говори.
Благодаря!
Погледнах го. Изглежда, че работи изключително като мобилно приложение, но ако ми свърши  работа, ще е добре. Въргаляше се тъдява някакъв 10'' Самсунг и ще пробвам по-късно.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

programings

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Arch Linux, BunsenLabs Linux, FreeBSD
  • Window Manager: XFCE, MATE, Openbox
    • Профил
Re: Безплатен телефонен номер
« Отговор #6 -: Jul 15, 2021, 19:46 »
https://smsreceivefree.com/

Да почерпиш, ако ти свърши работа. ;)
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Безплатен телефонен номер
« Отговор #7 -: Jul 15, 2021, 21:44 »
https://smsreceivefree.com/

Да почерпиш, ако ти свърши работа. ;)
Благодаря! Ще го видя и това.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Безплатен телефонен номер
« Отговор #8 -: Jul 19, 2021, 21:19 »
Не се получава с нито един от вариантите, които сте дали.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Bogo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 632
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: cmd
    • Профил
Re: Безплатен телефонен номер
« Отговор #9 -: Jul 25, 2021, 15:15 »
https://www.didforsale.com

в interconnection имат таб testing center
взимаш един DID (дават го за 6 часа)
променяш му конфигурацията и си слагаш твоя имейл
там ти идва SMS-а

току що пробвах и работи

успех
Активен

live free or die хард :)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Безплатен телефонен номер
« Отговор #10 -: Jul 31, 2021, 10:25 »
Сега видях темата. Next+ беше андроидско, за телефон- на компютър не съм го ползвал, но получаваше активационни есемеси на телефона. Чрез него съм активирал вайбъри, и др. подобни, но фейсбука го разпознаваше като VoIP и там не ставаше.

П.п.
За туй нещо иде реч-
https://play.google.com/store/apps/details?id=me.nextplus.smsfreetext.phonecalls&hl=en&gl=us
Но съм го ползвал преди няколко години.

Едит: Това също работеше, но след три месеца ставаше платено и губиш номера, ако не си платиш- https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hushed.release&hl=en&gl=us
Но пак е андроидско и само за телефон, доколкото знам. Конкретно това го ползвах и да си приказвам с един приятел, по телефония, преди да изтече безплатната аванта.

А за некст плюс- инсталирах го на телефона, регистрирах се там с някакъв мейл и то ставаше активно. Даваше номер. И в него на тела получавах и активационни есемеси за разни регистрации, и войс кол от вайбъра, когато регистрирах вайбър. Дали в момента бачка, идея нямам.
Успех!
« Последна редакция: Jul 31, 2021, 10:33 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Безплатен телефонен номер
« Отговор #11 -: Jul 31, 2021, 14:41 »
Didforsale. Не можах да се оправя с това. Не зная, къде да си сложа имейла. Освен това  ми се появи надпис, че акаунта ми е ограничен и да име се обадя за повече информация. Няма начин.

Hushed e изцяло платено.

Next+ , а също  и Text+ получават SMS-и от другаде за регистрация, но не и от Telegram. Получих дори съобщение с кода за Google voice и когато го въведа всичко е наред. Но избирайки телефонен номер и опитвайки  се да го ползвам след това, нищо не се получава. Все едно нямам номер. Не го виждам. Имам отново опция да си избера номер.

Добре, най-накрая имам регистрация. Не дойде съобщение с кода, а се опитаха да ми се обадят. Най-накрая получих на Text+ гласово съобщение с петцифрения код за верификацията. Имам Телеграм акаунт и вече мога да си поиграя.
« Последна редакция: Jul 31, 2021, 14:51 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Безплатен телефонен номер
« Отговор #12 -: Jul 31, 2021, 15:19 »
Забравил съм, че имаше някакво забавяне при некст плюс с активациите- примерно първо пробват да ти звънят, ама не става веднага и после ти идва войс съобщение, или есемес. Ама го ползвах отдавна, сега като ти прочетох поста, се сетих.. Иначе и по некст, и по хъшд и съм говорил, и съм получавал есемеси. Интересно, че hushed са го направили изцяло платено, преди имаше три месеца аванта. Както и да е, явно са се получили при теб нещата  [_]3
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Безплатен телефонен номер
« Отговор #13 -: Jul 31, 2021, 15:23 »
Трябваше още веднъж да активирам Телеграм. Да ми изпратят кода на другото устройство ( Text+  :) ), че да го активирам и на таблета. Създадох бот, сега почва играчката  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Безплатен телефонен номер
« Отговор #14 -: Jul 31, 2021, 15:30 »
За да ти държи номера в некст плюс (текст плюс, като го ползвах аз, беше по същество некст плюс, без опцията да говориш), трябва от време на време да се логваш в него. На мен периодично, може би през месец, ми пращаше някакви известия на тела, че не съм се логвал от месец и може да си загубя номера. А като загубиш номера, го дава на друг, респ. някой друг ти влиза в телеграмата, която е регистрирана на този номер. Но програмката беше изцяло фрий. Така беше и в Hushed, първите три месеца обаче, след три месеца не платиш ли, ти дава номера на друг. Така ми замина един вайбър, който бях регистрирал на Hushed номер. Явно при Hushed са махнали всякаква аванта- може би имат вече достатъчно голям брой потребители.
« Последна редакция: Jul 31, 2021, 15:37 от Nik123 »
Активен