Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 14   Надолу

Автор Тема: За съдбата на Кремъл  (Прочетена 13181 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #60 -: Mar 25, 2023, 11:40 »
кашика:
Цитат
DW съществува от преди да се роди Дж. Сорос, а той гони стотака. Освен това, ако соросоиден значи идеите разпространявани от фодация „Отворено общество“, то това са идеите на Карл Попър, сиреч това е моята идеология.



   Би трябвало да знаеш,че според соросоидите е нямало турско робство,
нямало е Баташко клане и т.н. и т.н.

   Нима това ти харесва ?!?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #61 -: Mar 25, 2023, 11:52 »
   Би трябвало да знаеш,че според соросоидите е нямало турско робство,
нямало е Баташко клане и т.н. и т.н.

   Нима това ти харесва ?!?

Това са неща, измислени от нашите си идиоти. Дядко ти Шорош (или както там си го кръстил) нито знае, къде е България, нито го интересува.

Човека иска свобода. Същото искам и аз. Той разбира се, я иска, за да си върши далаверите, ама това не ме притеснява. Който го притеснява да не прави сделки с него.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #62 -: Mar 25, 2023, 14:37 »
Идеите му са да сложи каишка на врата образно казано

Това не те притеснява?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #63 -: Mar 25, 2023, 14:51 »
Сорос никаква каишка не ми е слагал за разлика от всичките тези, които теърдят, че са му противници.

И днес ги слушах Ива Митева и Мая Манолова при Карбовски. И Копейкин слушах. Драйфа ми се от всичките. Закони ще ми налагат, как да мисля и какво да правя.

Майната им на всичките!

п.п. Това е лично мнение, което не ангажира никого. Държа на свободата си и не я разменям. Сорос не става автоматично лош, само защото вафла Корни и казала така. Като е толкова лош тоя Сорос, нейния син, защо се занимава с ИИ в Силицивията долина, а не ходи в Куба при Раул Кастро?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #64 -: Mar 25, 2023, 15:34 »
Доколкото помня Сорос стои зад либералната демокрация + гендър идеологията, пълна свобода, дори от природата  8)

Това (поне според мен) е далеч по-лошо от всякаква икономическа, политическа, културна свобода.
Това буквално превръща човека в животно, искаш нещо - защо не, някой ти прошушва/внушава друго - и аз искам.

Разума си отива (или бива пленен) и остава само желанието, капризите, въображението и т.н.

Мисля че активните проводници на него и други около него са: Клаус Швааб и еврейския му съветник Харари (хомо), плана е пълна свобода (което в реалния живот е илюзия) и после тотален контрол чрез медикаменти и имплантирани чипове.

Матрицата в някаква земна форма !
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #65 -: Mar 25, 2023, 19:06 »
Сорос никаква каишка не ми е слагал за разлика от всичките тези, които теърдят, че са му противници.

И днес ги слушах Ива Митева и Мая Манолова при Карбовски. И Копейкин слушах. Драйфа ми се от всичките. Закони ще ми налагат, как да мисля и какво да правя.

Майната им на всичките!

п.п. Това е лично мнение, което не ангажира никого. Държа на свободата си и не я разменям. Сорос не става автоматично лош, само защото вафла Корни и казала така. Като е толкова лош тоя Сорос, нейния син, защо се занимава с ИИ в Силицивията долина, а не ходи в Куба при Раул Кастро?

Файър, Кирчо & Кокорчо, заедно с "Да, Украйна" (пардон, "Дай, България") не ти ли налагат как да мислиш, и какво да правиш? Или може би ти предлагат свободата да избереш тяхната гледна точка, като единствено правилна (защото е спусната от американското посолство, светая светих)  Или пък Боковия медицински генерал (и тия около него, например Профангелов) сякаш не ти навираше в очите "ваксините" срещу ковида като единствения правилен избор. Че и маса законови рестрикции, само и само правилно да се набодеш.
Дам, голяма свобода предлага Отровено общество- свободата да си съгласен с тях. Радвам се, че унгарците изритаха тая смет от страната си (и, о, Чудо- унгарците въобще не са зле днес).
« Последна редакция: Mar 25, 2023, 19:17 от Nik123 »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #66 -: Mar 25, 2023, 22:49 »
Свобода е когато е спусната от руското посолство, нали Ник.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #67 -: Mar 26, 2023, 00:32 »

   Би трябвало да знаеш,че според соросоидите е нямало турско робство,
нямало е Баташко клане и т.н. и т.н.

   Нима това ти харесва ?!?
А ти знаеш ли кои са били тези, които са изклали батачани? А знаеш ли, че батачани след години май са си отмъстили на колачите по същия (май) начин?
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #68 -: Mar 26, 2023, 09:29 »
Не, Джет, свобода е когато можеш да следваш собствения си интерес. Или поне да не се налага да следваш чужд, в ущърб на своя. Не съм споменавал Русия, но как да е.
Ласков, предполагам, имаш предвид, че касапите в Батак са били помаци, т.е. потомци на ислямизирани българи. Но предводителят им Ахмед ага е бил държавен служител (не помня точната длъжност на турски как беше), нещо като командир на нередовна войска в дадената област, на който са били подчинени запасняци и при необходимост са били мобилизирани, по модерному. Центърът на областта е било село Доспат. В Батак отива с въоръжен отряд точно поради функцията си на турски полицейски ръководител в областта.
През 1895 година чета на Върховния македоно-одрински комитет опожарява това село и избива доста народ. Войвода е бил, доколкото се сещам, Стойо Костов, с доста спорна репутация. Само че, четниците не са клали наред мъже, жени и деца. Но са грабили.

П.П. Една подробност- хората в Батак (мъже, жени и деца) са били обрани и изклани, след като въстаниците са се предали и след като оръжието им е било събрано от обкръжилите ги башибозуци.
Четниците не устройват масово клане в Доспат, не избиват цялото население, след като превземат селото. Но също грабят.
« Последна редакция: Mar 26, 2023, 09:43 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #69 -: Mar 26, 2023, 12:01 »
Много подходящ колаж за случая!

https://twitter.com/gytta_ogg/status/1638242874520158208

Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #70 -: Mar 26, 2023, 13:24 »
Сорос никаква каишка не ми е слагал за разлика от всичките тези, които теърдят, че са му противници.

И днес ги слушах Ива Митева и Мая Манолова при Карбовски. И Копейкин слушах. Драйфа ми се от всичките. Закони ще ми налагат, как да мисля и какво да правя.

Майната им на всичките!

п.п. Това е лично мнение, което не ангажира никого. Държа на свободата си и не я разменям. Сорос не става автоматично лош, само защото вафла Корни и казала така. Като е толкова лош тоя Сорос, нейния син, защо се занимава с ИИ в Силицивията долина, а не ходи в Куба при Раул Кастро?
Това, че не усещаш каиша, не означава, че не е там
ФЕД пуснаха преди дни само новата си система за разплащания, която ще е основата на CDBC
Банките фалират и ги изкупуват или просто ги оставят да умрат.
Докато не останат само най-големите или само една - централната. Която ще ти наложи цифровата валута и няма къде да мърдаш. В момента се случва пред очите ти. Да, каишката около вратовете ни може още да не е закопчана, но е надяната.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #71 -: Mar 26, 2023, 13:38 »
Много подходящ колаж за случая!

https://twitter.com/gytta_ogg/status/1638242874520158208



Тоя боклук изпрати нашите СУ в Украйна преди нова година и дори засекрети списъка с оръжие, нещо, което например лошите американци не правят. Неговите правителства ежедневно изнасят тонове амуниции за Украйна, като тази практика беше започната от лично издигналата го на този пост.

Същия още преди войната ни вкара в триморието.

Ако РФ ни изпрати ракети той ще е лично отговорен, ама ще се изниже плужека, преди да са долетели в типичен, южноамерикански стил.

И ще говорим за тоя гнусен предател, че е човек на Москва??? Що за безумие?!
« Последна редакция: Mar 26, 2023, 14:02 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #72 -: Mar 26, 2023, 14:13 »
Файър, Кирчо & Кокорчо, заедно с "Да, Украйна" (пардон, "Дай, България") не ти ли налагат как да мислиш, и какво да правиш?

Не ми налагат. Има безкрайно много въпроси, по които не съм съгласен с Дай България. А на всичкото отгоре там се мотае едно лице, което „познавам“ над десет години и мнението ми за него е много ниско. А може да се каже, че е „втори“ в йерархията след брадатото чучуло.

Имам макар и неголеми различия и с Влади Панев (коалиционен партньор на Дай България).

Относно Кирил Петков там съвпадението е 100%. Каквото е казал и аз бих го казал. Каквото е направил и аз бих го направил, ако съм премиер. Всичко е възможно най-оптималното при тези обстоятелства.

Ваксини, глупости изобщо нямат отношение към либералните теории, коя да е от тях. Те не са медицинкси, а политически теории.

доп.
===

Унгария е диктатура или поне можем да го наречем с мекия термин — автокрация. Много държа да знам десетте разлики между автокрация и диктатура. Ако исках диктатура, бих се преместил в Русия или Китай.
« Последна редакция: Mar 26, 2023, 14:14 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #73 -: Mar 26, 2023, 14:19 »
ФЕД пуснаха преди дни само новата си система за разплащания, която ще е основата на CDBC
Банките фалират и ги изкупуват или просто ги оставят да умрат.
Докато не останат само най-големите или само една - централната. Която ще ти наложи цифровата валута и няма къде да мърдаш. В момента се случва пред очите ти. Да, каишката около вратовете ни може още да не е закопчана, но е надяната.

Докато има алтернативни валути, пълен монопол няма да има. А, ако се случи монопол, ние винаги имаме избор да не сме част от него. Когато имаш избор, това е свобода. Когато нямаш избор, не е свобода. Искам единствено да имам избор.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #74 -: Mar 26, 2023, 15:51 »
ФЕД пуснаха преди дни само новата си система за разплащания, която ще е основата на CDBC
Банките фалират и ги изкупуват или просто ги оставят да умрат.
Докато не останат само най-големите или само една - централната. Която ще ти наложи цифровата валута и няма къде да мърдаш. В момента се случва пред очите ти. Да, каишката около вратовете ни може още да не е закопчана, но е надяната.

Докато има алтернативни валути, пълен монопол няма да има. А, ако се случи монопол, ние винаги имаме избор да не сме част от него. Когато имаш избор, това е свобода. Когато нямаш избор, не е свобода. Искам единствено да имам избор.

Наличието или липсата на избор също може да се манипулира - псевдоизбор.
Има безкрай много примери: политическите партии, не се допуска никой извън статуквото; икономиката, псевдо търгове с примерно трима участници и удачно зададени критерии/условия за поръчката; някаква комисия в културната сфера, каквото кажат членовете това е и още и още ....

А специално контролните органи в икономиката (мисля че едва ли трябва да обяснявам на @go_fire) че с безкрайните закони, правилници, инструкции, счет. стандарти и др. (които не познавам) може всеки да изкараш престъпник, както и да оправдаеш един истински престъпник. Примери навсякъде около нас !

Бил съм в МФ, бил съм и в Здравната каса, нищо че не съм икономист, хората говорят и споделят   8), както се казва - публични тайни  ::)

PS: малко краен пример: на осъден на смърт дават да избере как да умре: без глава, на въже или от куршум (има избор)
Дали избора е реален или фиктивен може донякъде да се определи от възможността за различен изход/резултат в следствие на този избор (изключвам метафизиката)  ;D
« Последна редакция: Mar 26, 2023, 17:06 от ray »
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 14   Нагоре
« назад напред »