Автор Тема: Търся си лекции или учебни материали за C++  (Прочетена 1829 пъти)

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
Изтеглих си едни такива, но са ми много сложни и чета едно нещо по 1000 пъти и гледам след това в интернет обяснено с по-прости думи.
Цитат
Оператор за вход >>
Синтаксис
cin >>  <променлива>;
където
   - cin е обект (променлива) от клас (тип) istream, свързан с клавиатурата,
- <променлива> е идентификатор, дефиниран, като променлива от “допустим тип”, преди оператора за въвеждане. (Типовете int, long, double са допустими).
Семантика
Извлича (въвежда) от cin (клавиатурата) поредната дума и я прехвърля в аргумента-приемник <променлива>. Конструкцията
cin >> <променлива>
За знаещите е лесно това вероятно, но за хората като мен е неразбираемо. И да това го дават за начинаещи които сега се срещат с програмен език и това го копирам от първия урок или така наречено увод още.
« Последна редакция: Apr 13, 2011, 12:17 от bazu »
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
//офтопик
Леле аз толкова време да се опитвам да науча колегите от долни курсове, на които сме водили упражнения, че стандартен вход и клавиатура не е едно и също... Ясно защо им е било толкова трудно да го осъзнаят....

bazu, поне кажи как се казва това, което си изтеглил. Аз от C++ не разбирам, така че мога само да ти кажа по кой учебник се преподава във ФМИ (а и в някои гимназии) - по този на Магдалина Тодорова. Нямам идея, обаче, какво пише в него и доколко ще става за самообучение.
Активен

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
Аз чух и разбрах, че бил малко демоде този на Магдалина, както този на Христо Крушков който учебник му е от 2010 издаден и уж нов, но работят със стари библиотеки и компилатори. Също му ходех и на курса и най-новата му информация е от 2007 година. И гледах в чуждестранни форуми и вече хората са на съвсем друго ниво... И още преди да съм почнал искат да ме откажат. А това което свалих е цяла колекция. Има над 20 книги, но и така не мога да намеря от къде съм го свалил, явно съм изтрил хисторито си. Но книгите се казват C++ BG; C++ Лекции има за паскал, турбо паскал и прочие. Не давам точно обяснение, но така е написано.
Активен

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Със сигурност повечето учебници ще са по-добри от тези „C++ лекции“. Това най-вероятно са само помощни материали за хората които слушат въпросните лекции.

Иначе ако четеш на английски Thinking in C++ на Bruce Eckel e добра.
Активен

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
За жалост, чета но не и перфектно.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
В интернет има толкова много информация. Вярно, че полезната е на английски, но не вярвам това да е проблем за теб.
Пробвай да започнеш с някакъв проект, който ти да си измислиш - и като стигнеш до нещо, което не знаеш, започваш да търсиш. Идеи за проекти много, идеята е да седнеш и да пишеш за да се учиш.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше