Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 175584 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2340 -: Oct 26, 2022, 19:58 »
Айде още малко европейски прогрес, храна от насекоми и червеи, и то за деца:

https://www.breitbart.com/europe/2022/10/17/great-reset-dutch-children-fed-mealworms-at-school-as-meat-alternative/

Холандците с мароканската мафия не могат да се оправят, обаче оправиха "прехраната".

Ей я и холандската реклама- с кеф да си ядеш скакалци:

https://burgsfoods.nl/en/

Сигурно защото кравите пърдят много, отделят метан и отварят озонови дупки.

Баси извращенията!

П.П. И точно тия извратеняци от Нидерланд ще се обясняват, че ние и румънците не ставаме за Шенгенското пространство- да им таковам и пространството. С такива "ценности" нямаме работа там. Нашата правосъдна система била зле (така е), а тяхната като е перфектна, защо гледат делото срещу шефа на мароканската мафия там в бетонирана подземна зала (бункер) и престолонаследничката им ходи в университета с блиндирана кола и полицейски ескорт? И защо един куп техни прокурори са с охрана? Заради върховенството на закона ще е. Лицемери.

https://www.lemonde.fr/en/international/article/2022/10/15/dutch-crown-princess-and-prime-minister-threatened-by-drug-mafia_6000465_4.html
« Последна редакция: Oct 26, 2022, 20:57 от Nik123 »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2341 -: Oct 26, 2022, 21:23 »
Днес е Димитровден, хайде ако има някой Димитър от малкото ни общество, да е жив и здрав!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2342 -: Oct 26, 2022, 21:33 »
Това е празника на Видин. Създаден е през 1991-ва от тогавашния кмет (познат като Дени Каменов, но той почина, лека му пръст). Обосновката е, че така ни се казва катедралата.

По този повод си направихме празнична вечеря.

=*=

Лично аз бих избрал Петковден, ако ще е нещо църковно. Една от другите четири църкви се казва така. Но тя не е случайна. Създадена е да пази костите на светицата след падането на Търново. Като пада и Видин ги местят в Сърбия. Сърбите с тях плащат някакъв дълг към Румъния. Така попадат в румънския град Яш, където на теория трябваше да са и до днес. Но неизвестно кога през миналия век се озовава в Молдова и така Петковден става националния им празник.

И понеже това е единствения светец/светица, който има някаква връзка с Видин, то бих избрал този ден. Но Дени Каменов май не беше особено религиозен и вероятно не знаел тази история. Понеже съм от такова семейство, на мен ми е разказана още, когато бях съвсем мъничък, бях в детската градина.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2343 -: Oct 30, 2022, 17:31 »
Днес гледах новини. Македонски активисти открили някакъв македонски клуб в Благоевград и го кръстили "Никола Вапцаров". Племенника на Никола Вапцаров им показа на макетата в книга полицейската регистрационна карта на предшественика си, където е написано, че родителите му са българи, а нахалното маке каза, че ние трябвало да си учим нашата история, а македонците- тяхната. Че и тяхна книга предложи. Абе какво е това извращение, македонски политик да открива техен клуб на наша територия? Макетата са по-нагли и от украинците, но защо нашите власти позволяват такива неща, и то на представители на някаква наакана отвсякъде държава? Да си откриват клубове и клубчета на наша територия? Че и да наглеят по този начин- те наследниците на нашия Вапцаров им казват, че е бил българин, ама насраните макета- вие си учете вашата история, ние- нашата? Заради тия нагли посерковци ли се надупиха нашите на френския бабоеб?
Да е@а аз тая евроинтеграция, която направи държавата ни посмешище и полигон за упражнения на всякакви палячовци.
« Последна редакция: Oct 30, 2022, 17:41 от Nik123 »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2344 -: Oct 30, 2022, 17:54 »
Ей, мръсни македонци такива.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2345 -: Oct 30, 2022, 18:16 »
Проблемът не е в тях- техните политици си правят рекламата. А защо нашите евроатлантически дришльовци позволяват подобна гавра? Крим бил украински, хубаво, а Никола Вапцаров не е ли български ? По въпроси, които не ни засягат, се насираме пред американците от раболепие, по въпроси, които ни засягат пряко, пред бабоеба и урсула къмпани.
« Последна редакция: Oct 30, 2022, 18:23 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2346 -: Oct 30, 2022, 19:44 »
Аз се радвам, че около мен не се случват такива събития или че не ходя по тях. Сигурно досега да съм утрепал някой със сигурност. Изгубих търпение към всичко, което няма връзка със здравия разум, човещината, към безсмисленото противопоставяне. И да, зная, че такова нещо може да утежни положението. Не ми пука. Време е да се отървем от идиотите.
« Последна редакция: Oct 31, 2022, 02:34 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3402
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2347 -: Oct 31, 2022, 09:36 »
Цитат
И понеже това е единствения светец/светица, който има някаква връзка с Видин, то бих избрал този ден.

Как бе. Ромил Видински. Исихаст. Ученик на Григорий Синаит.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2348 -: Oct 31, 2022, 10:13 »
Цитат
И понеже това е единствения светец/светица, който има някаква връзка с Видин, то бих избрал този ден.

Как бе. Ромил Видински. Исихаст. Ученик на Григорий Синаит.

Хвана ме, не знам нищо за този човек и църква нямаме кръстена на него. Не са ми разказвали за него.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2349 -: Oct 31, 2022, 10:20 »
Че и Видински.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2350 -: Oct 31, 2022, 12:11 »
   Баш патрЕотите плюят по Никола Вапцаров.

   Конкретно: МВРО (пардон,ВМРО) с лидер Кр.Каракачанов (агент "Иван")
постоянно твърди как Вапцаров е "лош българин","анти-българин" и как
е справедливо осъден на смърт за престъпление срещу държавата ...
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3402
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2351 -: Oct 31, 2022, 13:41 »
Един филм ми попадна преди седмица две на тази тема. Не бях го гледал.
Истинската парория.
https://youtu.be/DG7JHGL6qx4

---
имаше и още един, преди може би 7-8 години. Казваше се Свещенните души на Странджа
Беше на една от известните телевизии... може би на Скат ??? но в момента не може да се намери никъде. та в този филм даже и Божидар Димитров говореше по тези въпроси.
« Последна редакция: Oct 31, 2022, 14:11 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6206
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2352 -: Oct 31, 2022, 21:24 »
Мале някои хора с какво се занимават.  ???
Сканиране на десетина хиляди страници на ден, конвертиране в друг формат на файла, пускане през OCR ...

Искам да видя, как нашата администрация се справя с такова нещо  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2353 -: Nov 01, 2022, 08:06 »
Никак.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2354 -: Nov 01, 2022, 08:18 »
   В някои европейски държави аутсорсват тези дейности (сканиране,
конвертиране и т.н.) на външни фирми.
   В България се подвизава такава (датска или шведска май беше)
фирмичка,но услугите й никак не са евтини ...
« Последна редакция: Nov 01, 2022, 08:33 от spec1a »
Активен