Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Надолу

Автор Тема: Рашките изпъкняват насрещния план  (Прочетена 58540 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #90 -: Mar 07, 2018, 19:20 »
   Така и не успях да разбера с какво думата "пич" е обидна.
   Ако беше така,go_fire сто пъти досега да ми е налетял на бой.  ;D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #91 -: Mar 07, 2018, 19:25 »
Ами аз за съфорумците съм използвал думи например като копелдаци, която дума по принцип се води обидна, макар аз да не съм имал нещо лошо в предвид. Начин на изразяване.

Има го и другото. Хората сме различни. Всеки сам избира, от какво да се обижда, кое, как да възприема, кое да приема и кое не.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

stealth01

  • Гост
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #92 -: Mar 07, 2018, 19:38 »
Много сте писали...
...или е алчен и както излезнаха последните статистики на КНСБ -> в БГ само 25% от чистата печалба отива за работника...
... В другите страни този процент е около 40%.
Има някаква сериозно объркване тук. Няма как чистата печалба да отиде за работника. На какво основание? Дарение? Подарък? Това може да се случи, само ако е съсобственик/акционер, но тогава става въпрос за нещо коренно различно.
И ако работи повече, отколкото му плащат, защо не започне собствен бизнес. Глей к'ви печалби се размятат навсякъде... Отиваш и пълниш неброени пари в сакове...

Ти да можеш случайно да ми посочиш някоя държавна фирма у нас, която да печели и да внася печалбата си в бюджета?????

https://www.capital.bg/biznes/kompanii/2017/05/09/2967939_el_bi_bulgarikum_uvelichi_nad_dva_puti_pechalbata_si/
https://www.capital.bg/biznes/kompanii/2017/08/07/3020373_svobodniiat_pazar_izvede_aec_kozlodui_na_pechalba_ot/
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #93 -: Mar 07, 2018, 19:44 »
А къде сме ние в тази класация ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #94 -: Mar 07, 2018, 19:47 »
   Тази класация за кокаиновото потребление е малко странна ...
   На 1-во място е Албания; ами това е най-бедната държава в Европа,
откъде шиптърите имат толкова кинти за "бело" ?
   Тузарите при тях са малко на брой.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #95 -: Mar 07, 2018, 19:51 »
И ако работи повече, отколкото му плащат, защо не започне собствен бизнес.

Да определено има нещо грешно в онова дето си цитирал по-горе. Не ми се проверява дали грешката тръгва от тъпаците на КНСБ или коментиращия е недоразбрал нещо. Няма значение.

Но има сериозно объркване и в това, което цитирам от твоето изказване. Абсолютно винаги работника работи минимум 50% повече, от това, което му се плаща. Иначе си говорим за благотворително дружество или държава. Бизнес не е възможен никакъв, ако работника получава, това, което е изработил. За печалба пък да не говорим. 50-те процента са просто, за да може текущо да го има нещото, без да отчитаме неща като растеж, инвестиции и т. н.

п.п. В случая 50% е леко заблуждаващо, защото това значи двойно, а не една трета повече. Но, както казах, това е само и единствено, ако говорим за дребен бизнес на ръба на оцеляването. При голям бизнес (бизнес, който има и административна част, а не наистина голям) или печеливш бизнес, оптимистично е да се каже, че работника трябва да си удря кепето в тавана, ако успее да докара до 10% заплащане на това, което е изработил.
« Последна редакция: Mar 07, 2018, 20:01 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #96 -: Mar 07, 2018, 20:32 »
А къде сме ние в тази класация ?
нас кантара явно не ни лови... ама и ние отиваме по-скоро в др. графа - производители, а албанците осигуряват транспорта (понеже и някой се чудеше те пък откъде я намират - това е нещо което даже Сталин не е можал да изкорени, загубите при транспорта - всяко нещо дава фира /най-вече при транспортиране/ ..де без да иска де нарочно)

П.П. някой неща даже и от стоене дават фира
http://www.extremecentrepoint.com/archives/2616
а имаше и един руски полковник (от вътрешна сигурност) разправяше как навремето още, след инцидент с ядрена ракета, отива и отцепва района и установяват че то вътре въобще нямало вложен уран - дал е фира...
« Последна редакция: Mar 07, 2018, 20:55 от remotexx »
Активен

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #97 -: Mar 07, 2018, 20:54 »
Грешката е в мен. Ето цитат. Тълкувайте си го както искате:
Цитат
Той допълни, че трудът в България не се оценява от работодателите, тъй като на един изработен лев, работниците получават около 25 стотинки, докато в Западна Европа на едно изработено евро, работникът получава около 50 евро цента.
« Последна редакция: Mar 07, 2018, 20:56 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #98 -: Mar 07, 2018, 21:29 »
Цитат
Опитай се сам да си обясниш, как така аджеба, според тази западна риторика, държавната собственост и управление били неефективни, а Газпром, Роснефт и още куп големи държавни фирми се листват на международните борси и печелят!

Това е така, но ако се върнеш назад ще видиш, че като нямаш нефт/газ, с ябълки няма да напълниш бюджета на държавата си :) И определено не искам държава издържаща се от това да ме кара да работя за нея.

ПП: Проблема не е в тези проценти дето си написал горе взети от държавата (в повечето държави е така, че и по зле). Проблема е в работодателя, на който му се дават само 1500лв. Има два варианта. Или е нескопосан и не може да измисли добър бизнес модел (всеки в БГ иска да е бизнесмен), или е алчен и както излезнаха последните статистики на КНСБ -> в БГ само 25% от чистата печалба отива за работника, останалото се налива в капитала. В другите страни този процент е около 40%.

Много избърза с тези примери с ябълките. България произвеждаше едни от най-добрите ябълки изобщо, а и други плодове и зеленчуци със същото качество. Запитай се, защо на един вредител му викаме колорадски бръмбар. На запад още помнят вкуса на българските домати.
« Последна редакция: Mar 07, 2018, 22:14 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

malin

  • Гост
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #99 -: Mar 07, 2018, 22:09 »
Преди, може да се каже 100 години, бях играл с един аржентинец бридж в BBO... И хубаво вино сме изнасяли.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #100 -: Mar 07, 2018, 22:13 »
Грешката е в мен. Ето цитат. Тълкувайте си го както искате:
Цитат
Той допълни, че трудът в България не се оценява от работодателите, тъй като на един изработен лев, работниците получават около 25 стотинки, докато в Западна Европа на едно изработено евро, работникът получава около 50 евро цента.

Единствения ми коментар по тези думи може да е, че КНСБ са малоумни.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #101 -: Mar 08, 2018, 00:42 »
@4096bits нямам предвид качеството. От теб точно не очаквах да не ме разбереш.
« Последна редакция: Mar 08, 2018, 11:05 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #102 -: Mar 08, 2018, 01:13 »
Разбрах, какво имаш предвид, но не можех да не те ръчна.  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #103 -: Mar 08, 2018, 10:54 »
Цитат
ПП: Проблема не е в тези проценти дето си написал горе взети от държавата (в повечето държави е така, че и по зле). Проблема е в работодателя, на който му се дават само 1500лв. Има два варианта. Или е нескопосан и не може да измисли добър бизнес модел (всеки в БГ иска да е бизнесмен), или е алчен и както излезнаха последните статистики на КНСБ -> в БГ само 25% от чистата печалба отива за работника, останалото се налива в капитала. В другите страни този процент е около 40%.

Мда, има и по-зле от нас в това данъчно отношение, но, ако погледнеш статистиките, и те вървят надолу, но от по-висока стартова позиция и само това, че все още са много по-добре от нас ти замъгля погледа и не го виждаш. Точно заради данъчната политика в различните държави заплатите и покупателната възможност са различни. В една Норвегия, заплатите са доста по-високи от колкото в Германия, но покупателната възможност и качеството на живот не е по-добро.
Китайците с далеч по-ниско данъчно облагане постигат много по-добри резултати! Превземат пазарите на тези, дето ти си мислиш, че и с по-високи данъци може да се живее и произвежда.
Активен

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Рашките изпъкняват насрещния план
« Отговор #104 -: Mar 08, 2018, 11:12 »
Цитат
Китайците с далеч по-ниско данъчно облагане постигат много по-добри резултати! Превземат пазарите на тези, дето ти си мислиш, че и с по-високи данъци може да се живее и произвежда.
Мисля, че трябва да ги разделиш малко нещата. Разбира се, че да правиш бизнес с Китай е удоволствие, но не и да работиш в заводите им. А и не само в заводите. Не помня точно в коя офис сграда (мисля на qualcomm беше), но двама вече скачат от прозорците :) За тези пък, които сглобяват продукцията на корабите, направо не ми се говори (може би от там са дошли и бургийките на колегата :) ).

Така, че постижения на държава на гърба на живи хора не мога да приема. За Руснаците е същото. Много харесвам Руснаци, но не харесвам държавата им. За БГ също. Единствено за Германия съм на обратното мнение. Не обичам Германци, но харесвам държавата им :)
« Последна редакция: Mar 08, 2018, 11:19 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Нагоре
« назад напред »