Автор Тема: Спецоперация и мир  (Прочетена 29102 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8769
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #615 -: Sep 19, 2022, 09:21 »
Предполагам, играеш табла, аз рядко, даже пробвах срещу компа, но досега винаги ме е бил :)

Жена ми играе на телефона, преди играеше на компютъра. Играта е втората по старост българска игра на тема Бридж-белот, чието оригинално заглавие беше Rebelot и се намираше на rebelot.hit.bg. Около две и седма, две и осма, четири-пет години след като беше излязла, в нея взеха да се появяват други игри като Сантасе, 3-5-8, Не се сърди човече и разбира се Табла.

Интересното е, че версията за Андроид е писана на flash (Adobe Air). Актуалният адрес е favoritegames.com.

п.п. Ама да ти кажа от сега, че жената казва, че играта много лъже, а когато играеш с партньор, той играе за противника. Нарежда си карти, нарежда си зарове. Ужас е! Стар покерджия като Менталиста може да ѝ завиди.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #616 -: Sep 19, 2022, 11:24 »
Не зная вече, какво да мисля за украинските войски. Виждате ли го, как стреля милият? Не вижда апротивник, но прави на автоматична една малка дъга с цевта на оръжието си. Поне има благоразумието да спре, преди да застреля другарчето си. Без да се прицелва. Издавайки ясно позицията си. И на финала на видеото, как крият лицата си... Защо?

https://news.sky.com/video/ukraine-war-what-will-putin-do-next-12699128
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8769
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #617 -: Sep 19, 2022, 12:52 »
Ха-ха, оказа се, че Sky е напълно поддържан от ytdl и команда като тази:

Код
GeSHi (Bash):
  1. torsocks mpv --ytdl-format="http-3686k-720p-0" https://news.sky.com/video/ukraine-war-what-will-putin-do-next-12699128

е напълно изпълнима. То си може и без избор на формат, но го сложих за пълнота. Лично аз го гледах без него, защото по подразбиране избира най-доброто качество.

Друго, което забелязах, че форматите много мязат на тези на P*rnHub. Да не са на един собственик? Щото и на двете съдържанието е еднакво ;D
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #618 -: Sep 19, 2022, 17:48 »
Може би зависи от плеъри и някакви подобни щуротийки. Като back-end-а например...
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #619 -: Sep 19, 2022, 18:57 »
А Гога за това кой взема кинти не визирам теб, щото си доброволец, просто личи с невъоръжено око, кой поръчва музиката и каква е музиката.

Има нещо за което рядко се споменава, какво е слабото място на високоточните оръжия ?
То е в тяхната зависимост от сателитите и GPS-системата, без нея всички високоточни (и много скъпи) оръжия стават безполезни. А сателита е практически почти безащитен.
А, значи сега GPS/Глонасс е виновен онзи Кинжал дето бе за Украйна, да падне в Ставропол. Русия няма високоточни оръжия, вие още ли не сте схваланали лъжите на Кремъл. Тази ракета освен че е неточна, ами няма и ударна мощ - няколко души били ранени - значи не е като да не се е взривила. Добре, че космосът не е попречил.

Мурзилките в Русия още ги лъжат, че имали некви супер оръжия дето да обърнели войната. Киев е само един мираж (както и ракетите дето ще го уцелят).
Ама сега вината на Путин била, не, че губил войната, ами, че е предал Русия - за това вече му е спукана работата (петициите против него нарастват, въпреки арестите и глобите).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5233
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #620 -: Sep 19, 2022, 19:02 »
Е то не може всичко да е по мед и масло. Трябва да има и победи, и загуби. И некви доволни хора, ама и много недоволни.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3067
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #621 -: Sep 19, 2022, 19:11 »
Джет, кой взема кинти и кой поръчва музиката в този форум?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8769
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #622 -: Sep 19, 2022, 19:19 »
Русия откакто я има (включително часта с Киев, дето спорят с Украйна чия е) е била все диктатура с два малки промеждутака. Там велможи не се сменят с подписки. Не отричам, че е възможна подмяната на Путин, но това няма да стане, защото го желае народа. А то реално блядките са тъпи и си го харесват. Има одобрение нещо от сорта на 80%.

Междувременно днес попаднах на нещо:

https://rogerwaters.com/open-letter-olena/

Това е точно моето мнение за ситуацията и е такова от самото начало.

Не съм съгласен единствено с подробностите около кубинската криза. Там еднолично е виновен пропадналия наркоман и женкар Кенеди. И разговорите изобщо не са били разумни. Ако този идиот не беше надрусан и беше в съзнание, до кубинска криза изобщо нямаше да се стигне. Оказва се, че деменокрацията изобщо не започва с Килъри Клинтън. Жалко за което. Харесвам да обвинявам нея.

п.п. Ник според мен Джет има предвид изобщо в държавата, но това го разбрах едва след последното му мнение.
« Последна редакция: Sep 19, 2022, 19:21 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3067
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #623 -: Sep 19, 2022, 19:38 »
Файър, аз нямам намерение да се драча, но така, както го е написал Джет, че били накарали форума да смени заглавието на тая тема с политкоректно, и там някакви руски 4000 лева, излиза, че ние тука/ или някой- (я собственик, я админ, я някой от нас юзърите) взема пари, за да пише (или да дава тон в посоката на писане). Затова попитах. Не мисля, че който и да било тук, пише спонсорирано, напротив- всички ние тука имаме различна визия за нещата и според тази визия пишем.
« Последна редакция: Sep 19, 2022, 19:58 от Nik123 »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5233
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #624 -: Sep 19, 2022, 19:57 »
Така си е. Кви пари, кви пет кинта ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #625 -: Sep 19, 2022, 21:51 »
Хайде убедете ме в противното - върнете си оригиналното име на темата. Нали и аз съм член на форума. А и заглавието което сте сложили не отговаря на истината.
Ха дано, ама надали. Talk is cheap.
« Последна редакция: Sep 19, 2022, 21:56 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8769
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #626 -: Sep 19, 2022, 22:06 »
Тази тема е заключена.

Нови мнения се приемат в:

Руско-украинска война от 2022 год. (и надежда за мир)
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8769
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #627 -: Sep 19, 2023, 18:19 »
Не е нужно да обясняваш, колко струва образуванието в С.А.Щ.
Все пак студентските заеми са в размер на повече от трилион и шестстотин милиарда американски доларчета и с оглед на идващата рецесия и безработица, на зануляването, тези заеми няма да бъдат погасени никога. Още идна дупка в перфекната им система

Забавно е, как някакъв дето дори няма висше образование пише наедро за образователната система на САЩ.

4096 е висшист и от шестнадесет годишен си изкарва сам прехраната, като помага и на семейството.

Но дори на неграмотен ще е видно, че колкото и големи американофили да сме, тяхната система определено има проблеми.

За най-добра в момента се счита финландската. Точно, за да я внедри, депутата Христо Петров влезе в политиката. Загуба на време. Ако ме познаваше и ме беше питал, щях да му кажа, че у нас тя е невъзможна. Познавам нашето образование в частта, начално, прогимназиално и средно доста добре. Те първа ще научавам неща за висшето, но това дето научих до тук не е никак обнадеждаващо.

Как да е. Депутата Петров след няколко месеца го бил проумял и сам. Слава на небесата си е намерил по-постижими цели.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear