Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 100   Надолу

Автор Тема: Руско-Украинска война от 2022 год.  (Прочетена 68769 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #150 -: Mar 03, 2022, 08:46 »
Отдавна очаквах и се опасявах да не вкарат артилерията в действие... Е вкараха я и то много грубо
Не че имаха друг избор де - срещу самальотите и танковете насреща са джавелини и стингъри, а па артилерията може и от руско да си ги отстрелва а срещу нея какво имат.... и а са влезнали у руско и става мазало
« Последна редакция: Mar 03, 2022, 08:48 от remotexx »
Активен

nslave

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Fedora / Debian
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #151 -: Mar 03, 2022, 09:15 »
Не мисля, че някой си представя Украйна да спечели война срещу Русия. Но съвсем ясно й заявиха, че няма толкова лесно да се случи това, което целят. Дори и да я окупират и да си сложат тяхно си правителство, колко време ще успеят да го задържат при този отпор, който им дадоха?
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #152 -: Mar 03, 2022, 09:27 »
Какъв отпор! Ако Русия искаше на всяка цена да завладее Украйна, нямаше да има отпор, а щяха да прегазят всичко за ден. Не става бързо, защото руснаците внимават,  цивилните жертви  да са възможно най-малко. Това е единствената причина, която може да забави такава армия.

Разбира се, пропагандната машина си работи и не малко хора се връзват.


А сега по БНТ даваха кадри от Шипка и имаше няколко руски знамена. Пропагандаторите сигурно ще си оскубят косите, като видят кадрите.  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #153 -: Mar 03, 2022, 09:35 »
Да не забравяме тахната помощ за България срещу турчалята навремето.
« Последна редакция: Mar 03, 2022, 10:01 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #154 -: Mar 03, 2022, 09:38 »
   Някой хвалеше дроновете "Байрактар".

Няма как нещо произведено от турци да е читаво.
"Байрактар" са боклуци.
Ако в тях има нещо читаво, това са двигателите,които са ... украински !.
Електрониката също няма как да е турска - вероятно е тайванска или китайска.

Производството на дронове не е като клането на невинни хора с ятаган  >:D >:D >:D








П.С. Честит празник на всички,които се чувстват българи !
« Последна редакция: Mar 03, 2022, 09:40 от spec1a »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #155 -: Mar 03, 2022, 09:40 »
Честито !
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #156 -: Mar 03, 2022, 09:59 »
Някои сигурно са забравили това видео. Трябваше ми малко време, да го изровя отново.

Защо не трябва да се вярва на западните и нашите медии? Защото лъжат. Казват го и интервюирани хора във видеото.

https://www.youtube.com/watch?v=PKAlfrKwEB8
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #157 -: Mar 03, 2022, 10:00 »
Да не збравяме тахната помощ за България срещу турчалята навремето.


Не е лесно да пробуташ милитаризационни тези на народ, който не желае да се бие срещу Русия. Не искам да съм на мястото на българските политици. Едно, че нищо си не могат, ами сега не успяват да изпълнят поръчка на господарите си.

=*=

А относно артилерията, те си я ползват интензивно от първия ден. Така разчистиха покрайнините на Луганск и Донецк, преди да влязат. Имаше няколко часа канонада. Това си е редовен похват във войните от де да знам, шест-седем века.

То, като се замислиш, какво е един танк? Топ качен на платформа. С навлизането на танковете през ПСВ стават най-ефективното полево оръжие, но обикновенат артилерия не загубва значение.

=*=

Енслейв затова около двадесет и четвърти казах, че не искам да съм на мястото на Шойгу и на руснаците по принцип. Не можеш да спечелиш войната за една нощ, защото ще последва дълголетна, партизанска война. Не можеш да я спечелиш и бавно, напредвайки по класически тертип, защото ще имаш много, цивилни жертви. Ясно му е, че няма да се бие на поле, а в градове и села. Украинците не са чак толкова тъпи, че да се изправят в директна битка.

И като цяло не можеш да спечелиш изобщо. Какво ще правиш, когато откриеш Зеленски и той подпише капитулация?

Ще имаш територия, в която ⅔ от населението те мрази от дън душа. Самата територия не става за нищо, освен да ражда жито. По принцип не е зле да имаш жито, но няма, какво да го правиш. То е евтино и няма да изкараш никакви кинти.

Имаш бедно население, изостанала, земеделска страна и никакви перспективи. На всичкото отгоре, ако решиш да я запазиш, наследяваш и многомилиардни дългове от корумпираната му бивша власт. Имаш единствено проблеми и нищо повече.

Населението не ти трябва. Имаш си достатъчно бедняци в собствената си родина, които поне от двадесет години се чудиш, как да изтрепеш, сега още 40 милиона от тях. И за разлика от собствените ти, които докато бавно ги избиваш — викат името ти в захлас, тия пак го правят, ама добавят Хуйло.

Имаш и някаква, голяма територия, която много трудно можеш да охраняваш, а на всичкото отгоре тя не може да ти изкара почти нищо, за да върне загубите.

И накрая дълговете на предната власт. От къде на къде да плащаш борчовете на хора, които изпитват ненавист към теб и народа ти?!? И без това, туко що си загубил половината си собствено богатство, от само едно махване с ръчичка на Уолстрийт.
« Последна редакция: Mar 03, 2022, 10:15 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #158 -: Mar 03, 2022, 10:03 »
Производството на дронове не е като клането на невинни хора с ятаган  >:D >:D

Твърде много си индокриниран. Знаменосците се доказаха в Либия, където бая народ загуби живота си. Никак не са лоши машинки. Доколкото можеш да наречеш не лошо нещо произведено, за да сее смърт.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

nslave

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Fedora / Debian
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #159 -: Mar 03, 2022, 10:22 »
Какъв отпор! Ако Русия искаше на всяка цена да завладее Украйна, нямаше да има отпор, а щяха да прегазят всичко за ден. Не става бързо, защото руснаците внимават,  цивилните жертви  да са възможно най-малко. Това е единствената причина, която може да забави такава армия.

Разбира се, пропагандната машина си работи и не малко хора се връзват.


А сега по БНТ даваха кадри от Шипка и имаше няколко руски знамена. Пропагандаторите сигурно ще си оскубят косите, като видят кадрите.  :D

Какво значи ако искаше? Преминавайки границата с войска, очевидно показва, че иска. Със сигурност внимават, защото все пак е хубаво като спечелят да е останало нещо там за владеене. Не мисля, че има причина да се смята, че на Русия и пука за цивилното население, било то нейното или чуждото.

Едит: Прави ми впечатление, че по-често срещам думата пропаганда в изказа на про-руски настроените хора. Не знам дали е случайно или съм се заблудил нещо.
« Последна редакция: Mar 03, 2022, 10:27 от nslave »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #160 -: Mar 03, 2022, 11:21 »

Едит: Прави ми впечатление, че по-често срещам думата пропаганда в изказа на про-руски настроените хора. Не знам дали е случайно или съм се заблудил нещо.

Точно тая думичка се срещаше много често в изказванията на ЕС лидери, например, като казаха, че ще филтрират някои руски сайтове и някой и друг руски ТВ канал - "пресичане на руската пропаганда"  и в тоя стил. Конкретно визирам Урсулата, но имаше и други. И думичката, и това, което тя означава, се ползват и от двете страни в тази война. И винаги са се ползвали и преди войната. Ще се ползват и след това, и то не само в нашия форум  :D
Плевнелиев и някои като него даже бяха ъпдейтнали термина- "хибридна война".
Не ми се рови сега за линкове, изказвания в тоя стил има колкото искаш в нета.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #161 -: Mar 03, 2022, 11:22 »
Изобщо не съм про руски настроен. Това, че симпатизирам повече на Русия, отколкото на САЩ и ЕС не означава, че ги подкрепям. Но, ако си чел всички изказвания назад, там някъде питам, какво щеше да направи САЩ, ако бяха избити хиляди нейни граждани?

И още един въпрос ... Какво щеше да направи САЩ, ако Русия отново искаше да присъедини Куба като свой сателит и да разположи бази там? Както иска да направи параванът на САЩ НАТО с Украйна. Съвременна ракета би стигнала до Москва за по-малко от пет минути, което е никакво време за реакция. И да, Русия ще отвърне на САЩ и Европа, обаче столицата им ще бъде заличена. Ако ми отговориш честно на горните два въпроса, можем да продължим  да си приказваме.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

nslave

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Fedora / Debian
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #162 -: Mar 03, 2022, 11:42 »
Изобщо не съм про руски настроен. Това, че симпатизирам повече на Русия, отколкото на САЩ и ЕС не означава, че ги подкрепям. Но, ако си чел всички изказвания назад, там някъде питам, какво щеше да направи САЩ, ако бяха избити хиляди нейни граждани?

И още един въпрос ... Какво щеше да направи САЩ, ако Русия отново искаше да присъедини Куба като свой сателит и да разположи бази там? Както иска да направи параванът на САЩ НАТО с Украйна. Съвременна ракета би стигнала до Москва за по-малко от пет минути, което е никакво време за реакция. И да, Русия ще отвърне на САЩ и Европа, обаче столицата им ще бъде заличена. Ако ми отговориш честно на горните два въпроса, можем да продължим  да си приказваме.

В общи линии си задал отговори, а не въпроси. Ясно е какво ще направят. Това оправдава ли текущите действия според теб?
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #163 -: Mar 03, 2022, 11:52 »
Никой не  ги оправдава. И Русия не ги оправдава или пък още повече Путин. Но понякога се налагат. Когато си поставен в ситуация, когато нямаш друг ход, най-добре да не мислиш толкова, а действаш. Или на теб не ти се е случвало, да се биеш по принуда? Просто защото няма какво друго да направиш. Защото аз съм се бил по принуда и не съм щадял човека срещу мен. Трябваше всъщност да си наложа да се спра по едно време. Защото търпях много и се надявах, че онзи ще се спре, но той не спираше и си го получи накрая. След това се опита да продължи отново с глупостите, но само стиснах юмруци и направих две крачки към него и да видиш, как спря.

Но моята случка, която впрочем не е единствена такава, беше малко излишна.

Ако ще критикуваш Русия или Путин за тези действия, трябва първо да започнеш със САЩ, които не се спряха да нахлуват в чужди държави и да воюват. А действията им са още по-малко оправдани. Някой си позволил да търгува петрол за долари. Не могат да го свалят с преврат, не успяват и двата им опита за атентат и накрая влизат с войските под лъжлив предлог.
Ако не го направиш, е лицемерие.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Руско-Украинска война от 2022 год.
« Отговор #164 -: Mar 03, 2022, 15:50 »
Путин свиква заседание на Съвета за сигурност на Русия

"...
На брифинг с репортери Песков отрече спекулациите, че руските власти възнамеряват да въведат военно положение или че ще попречат на мъже да напускат Русия.
..."
Май има доста фира по бойните полета.

"...
Германската информационна агенция ДПА съобщи по-рано, че министерството на икономиката е одобрило доставката на съветски ракети "Стрела", които са били на въоръжение в армията на бившата Германска демократична република.
Федералният съвет по сигурността все още не е одобрил този ход, но "ракетите са готови за транспортиране", посочва още Reuters.
..."
« Последна редакция: Mar 03, 2022, 15:53 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 100   Нагоре
« назад напред »

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4447 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
(безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
go_fire 2252 99319 Последна публикация Mar 26, 2024, 20:52
от Nik123