Автор Тема: Честит национален празник- Съединението  (Прочетена 3694 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3067
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Честит празник на всички!
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
   Честит празник и от мен !
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
А така. Честит празник.

Което си е било чист военен преврат.

Мисълта ми е, че Захари Стоянов и 'приятели' (БТЦРК) колкото и да са искали без подкрепата на силовите структури е нямало как да успеят.

А милицията (военните) и жандармерията (полицията) са били на страната на съединението. Да не бъркам...Но командир на милицията е бил Данаил Николаев, а на жандарамеията Райчо Николов. И точно те с войската отиват пред 'конака' и свалят генерал-губернатора Гаврил Кръстевич.

То и той много много не се е дърпал, бил е българин и вероятно негласно е симпатизирал на съединението, но все пак е бил официалният представител на султана. Дет се вика с кротце со благо и со малко кютек.

« Последна редакция: Sep 06, 2022, 12:29 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5233
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Живи и здрави.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ще ме извинявате, че първо си написах фермана, тогава наминах към тази тема. Искренно съм възмутен от Зеленски. Тоя човек се преврърна в олицетворение на сатанизма.

А относно празника. Ценях си го много дълги години, като един от малкото поводи за героизъм, проявен от наша страна. И така беше, докато случайно не научих, че това е поредния случай от историята на третото ни царство (все още полузависимо княжество), в който сме минали под дъгата, изгряла е щастлива звезда и сме ударили джакпот.

Чудил съм се по въпроса аджеба, защо англичаните за пръв и единствен път ни помагат, като меко казано ни ненавиждат. Стигаше ми обяснението, че омразния Дизраели туко що е паднал от власт. И така до момента, когато установих, че византиеца, ъх британеца кожата си мени… Бил е поредния им лъжлив маньовър, докато турците се занимават с нас — да им откраднат бленувания Суецки канал.

Тяхната кожа.
« Последна редакция: Sep 06, 2022, 19:02 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3067
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Ами не е просто джакпот, имало е организация. И сме защитили Съединението, в Сръбско-българската война. Победили сме, макар да са ни спрели устрема- Австро-Унгарската империя, като вижда българския напредък в Сърбия, изпраща нота до нас, или да си прибираме армията обратно, или ще срещнем австрийски войски. И сме се прибрали обратно, но сме защитили нашия национален интерес, и то с оръжие в ръце. Нашите капитани и майори бият сръбските полковници и генерали.
« Последна редакция: Sep 06, 2022, 20:51 от Nik123 »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Абе джакпот си е било. Минало е по мед и масло. Александър Батенберг също изиграва много положителна роля. Ако той не е бил признал съединението на 8 септември пак нищо е нямало да стане. Щяло е да изглежда като локален бунт.
Тъй че много събития са се навързали.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3067
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
..Александър Батенберг също изиграва много положителна роля. Ако той не е бил признал съединението на 8 септември пак нищо е нямало да стане. Щяло е да изглежда като локален бунт..

Съгласен съм с теб, за горецитираното, княз Александър е оформил нещата с официалния си юридически акт за признаване на Съединението. За джакпота- не съм съгасен.  Водили сме война и сърбите са изяли бой от нашите, това въобще не е било джакпот, реално сме  защитили обединението на Княжество България и Източна Румелия.
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3067
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
И отново: Честит празник на всички!
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Вярно, че днес било празник!  :D

Честито!
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5233
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Честит празник !
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.