Автор Тема: postfix забавяне на писмата  (Прочетена 1448 пъти)

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
postfix забавяне на писмата
« -: Mar 15, 2011, 12:46 »
Здравейте,
Имам една интересна задачка. Има ли начин да направя postfix да забавя изпращането на писмата? Всъщност не е точно забавяне, по-скоро идеята е да стане така, че да не праща повече от едно писмо на секунда. Доставчика ми има филтър, който слухти на 25-ти порт и като засече много (не знам колко точно) заявки в секунда и спира нета.
Прегледах документацията на postfix и не видях да има нещо подобно. Ако има вариант сървъра да не праща по 25-ти порт също е решение, но до колкото знам няма как това да стане, без последствия.
Благодаря предварително за идеите.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: postfix забавяне на писмата
« Отговор #1 -: Mar 15, 2011, 12:50 »
Кажи на Interbild, че имаш mail server :D. И да спрат да се правят на интересни с тоя 25 порт, че всеки път ги псувам като ми спрат нета заради windows-сите на съквартирантите ми.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: postfix забавяне на писмата
« Отговор #2 -: Mar 15, 2011, 12:54 »
Не става човек, не можеш да им кажеш такова нещо, щото кой ще си рискува домейна като не те знае какъв си и можеш да направиш още по-зле работата.
А на съквартиранта ... резни 25-ти порт за всички и ако ти го ползваш си го разреши на твоята машина и те така.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: postfix забавяне на писмата
« Отговор #3 -: Mar 15, 2011, 13:01 »
Не става човек, не можеш да им кажеш такова нещо, щото кой ще си рискува домейна като не те знае какъв си и можеш да направиш още по-зле работата.

Абе човек, сигурен съм че само Interbild са останали в цяла българия, които филтрират 25 порт и ако имаш вирус ти спират нета и още само те предоставят на потребителите си IP от клас: 10.х.х.х - и като си платих за публично IP, след един час ми казаха: "Влез в google и напиши "what is my ip address". Ай сектир от тука с тия глупости.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: postfix забавяне на писмата
« Отговор #4 -: Mar 15, 2011, 13:12 »
Няма по-добър доставчик, поне за моите нужди в момента. Канала си е симетричен и си е толкова колкото са обявили, дават статичен адрес, за разлика от единствената им конкуренция във Варна - Спектър, където като поискаш статичен адрес става страшно (в единия офис плащаме за 6 мегабита и 3 адреса около 160 лв.) другите които са ПОН и ПППОЕ е динамичен, който може да не се смени и половин или една година, но това е несериозно, няма как да поискаш обратен ризолв в този случай.
btw Май намерих решение на "проблема" си  ;D ;D ;D http://stackoverflow.com/questions/2765858/how-to-configure-postfix-to-send-more-emails-per-hour-than-the-default
Цитат
Hello; My postfix only let me send only 3600 email in an hour ( from which i conclude that there is 1s delay between each email ) while I want to send double that number .. I looked in the postfix configuration .Is there any parameters that i can change to send more than 3600 email in an hour ? this is the output of postconf -n
Истината е, че до сега от пращане на имейли не са ми спирали нета, но и мейл сървъра не се ползва активно, така, че предположих, че е просто съвпадение.

Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5301
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: postfix забавяне на писмата
« Отговор #5 -: Mar 15, 2011, 13:24 »
Tolostoi,  а ти през тях ли релейваш (през Интербилда) или директно към реципиентите пращаш мейловете ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: postfix забавяне на писмата
« Отговор #6 -: Mar 15, 2011, 13:36 »
Директно, за relay няма грижи, предоставят.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5301
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: postfix забавяне на писмата
« Отговор #7 -: Mar 15, 2011, 13:51 »
На мен това ми беше мисълта. Ако релейваш през тях до техния мейлер, пак ли го броят за спамене по 25 порт и последващо спиране ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: postfix забавяне на писмата
« Отговор #8 -: Mar 15, 2011, 14:08 »
Не съм се занимавал да relay-вам през техния сервер, понеже ще се вижда във хедъра, а не искам. Би трябвало да няма грижи иначе.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: postfix забавяне на писмата
« Отговор #9 -: Mar 15, 2011, 22:49 »
Кажи на Interbild, че имаш mail server :D. И да спрат да се правят на интересни с тоя 25 порт, че всеки път ги псувам като ми спрат нета заради windows-сите на съквартирантите ми.

Да не те засичат ,че имаш вирус :)  :Д :Д Ако за за една секунда се пратят 3 мейла и интербилд казват ,че имаш вирус . Отговора им е  " ПОЛЗВАЙТЕ  НАШИЯ " СМТП:)
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Postfix
Настройка на програми
batgosho 1 2175 Последна публикация Feb 01, 2005, 11:13
от romeo_ninov
Проблем с Postfix
Настройка на програми
any 1 2330 Последна публикация Jan 09, 2006, 17:57
от any
Postfix
Настройка на програми
gminev 1 2161 Последна публикация Jan 12, 2006, 13:57
от
postfix неволи :-)
Хардуерни и софтуерни проблеми
any 0 1602 Последна публикация Jan 12, 2006, 22:18
от any
Postfix + postfix admin + courier + sasl
Хардуерни и софтуерни проблеми
TQ_ 1 4124 Последна публикация Apr 05, 2007, 12:44
от TQ_