Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 96913 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Има малък брой хора, които се филмират от евфемизма „специална операция“. Поради тази причина за втори път заключваме тема и започваме нова.

Предишна тема: Спецоперация и мир
По-предишна: Руско-Украинска война от 2022 год.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3194
    • Профил
Хаирлия да е  [_]3

П.П. А дано третия път да е на късмет, че някой /джуджари/ даже няма да имат и втори шанс (с мустачки или без)
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Не ми харесва. Специална операция е.
Нищо, че и казвам война. По-кратичко и по-лесно. Е.

Ако беше война, щеше да има тотални разрушения и Украйна щеше да бъде изрината като с лопата. Видяхме, какво направиха в Сирия с Ислямска държава.

И нещо като съвет. Не взимай решения, щото на някой нещо не му харесвало. Каквото и да направиш или кажеш, все на някой няма да му хареса. Прекалено много хора, с прекалено много различни виждания и мнения. Не можеш да угодиш на всички. Та, гледай себе си и близките си и среден пръст на всичко останало.

Ето, недоволния сега съм аз.
« Последна редакция: Sep 20, 2022, 01:45 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Пак падаш от небето и пак си гледал руски медии, щом разправяш, че няма разрушения. Днеска рашките са бомбили още една атомна централа.

https://data.unhcr.org/en/situations/ukraine
Тези бежанци на море ли са отишли?
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Като гледам статистиките най-много хора са избягали в Полша, после почти 2/3 са се върнали, не са останали !
На второ място са "избягалите бежанци" в Русия, няма данни колко (евентуално) са се върнали, та сега май там има най-много.

Защо ли бягат към "окупаторите си" ? вероятно са мазохисти  :o
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5233
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Еми тука дето дойдоха тия украинци, май не им се тръгва ? Постоянно ги гледам с намазаните коли и големите джипове, как си карат и после слизат с пълните торби от хипермаркетите. Отделно че не спазват повечето норми, и не евават нищо.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ето, недоволния сега съм аз.

Имаше едно предаване по ТВ7, на което имах почти пълния архив — Въпрос на гледна точка.

За руснаците това наистина не е война, а нещо като разширено учение. Участват с едва 20% от мирновременния си, военен персонал. Определено са правили учения почти всяка година с много повече.

Но за украинците, които направиха три мобилизации и участват на 300% — хич не е някаква забава.

Та, ако си руснак или американец, това в Украйна наистина не е нищо особено. Така де! Във военната доктрина на САЩ се говори за две световни и три локални войни едновременно. А пък в руската не се церемонят и толкова. Там пише — бум-бум.

Но, ако не си американец или руснак, какво ще си помислиш, ако ти бъде казано, че някъде има фронт, който е над 1 800 км и се разширява, че са изстреляни хиляди ракети, повече отколкото американците изстреляха в Ирак, че използваната артилерия не може да се преброи, че има хиляди танкове и БТР-и, десетки дневно мисии на авиацията, много потопени кораби включая крайцер, минни полета, десетки хиляди загинали и ранени и так дале?

Ами за нормален човек това си е пълномащабна война от всякъде. Ако съберем всичките войни, които България е водила последните сто години, може и да догодим тези цифри.

=*=

Това за атомната централа на Джет няма да го коментирам, защото не съм го проверил все още. Но, ако наистина е ударена една от двете останали АЕЦ на Украйна и този удар е дошъл от руснаците, а не е провокация, то съм сигурен, че не са стреляли директно по нея, а някоя подстанция или нещо такова, колкото да спрат подаването, а не да нарушат работата на АЕЦ. В Москва може да са пълни психопати, но поне имат мозък да не стрелят по такива цели.

За сметка на това ще споделя, напълно проверена информация от вчера, която не смятах да я коментирам. Вчера се разбра, че укро-фашистите са стреляли в центъра на гр. Донецк (два милиона, колкото София). Всъщност не знам дали е работа на Кракен, но определено издалия заповетта е човеконенавистник. А после питат, защо така ЛНР и ДНР решиха да се отцепят. Ами те стрелят по собственото си, мирно население. Поне претендират да са техни граждани.
« Последна редакция: Sep 20, 2022, 09:40 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
   А бе хора !

   За не знам кой път го пиша:
Това не е война.
Това е конфликт между 2 бивши съветски републики за територии и ресурси,
който тлее от десетилетия.

1. Хрушчов дава Крим на Украйна - тотално несправедлив акт.
2. Азовци и бандеровци тормозят рускоезичното население.

Е как oчаквате да реагират руснаците ?!?



   Очевидно евроГейския съюз не е независим - САЩистански уроди
диктуват на урсулите и макроните да налагат санкции.
Познайте обаче какво ще се случи зимата - с тия цени ...

   Ако България имаше читави управници,те щяха да заявят на сенилния
боклук във Вашингтон, урсулите, макроните и останалите мастии:

Ебете си майката,Ние няма да наламе санкции.
« Последна редакция: Sep 20, 2022, 10:49 от spec1a »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3067
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Я, трета версия на темата..
Тия санкции повече на нас се отразяват. Предполагам, има някакъв вариант, да си договорим изключения, както унгарците и някои други, за горивата, но..
Вчера един клиент ми каза, че го съкратили от работа - работил в ТЕЦ -а в Девня, някакви мощности там ги спрели, защото работели на газ, пък газ нямало. В нета нищо не намерих по тая тема, като потвърждение, или опровержение.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Spec1a всички по веригата са проявявали късогледство. Хрусчов дава Крим на Украйна, не защото е украинец. За болшевиките няма никакво значение, какъв си по народност, а какъв си по произход (от коя класа си). Просто е много по-лесно п-в Крим да се администрира от Киев, вместо от Москва.

Когато Елцин подписва договора за гарантиране на териториалната цялост на Украйна, той не предполага, че тя след десетина години ще се превърне във вражеска държава. От тази гледна точка руснаците не са виновни за неспазване на договора, защото Украйна първа излиза от неутралитета си и заявява претенции отново да се разположи ядрено оръжие на територията ѝ.

А пък минските спорозумения, все тая в коя версия не са спазвани от Киев нито един ден. Русия има пълните основания да нападне, а според мен лично е закъсняла с осем години.

Но разбира се, аз не желая никой никого да не напада. Говоря от гл. точка на Русия.

То, ако Киев не беше установил ксенофобски режим (срещу всички, вкл. срещу българите), то нямаше да се стигне до война.

Та не само руснаците са били късогледи през годините, същата наивност са имали и украинците.

Битката наистина не е цивилизационна. От нейния край няма да произтече планетарна промяна. Единствено ще се реши, кой какво парче ще вземе от баницата.

=*=

Страдаме ние и това се очакваше. Поради неизвестна причина Русия реши да бъде бананова република на ЕС или ЕИО, както се казваше тогава. Замеряше запада с ресурси на безценица, та да може франсетата и немците да се бият в гърдите, колко яки икономики имали. Ми то така всеки може. Получавам нещо без пари, после го препродавам скъпо в преработен вид.

И когато ЕС сам реши да се откаже от суровинния си придатък, нещата се скапаха. Нямаше, какво друго да стане.

Сега докато се установят нови (любимите на Джет) вериги за доставка, ще има адски сътресения.

А пък руснаците, изтласкани от европейския континент не им остава друго, освен да станат послушковци на китайците. И европейските политици са слепци, като колегите си в Москва.

Много беди ни чакат. Ние това вече го преживяхме веднъж наскоро. Ама и на тях се случвало в недалечно минало. Как успяхме всички да забравим???
« Последна редакция: Sep 20, 2022, 10:53 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Тия санкции повече на нас се отразяват. Предполагам, има някакъв вариант, да си договорим изключения, както унгарците и някои други, за горивата, но..

Няма такива варианти. Не забравяй, че ние воюваме на страната на Украйна. Никой няма да ни пощади. За тях сме същите предатели като украинците. Друг е въпроса, кой всъщност, кого е предал.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5233
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Пък и изгонихме техните шпиони, дето се спотайваха по консулства и посолства.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
С малката подробност, че никой шпионин не ходи никога в никое посолство и то точно с цел да не го хванат. Хванали сме ги за косматите ташаци. Това сме хванали. Изгонихме готвача на Митрофанова и сега ѝ се налага да ходи по ресторанти.

Това свършихме. Но в Москва няма да забравят изобщо за това унижение. Ще си платим и ще си платим скъпо.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5233
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Еми "националната сигурност" е много по-важна раиш'ли.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Цитат
Това е конфликт между 2 бивши съветски републики за територии и ресурси,
Да, ама друг път. Украйна е суверенна държава от 30г. дори с подписа на Русия и призната от целия свят.
Той Путин си иска и България да обратно във Варшавския договор (границите на НАТO да били отпреди 1991г.) Той утре ще реши, че и сме му пак република.
Светър отдавна е отишъл напред, за да му се иска тази бананова държава.

Цитат
За руснаците това наистина не е война, а нещо като разширено учение.
Добре е повечко да тренират, щото Швеция и Финландия не са въоръжени с Т-72 и ще изядат още по-голям бой дори от Украйна.

Цитат
Когато Елцин подписва договора за гарантиране на териториалната цялост на Украйна, той не предполага, че тя след десетина години ще се превърне във вражеска държава.
Ами тогава искаха да се присъединят към ЕС - който е икономически съюз. Сега руснаците твърдят, че били окей с това, ама тогава бяха на друго мнение.
После нападнаха Крим и се появи желание и за присъединяване към НАТO (абе то е случайност).

Цитат
Замеряше запада с ресурси на безценица, та да може франсетата и немците да се бият в гърдите, колко яки икономики имали. Ми то така всеки може.
Ами що и руснаците не направиха яка икономика тогава.

Цитат
Но, ако наистина е ударена една от двете останали АЕЦ на Украйна и този удар е дошъл от руснаците, а не е провокация, то съм сигурен, че не са стреляли директно по нея, а някоя подстанция или нещо такова, колкото да спрат подаването, а не да нарушат работата на АЕЦ.
Откъде тогава твърдиш всичко това, като не си проверил още - това се казва безпристрастно мнение.

На срещата в Самарканд, Ши Джинпин си каза директно, че заедно с Русия не трябва да допуснат цветни революции (кошмарът на диктатора).
« Последна редакция: Sep 20, 2022, 16:18 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4432 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 68361 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx