Автор Тема: за или против статуквото  (Прочетена 19782 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: за или против статуквото
« Отговор #60 -: Dec 01, 2018, 15:40 »
Ще заключи и тази. Няма смисъл.

Пък и 19 стр. не са ли достатъчни за тоя месец?

Накрая стигнахме до там Иванчева да стане символ на човечеството. Нещо като новата Дева Мария. Само дето не е дева. Остава само Мария? Ама коя, дали Мара Отварачката, дали друга, не се казва.

Цялата им работа на комунетата е такава.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: за или против статуквото
« Отговор #61 -: Dec 01, 2018, 17:49 »
Не зная, защо затвориха темата.
Генерираше трафик  :D

Защото jet пак започна с квалификациите.

Гледам, че два коментара под твоя пак е започнал, затова внимавайте — нямам никакви скрупули да затворя и тази, ако и да е в кошчето и да си мислите, че всичко ви е позволено.
Активен

the lamer's team honourable member

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: за или против статуквото
« Отговор #62 -: Dec 01, 2018, 17:52 »
Пък и „неговите“ хора взеха да издишат яко в защитата на Сталинград и трябваше някой да им спести мъките.

Това сериозно ли го мислиш ::)
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: за или против статуквото
« Отговор #63 -: Dec 01, 2018, 17:59 »
Не случайно беше в кавички. Твой са по отношение на „любовта“ към Путин.

Иначе, ако изобщо някой тук е „твой човек“, то би трябвало аз да минавам за такъв. Правил си ми безброй услуги.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: за или против статуквото
« Отговор #64 -: Dec 01, 2018, 18:37 »
искаме другата тема! искаме другата тема! искаме!
 :) :) :) :) :) :)
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: за или против статуквото
« Отговор #65 -: Dec 01, 2018, 18:50 »
@go_fire: вече бях написал нещо за свободата, адресирано по-скоро лично към теб но през темата.
Като видях че е заключена реших че може и без това, но нещо егоистично остана да ме човърка и то беше как ще приемеш тезата там, затова отново го пуснах в лично събщение до теб само. Извинявай ако ти досаждам няма да правя повече така :-)

Извинявам се и на останалите, но наистина исках да го адресирам така (и по-скоро бях притеснен че пак някой ще каже че пиша глупости и др. подобни неща, в което често има и истина).

Поздрави.

PS: дано модератора не реши че и това е против правилата :-)
« Последна редакция: Dec 01, 2018, 19:09 от ray »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: за или против статуквото
« Отговор #66 -: Dec 01, 2018, 19:35 »
Понеже минахме на музикална тема и пак почнахме да си ги мерим дългите... ръце
да поохладим малко страстите - оригнално изкуство от първоизвора
https://www.youtube.com/watch?v=OLT7x6mpBq4

П.П. Учете китайски, деца!

https://www.facebook.com/708493625951506/posts/1376384735829055/
забележете само колко произвежда китаеца на единица площ а другите... то там ясно всичко е обрасло с трева, и това от една и съща земя. Изводът е, че като имаш нещо ама не знаеш какво да го правиш ще ти го вземат (или ако си по-хитър сам ще се отървеш от него)
« Последна редакция: Dec 01, 2018, 19:42 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: за или против статуквото
« Отговор #67 -: Dec 02, 2018, 09:08 »
Ами не знам.  Spybook без js не работи, с js ме кара да влизам в него. Няма я вече Опера 12 дето можех да си избирам кой js да се зареди и кой не.

Ама тъй произволно решавам, че говориш за Сибир. Нищо ново. Република Якутия само руснаците си мислят, че е още руска.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: за или против статуквото
« Отговор #68 -: Dec 02, 2018, 19:25 »
А оттук дали ще се отвори? Също и за останалите дето нямаме спайбук, нито джаваскрипт.

https://apostrophe.ua/news/world/ex-ussr/2018-05-05/samaya-chernaya-rabota---russkim-set-vzbudorajilo-pokazatelnoe-video-kitayskoy-ekspansii-rf/129081

П.П. Е поскарали се малко (за пограничните територии - ама китайците мазно ги превземат икономически)... а ако бяха свободни можеше и др. вариант да изберат ама..
напр. ето така решват проблемите си по-цивилизованите нации
https://www.imdb.com/title/tt2800240
« Последна редакция: Dec 02, 2018, 20:09 от remotexx »
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: за или против статуквото
« Отговор #69 -: Dec 03, 2018, 16:26 »
Здравейте,

И сега малко разнообразие, днес във фирмата се появи предложение за закупуване на противопрашни маски, който иска - изглежда и това ще прерасне в сериозен бизнес (+ лекари/аптеки):

http://respro.com/store/product/ultra-light
http://respro.com/store/product/techno-mask

А относно териториалните и икономически експанзии, не знам някога на Земята да е имало начертани някакви граници, това го правят хората.
Днес една държава я има след време може да я няма или да е в съвсем други граници, както е казал някакъв индиански вожд "не можем да продадем земята си тъй като тя не е наша" (може и да не беше точно така, но по смисъл е същото).

Много от конфликтите са за глупости и вместо да решат проблем създават множество нови :-(
« Последна редакция: Dec 03, 2018, 16:49 от ray »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: за или против статуквото
« Отговор #70 -: Dec 03, 2018, 18:38 »
Тоя източник е украински. Нямам нищо против тях, но те не долюбват руснаците. Все едно да следиш от македонски медии, какво става у нас.

От друга страна, не виждам нещо фатално дори да е вярно. Западните компании също, когато стъпят на нов пазар, най-често назначават мениджмънт от сънародници. И у нас повечето инвеститори до към средното ниво назначават основно чужденци.

От друга страна днес се чудя от сутринта да разкажа ли една история за китайски инвеститор. Хем е дребен, хем историята може би не е показателна, хем не се сещам дали не съм я разказвал.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5254
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: за или против статуквото
« Отговор #71 -: Dec 03, 2018, 18:47 »
Разказвай я.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: за или против статуквото
« Отговор #72 -: Dec 03, 2018, 19:47 »
У нашио град има един такъв с жена си.

Държи магазин за домашни потреби. У нас са известни като „левче“, макар отдавна в тях да няма нищо, което да струва толкова. Този е характерен с това, че е най-големия по площ (с размерите на супермаркет) и, че в него освен обичайните всякакви, невероятни и немислими боклуци, се продават още дрехи и обувки. И те са с китайско качество. Това ще рече, че са лъскави, привлекателни, но не стават за нищо. Ако да бе софтуер, щяха да му викат демонстрационна версия.

Другото с, което е известен, е, че там надценката е по-висока от другите „левчета“. Не стига, че продават боклуци, ами ги продават на „нормални“ цени.

Та този ми ти китаец също е особен като магазина си. Не няма му нищо на човека. Човек като човек. Чувам и, че е редовен със заплатите, нещо почти нечувано в града ни.

Особеното е, че китайското правителство му плаща, за да развива бизнес у нас. Едва ли не, може да е на загуба и пак ще е на кяр. Да спомена, че моя град не е единствения, в който съм виждал подобен, странен магазин.

А сега от локалното към глобалното. През последната петилетка, петилетка и нещо, азиатските бизнесмени (едва ли не евфемизъм за китайски) много се раздвижиха. Купуват де що бизнес им падне. Купуват и неща, от които са на загуба. Дават луди пари за неща, които не струват и не на половина, ами половината на половината на половината.

Типичен пример е Милан. Но могат да се извадят наистина много и емблематични примери.

Сега, не знам, дали на някой нещо му напомня. Така правеха японците през деветдесетте до, сетихте се 1997-ма. Не прогнозирам нищо, само припомням.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: за или против статуквото
« Отговор #73 -: Dec 03, 2018, 20:55 »
Добър пример и наистина е симптоматичен а не само отделен случай (и според мен).

И понеже стана дума за японците се сетих за 2-3 интересни неща.

Първото е начина за изкачване в ръководната йерархия при японците и при американците, давам двете нации за пример, тъй като този принцип при тях е напълно различен.
При японците за да станеш ръководител трябва да минеш по цялата стълбица (може и за кратко време, ако си кадърен, но е важно да си работил на дадена позиция и да знаеш каква е работата там и какво се прави). Това важи и за сина/дъщерята на собственика на компанията.
Освен това мисля че ясички сте гледали по филми как в началото цялата компания се събира и т.н.

В Америка е много по различно, влизаш и следващ мениджмънт в някой престижен университет и като завършиш спокойно може да станеш ако не най-големия шеф, то поне на доста висока позиция. Не е нужно да знаеш кой какво и как работи под теб. Има си наука за мениджмънта и това ти стига.
Сега въпроса е кой разбира и познава по-добре фирмата, този който е работил по цялата йерархия или този който работи с показатели, числа и статистика и някакви методи за управление.

Друг интересен пример има в една малка книжка която четох преди 10-тина и повече години (май беше "Оризовото зрънце", мързи ме сега да я търся).
Та там се описваше опита на автора в няколко селскостопански ферми (съвсем малки) които работят по стария начин, без никакви химически торове. Основния извод който запмних бе че дори ако получаваш доста по-малко (като количество) продукция това напълно се изплаща (дори е по-добре) тъй като качеството на продукцията/храната е много по-високо и с много по-малко количество може да се наядеш, отделно че е и по-здравословно. В момента всичко и всички са ориентирани предимно към количеството а какво е качеството няма кой знае какво значение (или е второстепенно).

И трето/последно, цитираха закон според който Япония/държавата е длъжна да осигурява 100,000 (сто хиляди тона, май беше) оригинален/като сорт японски ориз и тъй като цената за производството му достига до 2 пъти повече от тази на другия ориз, държавата дотира трикратно за да не работят хората на загуба. За да не се загуби генетиката на техния ориз !

Пак стана длъжко, но какво да се прави !

PS: и двете държави Япония и САЩ са капиталистически и все пак ;-)

« Последна редакция: Dec 03, 2018, 20:59 от ray »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: за или против статуквото
« Отговор #74 -: Dec 03, 2018, 21:46 »
Зависи как го погледнеш (пак статистика):

"...How many small businesses are there in the United States? 28 million. That’s correct: 28 million small businesses in the United States. Not impressed? To put this in perspective, there are 18,500 large companies in the US. That’s 28,000,000 versus 18,500. Small businesses look great from this angle!

Of those 28 million, more than 22 million small businesses in the United States are individually operated, without any employees.

individuals who are employed by small business at 120 million. That’s nearly the population of France and the United Kingdom combined. Considering that the United States has a total population of almost 324 million, it should be apparent by now that small business is big..."

Нали се сещаш, че ако една фирма е от 1, 2 или 5 човека, няма как да назначиш мениджър, собственика/основателя разбира се е минал през целия път в иерархията на компанията  ::).

В Щатите царевицата е държавно поддържана.

А иначе усещам, че пак ще се строи мавзолей (другаря Ци - бащата на нацията), дано не е скоропостижно. Към него вече се обръщат с "негово превъзходителство". Когато бащата на нацията направи грешен ход или частта от населението от която се взимат парите за да се финансират "великите проекти" си поиска техния дял и се прави перестройка - това вече сме го виждали, няколко пъти.
« Последна редакция: Dec 03, 2018, 21:48 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.