Автор Тема: Гигантски корупционен скандал разтресе Румъния  (Прочетена 17361 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3401
    • Профил
А знаете ли че преди ерата на антиботиците за лекували инфекциите със 'Сулфонамиди'
https://en.wikipedia.org/wiki/Sulfonamide_%28medicine%29#History
Не че нещо разбирам от докторските работи но е интересен факт.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Не разбрах по какъв начин човек може да си смени ph. Сефте чувам, че кръвта има пеха. Това е нещо, за което знам, че го има в сапуните и било добре да е 5,5. От рекламите го знам. Иначе не си спомням да е споменавано в училище. Може и да е, ама не помня. Карай, вероятно не е важно.

От цялата тая работа не знам докторите да са печеливши. Познавам доста лекари и една малка част от тях може да се каже, че изкарват прилично.  Пък професията им е доста натоварена.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Всичко си има pH бе go_fire :) Ти да не мислиш че кръвта ти е неутрална?
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Имам смътен спомен, че май някой ми беше разправял, че това е някаква скала за киселинност. В кръвта има желязо, следователно сигурно има киселинност. Просто до тази минута, изобщо не се бях замислял за това.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Е защо от желязото да идва киселинността? Кръвта между другото е по-скоро алкална, но не силно и е близо до 7. Ако кръвта ти е киселинна, това би било проблем.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6198
    • Профил
Правилно, ако кръвта е с по-малко РН, тоест по-киселинна, това би довело да здравословни проблеми. Прецаква и работата на имунната система, по-добра среда е за доста от вирусите и бактериите. Както и да е. На много хора РН е под необходимата стойност, с повишена киселинност. Това е до режима на хранене и разни напитки. Имам чувството, че нарочно ни бутат към това, но това е недоказуемо.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Е те тия неща са в доста тесни граници поне по мои наблюдения. Според мен не е възможно кръвта ти да е кисела, това вероятно би довело до доста неприятна и бърза смърт и pH-то на кръвта си варира в някакви доста тесни граници, винаги е леко алкална обаче. Аз съм си правил експерименти с кръвни изследвания на които съм се явявал във всякакъв вид, включително и след прилично запиване, където се очаква метаболитните продукти да понижат доста pH-то на кръвта. Нищо такова. Всъщност, никога май не съм виждал pH-то на кръвта си под 7.4. Може и да съм по-странен случай и да е възможно и друго, но при мен не се получава обаче.

Вие сега обаче ми създадохте семейни дилеми, ще взема да питам жена ми какви граници са нормални и възможно ли е да живееш с кисела кръв. И понеже знам как завършват тези разговори, понеже жена ми редовно ми сервира фейсбук глупости за поредната NSA-related параноя заради която трябва да си сложи шапка от фолио, мразя такива разговори. Съответно аз като питам някаква такава глупост срещам същия тип отговор.
« Последна редакция: Oct 13, 2014, 01:08 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6198
    • Профил
Не съм казал, че кръвта може да е киселинна, а по-такава от нормалното. Ако човека си докара отклоненията, за които говориш, няма да изкара много  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
на язваджиите рН е малко по-киселинно в стомаха и helocobacter pilori (бактерията на язвата) си живее като цар. Едно време докторята ми разправяло, че това не се лекувало и се предавало по наследство. Джапонците 87г. разбрали, че е бактерия. Като се появи неД-а (интернета) в БГ направих рисърч и с една ударна доза антибиотици и киселинно сурпресори я ликвидирах (чукам на дърво). Нищо чудно и рака да се причинява от бактерия.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.