Автор Тема: Космосът на Карл Сейгън за креационисти!  (Прочетена 14337 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
На тукашен диалект е срекме. Не, че разбрах как стигнахме до тук. Да се напояват площи с вода, в която има ла*на не ми се вижда никак проблем. Даже ми звучи като решение. Това си е тор. От друга страна си напълно прав, че днес има далеч по-високи екологични изисквания. И слава на демокрацията тежката промишленост почти не оцеля, та можем да се радваме на повечко чистото. Но пък автомобилите се остотвориха, гадна работа. Трябва да им се въведе мито 1 000% поне и да се забрани вноса на стари гробници, та поне от малко да се урегулират нещата.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6202
    • Профил
Не съм съгласен земеделски земи да се ноторяват с човешка тор. Наистина сме токсични. Телата ни немогат да се отърват нормално, само от някои тежки метали. Иначе толкова сме погълнали от всеки елемент в природата, че и от всяка комбинация от тях, че нищо чудно някой ден у някой от нас да се зароди спонтанно напълно нов и непознат живот. Да дори да си направи и цивилизация. Днес гледам боите за яйца, вече купени, и там разни E-та, че по-малко място заема да се изпише и си спомних как пради време, по соца, бъркаш, бъркаш яйцето, въртиш го в боята и чакаш да "хване". Сега за 30 секунди и си готов. Преди цяла сутрин боядисвахме яйца, сега за половин час сам се оправих. Химик да си.
Днес по BTV имаше някакво предаване за водата и колко била опасна или пък не била безопасна. Мисля си, само, ако хората знаеха за какво става въпрос, щяха на часа да заживеят в колиби от слама.Въздуха, който дишаме е отровен. Буквално. Първо, прекарваме 80% от времето си на закрито и като се огледа човек, ако го направи, случайно ( щото няма друг начин това да стане освен случайно ) може и да осъзнае, че няма да види никъде естествен материал. Пластмаси, бои, лакове, платове, дори хартията в по-голямата си част е полимери. Електрониката също, за чието производство, ако се разбере какви химии се ползват ще се хванем за главите. И всичко това излъчва токсини във въздуха, който дишаме. Имунната ни система е скапана от всички тези неща. Добавете и стреса. Резултата е, че вече всеки втори човек има някаква алергия.
Що не се направи вилм или някакво видео за това? Иначе се занимават хората с глупости. Космос ли?! Ние не можем да се оправим с целия ресурс, с който разполагаме, а какво остава, ако сме някъде далеч, на месеци или години път? Смехория. Хората са глупави.
« Последна редакция: Apr 20, 2014, 12:27 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Сега цялата работа не звучи логично. И в колиба да иде, какво? Ще диша същият въздух и ще пие същата вода. За какво да го прави???

От друга страна, нещо което съвременното общество отказва да разбере. Всичко си има цена и всичко се плаща. Алергия? Ами това е болеста на богатите, болестта на чистите ръце. Бедняците не страдат от нея. Но бедняците по цял ден са в калта. И умират от много по-ужасни неща неща и много по-болезнено. А нас богатите пустата му алергия само ни мъчи, но иначе няма никакви последици.

Някак си не успяваме да схванем, че този свръхлуксозен, уреден и удобен все по-дълъг живот идва на някаква цена. И ние сме я приели. Че то кой глупак не би я приел? Почти нищо срещу почти всичко.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Аз това честно казано не мога да го разбера. Самата идея за здравословния живот е пуснала корени предимно в градското население, предимно в големите градове, предимно из образованите слоеве на обществото и точно тези, които са най-силно свързани с коварните благини на цивилизацията и не могат без тях. На село, на никой не му пука за това и не е като да живеят особено здравословно в интерес на истината - жулят ракия, пият силно хлорирана вода, пръскат с пестициди дори без да си сложат маска, самолекуват се с хапове (действителен случай - боляло го стомах, отишъл преди 2 години на лекар, изписали му лекарство, тоя го научил и си къта запаси от аптеката - като го заболи, пие същото, като не помогне - пие двойна доза, това абсолютно без значение каква може да е причината, щом преди 2 години му е изписано сега случаят не може да е друг).

Мисля че не е трудно тук в България да живееш екстремно природосъобразно. Къща в родопите в някое запустяло село надали струва повече от 1-2 заплати, за още толкова ще си гледаш и животни в двора, мляко, колиш добитъка и ядеш чисто месо, боровинки от гората, домати в градината и такива неща. Но на много малко хора им стиска.

Всъщност, наскоро се замислих по въпроса след като се наложи да карам зад зоологическата градина с 20км/ч заради някакъв хипстър с колело, който се беше вживял в мечтата си за екологично съществуване и караше на средата на платното като руския цар и не можеш да го задминеш в тая тясна улица заради насрещното движение. Тоя човек за времето за което минава оттам диша безумно много отрови и през цялото време рискува някой да го бастиса без да иска, не говоря за това колко псувни отнася. Та вероятно е просто да няма кола или да не иска да шофира. Но има градски транспорт. Градският транспорт ще продължи да цапа точно толкова, без значение дали той ще го ползва или не. Но не - той е млад активен човек и ходи с колело на работа през най-голямата тарапана, дишайки всичките изгорели газове, рискувайки си живота ежедневно. А може би просто иска да подържа форма? Все си мисля, че щеше да е същото, ако не и по-добре, да си беше избрал да ходи или ако ще да тича до следващата спирка. Или да ходи на фитнес или там каквото ти дойде на акъла. Най-малкото е по-малко рисковано и не пречи на останалите.

Наистина, съвременното общество има разни фикс-идеи, за мен необясними.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Иначе на Карл Сейгън съм чел 1-2 книжки (сенките на забравените прадеди и май точно "Космос", за последното беше отдавна и някой ми я беше дал, нямам много спомени).

Първата в момента е пред мен и според мен е доста добра книга. Има много малко общо с космоса и много общо с биологията и ми допада какви аналогии прави човека. Особено частите свързани с кодирането на информацията в ДНК (много интересни паралели могат да се правят с ИТ нещата), както и с поведението на най-близките ни генетични братовчеди, шимпанзетата. Всъщност, май това беше книгата, която ме убеди че хората няма как да се откъснат от животинската си природа и поради тази причина всякакви утопични простотии могат да се налагат само с много кръв.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Това ще е интересно да го разкажеш. Моята скромна теза е, че ние доста отдавна (хиляди години) сме се откъснали практически от природата и се сещаме, че все пак сме нейни поданици само при някакви изключителни ситуации като наводнения, земетресения, гръмотевици и такива. Но дори това е с краткотраен ефект докато сменим трафопоста, вдигнем нова дига или подобно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Цитат
Говори се за теорията на дедо Ви Дарвин като за нещо напълно доказано.
Що, ти съмняваш ли се? Ми погледни ембрионалното развитие на човека -- това е все едно повторение на еволюцията на висока скорост :)

Спирам до тука, щото сега цъфне и някой всезнайко дето не вярва в еволюцията и е оборил Дарвин (в главата си).

Как беше -- „Онтогенезата е повторение на филогенезата“ или нещо подобно, не ми се търси точният цитат. Освен това, какво да кажем за почти пълното съвпадение на геномите на човека и шимпанзето (примерно). Вярно, все още се търси свързващото звено между човека и маймуната, ама това не означава, че теорията на Дарвин не е доказана.

Това като допълнение към казаното от теб, а не като противоречие ::)
Активен

the lamer's team honourable member

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6202
    • Профил
И от коя точно маймуна е произлязъл човекът и кой човек? Сигурно е произлязъл от няколко вида маймуни. Що няма нищо по учебниците и нищо не се говори за 4 метровите човешки скелети намерени в някои части на света? За по-особено оформени черепи. Що мъжете имаме зърна на гърдите? Еволюцията кво казва? На мен не ми се търси, замислих се само.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Непроизносими прякоре, ти си човек инженер, вярваш в точните неща. И аз така бях, защото си казвах, че и ако математиката не е точна, то няма на какво да се вярва в този свят. Обаче точна, точна, колко да е точна.

И така стигаме до прословутият един процент. Първо се оказа, че не било един, коригираха се на три.  А когато ги натиснаха креационисти пък се оказа, че съвпадението е същото като да речем със свинята. Тогава защо не твърдят, че сме произлезли от свинете? Като гледам обществената ни организация, дори този вариант е далеч по-достоверен.

Че ползваме обща кодова база е извън всякакво съмнение, демек писани сме на един и същи диалект на майчиния Ц, ползван е един и същи текстов редактор и сме транслирани с една и съща версия на гцц. Обаче от това изобщо не следва, че сме произлезли от тях.

Обратното обаче също е валидно. Дори да не сме произлезли от тях, което едва ли е възможно да се докаже, щом досега не е, то не следва да не се отнасяме с тях като братя, защото все пак една съдба и една планета делим.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

stealth01

  • Гост
Наистина, съвременното общество има разни фикс-идеи, за мен необясними.

за колелетата - Top Gear: Bicycle Advert.

западното общество добре се справи като разкара лошата индустрия на изток. щом не я виждаме, значи не съществува и не ни засяга. но това не е точно начина да живеем по-природосъобразно...


това не е screenshot от blade runner, а снимка на Пекин. и там са хора, и там в скоро време ще решат, че така и така US им дължат някакви трилиони $, що пък трябва да им бачкат в тия условия за жълти ст'инки.

... Що няма нищо по учебниците и нищо не се говори за 4 метровите човешки скелети намерени в някои части на света?


инженерите бяха тук!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Четири ка, аз понеже съм по-назадничав, не разбрах втората снимка какво е. Първата е ясна, смока е ужасяващ. Ама това на втората? Кадър от филм, сериал, игра?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
prometheus
Активен

lunarvalley

  • Гост
Цитат
И от коя точно маймуна е произлязъл човекът и кой човек?
смята се че имаме еднакъв прародител

Цитат
Що няма нищо по учебниците и нищо не се говори за 4 метровите човешки скелети намерени в някои части на света
?
не знам, стана ми интересно -- я дай инфо

Цитат
Що мъжете имаме зърна на гърдите? Еволюцията кво казва?
до колкото си спомням, защото по начало всички започваме да се разиваме по един и същи начин, или като женски индивиди. Чак по късно се задейства програмата да станем мъже.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Според мен това за зърната означава просто, че някога сме били еднополови същества.

Снимки на тези черепи съм виждал на няколко места, основно конспираторски. Но си спомням преди десетина години, един човечец беше на гости на Славун. Известен американски писател. Име не помня. И той разказа тогава, че тези черепи (то са цели скелети) ги е виждал в музея на Нови Йорк (единият от четирите най-големи в света с лондонският, Ермитажа и Лувъра). И питал уредника, това защо се крие? Онзи казал, че нямало как да го натъманят на теориите си.

Но най-интересно ще стане, ако се окаже, че тези кости не са човешки. Това пък съвсем ще им съсипе спретната теорийка. Щото ако са човешки, все някак могат с половин уста да не се извинят и да си го включат.

Преди няколко години гледам аз АП. И там показват как в Африка открили толкова запазени динозаври, че има дори генетичен материал, да се чете кожа, запазила дори пигментацията си.

Тогава на това не обърнах особено внимание. Все тая, много важно, открили динозаври с кожа в пясъка. Те приличаха на стафидка.

Обаче преди седмица на едно място, което почти можем да броим креациониско, изведнъж цитират някакви китайци, дето също открили динозаври с кожа. И почват да протестират. Не може генетичен материал да се запази милиони години.

И викам си, а Ве в тая работа има нещо. Вярно как за поне втори път се откриват динозаври с кожа (за толкова знам) и тая кожа някак си е оцеляла милиони години???

там пък спореха в другата посока. Не били на 6 000 години, а на 15-20. Тия малко по-перверзни. Библията явно с нейните шест не е точна ;)

И все пак от цялата работа излиза, че в онзи парцал библоса може да са по-близо до истината отколкото учените. За съжаление не разбирам нищо от геология, та не знам как точно са стигнали до тези милиони години, но очевидно са сгрешили. Живота на Земята ще се окаже доста по-млад. Но най-интригуващо ще бъде, ако вземе се окаже, че наистина сме споделили част от епохата на динозаврите, след като те не са на няколко милиона години, а може би на няколко стотин или десетки хиляди.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6202
    • Профил
Тази препратка с "Прометей" е излишна. Не водя спор, дори никога не споря. Ама има факти, които се премълчават. Боже, мой! Та дори в семействата има разни тайни, малки или големи, неща, за които никой не иска да говори, щото така ща замине идилията, в която живеем. Ако си някой професор и си написал някаква книга, продададена  в стотици хиляди и изведнъж някой се появи и започне да представя различна теория, подкрепена с налични факти, какво става с вилата ти в Испания? Какво става с всички доктори по това и онова? Какво става с университетите, щото това се преподава навсякъде, пишат се учебници, издават се статии, книги се публикуват. Да не мислите, че само в България писанетон а учебници е бизнес? Малко наивно.
 И защо говорим, дали човекът е произлязъл от маймуната, ми не говорим дали зебрата е произлязла от коня или камилата, или в който ред си пожелаете да ги навържете? Или пък сьомгата от акулата или обратното. На външен вид разликите са не повече, отколкото нашите с тези на маймуните. Козата или овцата? Безброй варианти. Може да поспорим дали океаните са произлезли от облаците или обратното? Нова тема?  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.