Автор Тема: Строй се, преброй се!  (Прочетена 9119 пъти)

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Re: Строй се, преброй се!
« Отговор #15 -: Feb 03, 2011, 17:29 »
Не могат да те осъдят по някакво глупаво законче.
Съгласно Конституцията , имам право да НЕ отговарям - ха, да видим кой закон е по-голям.
Те така и преди 10 години щяха да ме глобяват, щото се писах самурай-нинджа... ама още си чакам глобата  ;D (съвсем сериозно Ви казвам)
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Строй се, преброй се!
« Отговор #16 -: Feb 03, 2011, 18:47 »
Аз съм преброител.Глоба има и принципно никой не е длъжен да допуска преброител вкъщи.Друг е въпроса,че попълването на картите за цяло семейство или домакинство отнема около 30мин.някъде,че може и повече ако се закучи нещо.Тогава на никого няма да му е приятно да виси на вратата с някой преброител,още повече в тоя студ.Затова.....онлайн се пребройте и това е.Вярно,че преброителя няма далавера от това,защото му се плаща по-малко и колкото повече уникални кодове събере от онлайн преброени лица,толкова по-малко кинти ще вземе ;).Иначе засега вървят добре нещата с онлайн преброяването.Доста народ се преброява така,което никак не е чудно,предвид това,че почти всяко домакинство има интернет.На мен пък би ми било любопитнo да разбера колко хора ползват линукс в моя преброителен участък и дали изобщо има такива ама...няма как да питам неща дето ги няма във въпросника ;D
« Последна редакция: Feb 03, 2011, 18:49 от tarball »
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Строй се, преброй се!
« Отговор #17 -: Feb 03, 2011, 18:51 »
Добре, идват и им давам 120 кинта. После пак ли трябва да ми записват данните?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Строй се, преброй се!
« Отговор #18 -: Feb 03, 2011, 19:01 »
Аз съм преброител....На мен пък би ми било любопитнo да разбера колко хора ползват линукс в моя преброителен участък и дали изобщо има такива ама...няма как да питам неща дето ги няма във въпросника ;D
слагай фанелка или шапка с пингвина и те сами ще си кажат (ако знаят разбира се)
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Строй се, преброй се!
« Отговор #19 -: Feb 03, 2011, 19:07 »
Аз пък се чудя онлайн ли да се броиме или с преброител, щото с тия чудесии относно семейство, домакинство и някви такива е ужас и ще имаме нужда от доста обяснения.

Ние с приятеля ми живеем заедно в Софията под наем, ама не сме си оправили настоящия адрес още, но пък учим тука, значи тука трябва да ни преброят, май....
Едно домакинство сме, щото сме с един бюджет, ама ние и в Студентски бяхме едно домакинство с един бюджет, макар всеки да обитаваше (официално) отделна стая.
В жилището има хладилник, печка, пералня, ама те не са наши.
Да не говорим, че трябва изрично да напомним на родителите да не ни броят по постоянен адрес.
А като се замисля, че нашите още и постоянния адрес не са си сменили, та в Бургас само аз се водя обитател на апартамента, много мазало.

Аз си мислех, че целта на преброяването е просто да види колко сме българските граждани и някакви такива обикновени статистически данни за възраст, етническа и религиозна принадлежност, брой членове на семейството, може би, за да видим средно по колко деца има на двойка... А то в днешно време семейство пък е толкова неопределено понятие, особено за хора, които са разделени и евентуално имат нови партньори и деца и от предни, и от настоящи връзки... Изобщо, толкова объркващи са тия анкети, че данните от тях накрая няма да имат никаква връзка с реалността.

А пък относно дохода не знам защо се панирате - така или иначе вие ще кажете дохода, който ви е по трудов договор (а както знаем това може да не е особено реална информация), а него така или иначе държавата го знае...

А, Ачо, между другото, това, че си се преброил онлайн не те спасява, преброителите ще ти почукат на вратата (колкото трябва докато им отвориш), трябвало да дадеш някакво "уникално" номерче дето си получил (слагам кавичките, щото днеска видях коментари в сайта на бтв, че изобщо не били униклани тез номерца) и преброителят трябва да провери дали наистина всички обитатели са преброени или сте скрили някой.

ПС. tarball, сега ти видях поста, дай малко указания за такива деца като нас  [_]3 Също така, можем ли да откажем да отговорим на даден въпрос (ясно, че онлайн не можем, говоря за на място)?
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Строй се, преброй се!
« Отговор #20 -: Feb 03, 2011, 19:47 »
Току-що се преброихме "електронно". Религията ни е "джедаи". Ако случайно тук има други джедаи, не се притеснявайте да го отбележите. Някой ден ще станем силни, ще си направим партия и ще кундим от комисията по вероизповеданията кинти за джедайски църкви.

П.П много сме, силни сме!

http://www.causes.com/causes/572581-/about?m=1e7831c9
« Последна редакция: Feb 03, 2011, 19:55 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Re: Строй се, преброй се!
« Отговор #21 -: Feb 03, 2011, 20:04 »
Аз видях, че искат да се пише само фирмата, за която работите. Никъде не видях размер на дохода.

Освен това данните за настоящ и постоянен адрес едва ли ще ги сверяват. Каквото напишете - това ще е. Данните се ползват само за статистически цели, НАП няма да има достъп до тях.

В анкетата никъде не се пише кой точно е собственика.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Строй се, преброй се!
« Отговор #22 -: Feb 03, 2011, 20:14 »
Току-що се преброихме "електронно". Религията ни е "джедаи". Ако случайно тук има други джедаи, не се притеснявайте да го отбележите.

Въпроса за религиозна принадлежност не е задължителен [_]3
Активен

Без правила няма игра

dakev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 96
  • Distribution: OpenBSD, FreeBSD, NetBSD
    • Профил
    • WWW
Re: Строй се, преброй се!
« Отговор #23 -: Feb 03, 2011, 20:40 »
Аз одеве се опитах да се "преброя", преглътнах малоумните въпроси, и когато бях почти към края ми излезе: "Възникна грешка....моля опитайте по-късно"
на което се ядосах, изпсувах и написах на супорта едно мило писънце:
Цитат
Нищо не става от вас! Един смислен въпросник не можете да създадете!
И системата ви не работи! На мен хобито не ми е да ви попълвам глупавия въпросник на неработеща система, да съм опитал по късно, кога по късно?!?

п.с – Ще ви се смеят врабчетата с тоя Windows Server 2003 с който работи сървъра ви!

И ако искат да се влачат преброители, ще си поседят отвън и ще попълват!!!  >:(
« Последна редакция: Feb 03, 2011, 20:46 от dakev »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3401
    • Профил
Re: Строй се, преброй се!
« Отговор #24 -: Feb 03, 2011, 20:40 »
Току-що се преброихме "електронно". Религията ни е "джедаи". Ако случайно тук има други джедаи, не се притеснявайте да го отбележите.

Ъ.... Джедаи.... Аз съм от 'Ситските лордове'!

Цитат
Въпроса за религиозна принадлежност не е задължителен

Аз пък си мисля че трябва да е точно обратното. Въпросите за религиозна и етническа принадлежност да са задължителни, а всички други за домакинствата и разни други да не са!


Може ли да сте толкова прости. ??? Администрирате Линукси, бази данни, програмирате ........на повечето от вас това ви е специалността .... а една проста веб форма не може да попълните ??? ???  ???
« Последна редакция: Feb 03, 2011, 20:47 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5293
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Строй се, преброй се!
« Отговор #25 -: Feb 03, 2011, 20:46 »
Да, номерчето си го разпечатах на момента.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

dakev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 96
  • Distribution: OpenBSD, FreeBSD, NetBSD
    • Профил
    • WWW
Re: Строй се, преброй се!
« Отговор #26 -: Feb 03, 2011, 20:49 »
@Naka
Цитат
Може ли да сте толкова прости. ??? Администрирате Линукси, бази данни, програмирате ........на повечето от вас това ви е специалността .... а една проста веб форма не може да попълните ??? ???

Не смятам че ти си човека който може да дава характеристика "ПРОСТИ" на хора които не познава!!!
Още повече че никой не е длъжен да си хаби времето и нервите със система която не работи!
Активен

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Re: Строй се, преброй се!
« Отговор #27 -: Feb 03, 2011, 20:56 »
На въпросите за етническа принадлежност, религиозен ли сте и каква е религията ви има възможност да се отговори нещо неутрално (предвидили са го за тези, които не искат да отговорят).
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3401
    • Профил
Re: Строй се, преброй се!
« Отговор #28 -: Feb 03, 2011, 20:57 »
@Naka
Цитат
Може ли да сте толкова прости. ??? Администрирате Линукси, бази данни, програмирате ........на повечето от вас това ви е специалността .... а една проста веб форма не може да попълните ??? ???

Не смятам че ти си човека който може да дава характеристика "ПРОСТИ" на хора които не познава!!!
Още повече че никой не е длъжен да си хаби времето и нервите със система която не работи!

Ти май го прочете буквално?
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

dakev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 96
  • Distribution: OpenBSD, FreeBSD, NetBSD
    • Профил
    • WWW
Re: Строй се, преброй се!
« Отговор #29 -: Feb 03, 2011, 21:01 »
Не искам да спамя темата.
По въпроса за това дали съм приел буквално написаното, когато си част от една общност, хубаво е да си уважителен към другите от общността. Никога не бих и не съм си позволил да давам квалификации на някого когото не познавам, било тук, в друг форум или в ежедневието си.
Хубава вечер!  :)
« Последна редакция: Feb 03, 2011, 21:03 от dakev »
Активен