Автор Тема: Какво дистро да сложа ?  (Прочетена 7500 пъти)

Ivshti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 322
  • Distribution: Linvo 2010.3
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Какво дистро да сложа ?
« Отговор #15 -: Jun 16, 2009, 10:46 »
Sabayon е дненту базиран, тоест има мнооого време да компилира.... иначе ако ще е гарга да е рошава, слага едно дженту, настройва го и повече не се занимава, евентуално ако иска някакъв нов пакет може да му се наложи да пипне юзе флаговете, но не е голмя занимавка... времеемко е да чакаш нещо да се компилира...

Според Изискванията имам 3 предложения Дебиан стейбъл, Сидукс или Федора(за нея още не съм сигурен... от известно време я разцъквам и нещо ми липсва производителността пре старото ми дженту...  пък и ташаци на рояци с тоя пулсаудио...)

Sabayon-а има и бинарни пакети ако не се лъжа.
bazu, що не тръгна да прочетеш целия пост преди да пишеш. Човека иска лека дистрибуция.

Глас за Slackware. Това, че си прецакал glibc може да се оправи супер лесно и все пак вината си е твоя. Първо, ъпгрейдни pkgtools и всички други пакети, които са с tgz разширение, а ако не става, ъпгрейдни ги от някое LiveCD с ROOT= променливата. После, ъпгрейдни всички други пакети, но трябва от инсталацията. Ако пак не може, инсталирай/ъпгрейдни всички tgz пакети от репото на LiveCD-то. Аз все пак препоръчвам да минеш на Slackware 12.2, не на current. И чети инструкциите, има перфектни такива във ftp-то на слака.
« Последна редакция: Jun 16, 2009, 10:49 от Ivshti »
Активен

sinan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 65
    • Профил
Re: Какво дистро да сложа ?
« Отговор #16 -: Jul 08, 2009, 22:03 »
варянт е slack-а да се поправи или инсталне нов, не е лоша работа.

ако се пак искаш разнообразие и аз съм за Debian Lenny.
Активен

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
Re: Какво дистро да сложа ?
« Отговор #17 -: Jul 08, 2009, 22:07 »
ПЦЛинукс или Мандрива! Дебиан е меко казано "кон с капаци", разбирай никакво развитие на дистрото, само прибавяне на драйвери за мирковълнови печки. Слака е добре, но има гърч с някои пакети, Убунту е за мазохисти и хора, които всяка седмици нямат нищо против да преинсталират. Сусе е твърде амбициозен и тромав! ПЦЛинукс е страхотен избор, повервай ми.
Активен

resident_evil

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Re: Какво дистро да сложа ?
« Отговор #18 -: Jul 16, 2009, 01:22 »
Две ръце вдигам за Дебиан/Лени.
Инсталирай, пробвай, тествай,също така не мисля че ще прави каквоито и да е проблеми на лаптоп-а. Леко и чудесно дистро е :)

Поздрави
успех с търсенето на дистро и да не забравиш да пишеш на кое си се спрял след това  [_]3
Активен

elscripto

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: Какво дистро да сложа ?
« Отговор #19 -: Jul 21, 2009, 23:19 »
VectorLinux Light 6.0, дераватив на Slackware.
http://vectorlinux.com/products

Отначалото бях скептичен, после удивен как е възможно дериватив да е по-добър от оригинала, а сега съм на път да шунтирам Slackware 13.  >:D
« Последна редакция: Jul 21, 2009, 23:25 от elscripto »
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Какво дистро да сложа ?
« Отговор #20 -: Jul 21, 2009, 23:28 »
Стана интересно... Поре ти що мислиш, че убунту треа сяка седмица да се пре инсталира? Не се базикам - искам да знам.

@ elscripto на каква машина караш Вектора, че го виждаш по-добър от Слак?
Активен

elscripto

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: Какво дистро да сложа ?
« Отговор #21 -: Jul 21, 2009, 23:34 »
Стана интересно... Поре ти що мислиш, че убунту треа сяка седмица да се пре инсталира? Не се базикам - искам да знам.

@ elscripto на каква машина караш Вектора, че го виждаш по-добър от Слак?

CPU = Turion 64 ML-28, 1600 MHz, 512 KiB, 800 MHz
RAM = 1.5 GB RAM
GPU = ATI Mobile X700 / 128 MB
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Какво дистро да сложа ?
« Отговор #22 -: Jul 21, 2009, 23:48 »
Не слушай как всеки ти хвали кое дистро е по-супер,дупер,хипер,мега тунинговано и прочие простотии.Всеки ще си хвали каквото си ползва.Опитвай,тествай различни дистрота и сам ще намериш твоето.Недей разчита специално на такъв вид избор на чуждото мнение,което винаги ще е пристрастно.И аз бих ти казал-ползвай дебиан тестинг,любимото ми дистро ама ще се въздържа.Опитвай и сам ще намериш отговора.
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

betso

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 281
    • Профил
Re: Какво дистро да сложа ?
« Отговор #23 -: Jul 22, 2009, 01:14 »
Какъв ти е проблема с FreeBSD?
Питам, защото виждам, че си го посочил в "подписа" си.
Успех!
:)
Активен

foxb

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 175
    • Профил
    • WWW
Re: Какво дистро да сложа ?
« Отговор #24 -: Jul 22, 2009, 02:16 »
чудно защо никой не споменава CentOS аз съм го ползвал и е доста стабилно и има доста прекомпилирани пакети.

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Какво дистро да сложа ?
« Отговор #25 -: Jul 22, 2009, 09:08 »
мдааа май не остана дистро дето не е предложено (от по-големите де)..

Тарбалл е прав - пробвай и виж кое ще ти допадне, машината ти позволява всичките.
В края на краищата това е един от бонусите на ОСС - голямото разнообразие...
Активен

tyuio

  • Гост
Re: Какво дистро да сложа ?
« Отговор #26 -: Jul 22, 2009, 14:22 »
ПЦЛинукс или Мандрива! Дебиан е меко казано "кон с капаци", разбирай никакво развитие на дистрото, само прибавяне на драйвери за мирковълнови печки. Слака е добре, но има гърч с някои пакети, Убунту е за мазохисти и хора, които всяка седмици нямат нищо против да преинсталират. Сусе е твърде амбициозен и тромав! ПЦЛинукс е страхотен избор, повервай ми.

Дебиан нямал разшитие! а ся де, де ти изказшане.
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Какво дистро да сложа ?
« Отговор #27 -: Jul 22, 2009, 14:40 »
Днес се е видяло, че с Тую ще бистрим нещата...

За Дебиан-а смятам така: консервативна система стъпила стабилно на отворения код. Стабилността идва точно от консерватизма.

Точно този модел на развитие е страшно удобен за деривати - стабилна база и надстройка. От това печелим всички ние.

 [_]3 за всички - заведението черпи
Активен

sinan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 65
    • Профил
Re: Какво дистро да сложа ?
« Отговор #28 -: Jul 23, 2009, 00:09 »
абе и аз на времето сума време си избирах дистро, и до ден днешен работя все с различни, има няма на няколко месеца ми скимва да пробвам нещо ново и карам с него докъто не мина на нещо друго. помня преди 3-4 години не можех да се спра на определено дистро и попълвах такива електронни селектори дето отговаряш на въпроси като анкета и накрая ти дават отговор кое е най подходящо за теб и не знам защо на мене все ми излизаше на първо място - Gentoo
Активен