Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 196095 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #810 -: Jul 29, 2020, 12:31 »
Ремо, ти с по-добри думи от моите, като далеч по-интелигентен от мен, си преразказал моята теза. Виждам, че има един нюанс, който не успявам да обясня, а виждам, че и на Стелт не съм успял да го разясня.

Не съм казвал да не правим нищо! Нищо неправенето се нарича застой. Застояла вода всички сме виждали, нарича се блато. И говоря за вода, защото тя е основата на живота във всеки един смисъл. Както водата непрестанно трябва да тече, изпарява се, пада като дъжд и се заледява за малко, същото трябва да правим и ние. Трябва да се учим от природата.

И всъщност единствено и само това говоря и ставам досаден. Всеки един от нас трябва да се променя непрекъснато към това, което той лично смята за по-добро. И всичко ще си дойде на мястото. Не може да стане външна промяна без вътрешна. Просто нямам по-ясен изказ от този.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #811 -: Jul 29, 2020, 12:47 »
В действителност не знам дали Божков е продукт на комунетата. Адаша почти не е писал за него, а по-достоверен източник няма. Например за Илия Павлов в прав текст си пише, че е пращан в Чехословакия още преди да падне режима. Но за Божков почти не дава данни.

Божков се опитва да се изкара дисидент в онова легендарно интервю за арменеца от шести март. Това най-вероятно значи, че е вербуван преди промените, но не мога да съм сигурен. Все пак винаги съм бил далеч (за мое добро) от престъпните среди и няма как да имам информация, която не е публична.

Но, че израстването му в престъпността и бизнеса (което май у нас е почти едно и също) е станало под пряката опека на бивши генерали от ДС, е извън всякакво съмнение. Не би било възможно без тях. А за това вече открито говорят с преки наблюдения и свидетелства Осман Октай, Татяна Дончева, и Калин Тодоров (сина на Станко).

Не знам, защо го правят. Мафиотите отмъщават само по един начин: с куршуми. За целта не трябва да са физически тук. Може би имат информация, че самия Божков е поръчан. Но за целта „Да“ трябва да са казали и руснаците. Той вече е под прякото им командване и не могат да го закачат, ако от Лубянка не кажат.

Ако Черепа оцелее, тези тримата няма да сред живите. Дано добре да са си направили сметката или наистина да имат подсказано, че е пътник и е безопасно да се говори.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #812 -: Jul 29, 2020, 15:10 »
Напролет друга песен щв запете и пак ще си изберете Боко. Той е политик номер едно и няма кой да го бие.
Спеца1 не се съгласява с мен, но от 1944г. насам комунетата разчистиха интелигенцията (убийства, лагери, затвори, прогонване в чужбина и маргинализиране) и сега това остана (милиционер - роднина - милиционер - роднина...).

   Я па тоя...
Сигурен съм,че почти всички пишещи тук няма да гласуват за "Боко".
За въпросният гласуват: бакшиши,фризьорки,текезари,финансово
мотивирани (основно циганите) - купения вот; и разбира се,тези,
които са от ГЕРБ (или зависимите от тази партия по места).
   Все някога "Боко" ще си отиде от политическата сцена.
Той и "цар" Симеон2 беше голямата работа,ама ...

  А за 9.9.44...
Или си имал двойки по история,или се правиш на улав.
Тогава властта взема Отечественият Фронт (ОФ) - широка коалиция,
в която има не само комунисти (всъщност те даже са били под 50 %
в правителството).Тъй като Сталин се е разбрал с Рузвелт и Чърчил
СССР да има влияние в България (Факт!),след това комунистите
обсебват цялата власт.
   Ако боклуците Богдан Филов и "цар" Борис3 не бяха взели решението
да ни набутат на губещата страна ("Оста" -Германия,Япония и Италия)
сега в България ситуацията щеше да е коренно различна...
Я се върни и ми прочети пак изречението. Казвам не на 9 сеп. а от 9 сеп. - т.е процеса продължава и до днес.
А Боко разбира се че няма да го избереш ти - ще ти го изберат. И царят не си го избирал ти. Сигурно не ходиш да гласуваш и те е яд, че Путин не е в листите.

А от "хитрата" тактика на Тато остана, че няма един мислещ човек със собствено мнение. Дори и неговата отгледана интелигенция - специалисти по лизане на заданици. Затова и онзи овчар упрявляваше държата 35г.
От цяла държава няма един свястен човек който народа да посочи за лидер (това се вижда и с мойта двойка по История). Тези дори не знаят какво правят на площада.
А бизнеса в БГ е на същото мнение - няма кадри - на всички нива (можеш да си завреш 6-цата по Партийна История някъде).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #813 -: Jul 29, 2020, 16:36 »
България е малка страна и наистина хората не са много. Но все пак казваното от бизнеса не е напълно вярно. Не само у нас, а навсякъде, ако искаш кадри, си ги създаваш. Напълно готов кадър за твоята специфика няма да ти дойде на готово. А дори да има такъв човек, той няма да е съгласен на заплата, която му даваш. Така, че вместо да мрънкат да се хващат в ръце и да си създават необходимите кадри.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #814 -: Jul 29, 2020, 17:07 »
   Не знам защо се плюе основно по Тодор Живков .Че не е стока,
не е,но все пак не е бил брутален диктатор.
   Пък и не е бил слабообразован - имал е завършено средно,
даже е учил няколко семестъра право в СУ.
   Интересно защо не е на мушката примерно Станко Тодоров:
полуграмотен селски тарикат (учил е само до 3 -ти клас !), и въпреки
това е бил председател на Народното събрание ?!?
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3242
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #815 -: Jul 29, 2020, 21:50 »
   Ако боклуците Богдан Филов и "цар" Борис3 не бяха взели решението
да ни набутат на губещата страна ("Оста" -Германия,Япония и Италия)
сега в България ситуацията щеше да е коренно различна...
Малка корекция - все пак да наричаме  нещата с истинските им имена
Те са ни набутали на печелившата страна (или на губещата ама когато е била още печеливша) и освен че е била печеливша ами и поробителите (бъдещите) съща са били там от същата страна (първоначално)
« Последна редакция: Jul 29, 2020, 21:57 от remotexx »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #816 -: Jul 30, 2020, 08:39 »
   Ако боклуците Богдан Филов и "цар" Борис3 не бяха взели решението
да ни набутат на губещата страна ("Оста" -Германия,Япония и Италия)
сега в България ситуацията щеше да е коренно различна...
Малка корекция - все пак да наричаме  нещата с истинските им имена
Те са ни набутали на печелившата страна (или на губещата ама когато е била още печеливша) и освен че е била печеливша ами и поробителите (бъдещите) съща са били там от същата страна (първоначално)

   Очевидно на боклуците Богдан Филов и "цар" Борис3 им
е липсвала мъдрост и политическа далновидност.
   Всъщност "цар" Борис3 даже не е бил българин,а германо-италианец.
Явно и ти навремето си имал двойки по история...

Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3242
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #817 -: Jul 30, 2020, 09:12 »
Гога, църквата дето говореше че била кръстена на божията премъдрост вече е джамия.

https://m.offnews.bg/news/Sviat-_12/Sveta-Sofiia-veche-e-dzhamiia-i-Erdogan-otiva-na-molitva-dnes_733391.html?ref=recomend

Со кротце, со благо и со малко кютек.

Света София вече е джамия и Ердоган отива на молитва днес
24 юли 2020 в 06:59

17 000 полицаи и служители на силите за сигурност ще охраняват обществения ред около храма.

Сега, въпросът ми е, какво трябва да направи примерният християнин по въпроса или да чака пак /както обикновено/ некой друг да го оправи т.е. Господ да си се оправя..
« Последна редакция: Jul 30, 2020, 09:25 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #818 -: Jul 30, 2020, 09:48 »
Remo, точно защото последните седмици се говореше за нея, та се сетих. Ердоган очевидно е в пълна безизходица, за да предприеме такова действие. Това е така да се каже „ядрено оръжие“, пази се за всеки случай, но не се използва.

Това също е лоша новина. Ердоган разправяше, че „Кърджали е в сърцето му“, но всъщност беше наш приятел. Е, не точно де! Подкупвахме го, а той обича парите.

Не се знае следващия след него, какво неподкупно чудовище ще бъде. И още не знаем Путин, каква част от нашата територия ще им даде. Ако реши да е цялата, няма да е добре.

=*=

Спец., това е правилно, но Ремо твърдеше, че когато са го правили, хода е изглеждал печеливш. Получили сме Южна Добруджа, Беломорска Тракия и Македония. А все за това сме водили войни.

Италиано-немеца се е родил и израснал тук. Колкото по кръв да не е българин, то няма, как да не е придобил българско от самото си стоене. Но Ремо нищо не е казвал по този въпрос.

И още нещо, сгрешили са, проклети са за това, а Филов си е и фашист. Но реално погледнато, те не са имали, какво друго решение да вземат. Германия е била нашия единствен приятел от много, много, много дълго време. На Германия сме дължали оцеляването си след дългата поредица загуби приключили с Ньой. Буквално щяхме да сме умрели от глад.

Ремо също намеква (Молотов-Рибентроп), че по време на влизането ни в съюза в него де факто е и СССР. Само дето по това време СССР не ни е приятел, а враг. По-точно дори това не е. Болшевиките са прекалено заети със самите себе си и не им е до света.

« Последна редакция: Jul 30, 2020, 09:50 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3869
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #819 -: Jul 30, 2020, 09:48 »
   Всъщност,една еврейска секта (исляма) взема превес над друга
еврейска секта (християнството).
   Какво сте ревнали за тая църква/джамия, не знам.
Всъщност в исляма също се почита Исус (там е известен като Иса).
 
Еврейски игрички,сър ...




П.С. Всъщност проблема е,че Ердоган става все по-нагъл,и за
съжаление,може да създаде проблеми на нас,Българите ...
« Последна редакция: Jul 30, 2020, 09:54 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #820 -: Jul 30, 2020, 10:00 »
Сега, въпросът ми е, какво трябва да направи примерният християнин по въпроса или да чака пак /както обикновено/ некой друг да го оправи т.е. Господ да си се оправя..

Или си си допълнил мнението, или не бях видял тази част.

Преди да стане Джамия, това беше музей. И в общи линии този статут най-много прилягаше на тази сграда. В общи линии си е честно. Хората от Фенер бахче бяха откраднали тази сграда за тяхната си секта, турците им я взеха.

Най-известния може би мохамедански мъченик Ал Халач казва, че храмовете са просто „тухли и хоросан“. Бог не е в тях. За тези му думи, постъпват с него, както постъпват с Йово. Но през каквито и ужаси да е минал, до сетния си час не се отказва.

Нито Христос, нито Мохамед, нито Буда са се молели в храмове. Това и по тяхно време е било инструмент за манипулация, а не божие място. Ако приемем наивната идея, че Бог е само в някакво си помещение, то не знам, в какво изобщо вярваме и вярваме ли.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #821 -: Jul 30, 2020, 10:10 »
   Всъщност,една еврейска секта (исляма) взема превес над друга
еврейска секта (християнството).
   Какво сте ревнали за тая църква/джамия, не знам.
Всъщност в исляма също се почита Исус (там е известен като Иса).
 
Еврейски игрички,сър ...

Ами не, нито една от двете секти не е еврейска. Мохамед е семит, но категорично не е евреин. Предполагам, че такива като теб Христос е евреин, затова няма да ти казвам, че не е. Но евреите отхвърлят учението му и биват разпръснати. Така, че дори така, отново не е еврейско учение.

По въпроса за Христос и двете залитат в различни посоки. Мохамеданите го почитат при това много, но за тях той е обикновен пророк. Хм. Ванга е пророчица. Равна ли е тя на Христос?

Другите пък затъват в някаква материална представа, че Бог и Христос е едно и също същество. Не знам, коя от двете тези е по-вредна.

П.С. Всъщност проблема е,че Ердоган става все по-нагъл,и за
съжаление,може да създаде проблеми на нас,Българите ...

Ами не. Ердоган е  безопасен, а очевидно вече и изпуснал напълно контрола, за да предприеме подобно отчаяно действие. Ердоган никога не е бил проблем за нас, за нас ще са проблем фанатиците, които ще го наследят. Очертават се като пагубни за нас.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6198
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #822 -: Jul 30, 2020, 14:26 »
Петата власт - големите технологични компании и социалните мрежи - вече действа съвсем открито.

https://www.youtube.com/watch?v=ZrU2_WvVVm0
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3242
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #823 -: Jul 30, 2020, 21:40 »
Не е важно какво имаш, а как го използваш

Ето напр. една друг високо технологична компания как реагира
https://medeng.jpl.nasa.gov/covid-19/pulse/

И още нещо по въпроса  за битието - верно е че битието определя съзнанието, но чак пък да са едно и също, напр. Тиквоний и Хр. Иванов  в една и съща държава (битието) пък два различни свята (съзнанието е на друго ниво)
https://www.mediapool.bg/tikva-s-kasket-i-koruptsiya-holandski-karikaturist-opisa-situatsiyata-v-bulgaria-news310404.html
« Последна редакция: Jul 30, 2020, 21:46 от remotexx »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6198
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #824 -: Jul 30, 2020, 23:51 »
Не мога да се съглася, че битието определя съзнанието. Това означава, да се оставиш на течението.
Според мен и точно обратното. Хората със силна воля, силна вяра, с увереност в собствените си сили, изкривяват битието и то се формира според тях. Точно както силната гравитация изкривява светлината.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.