Автор Тема: електронното гласуване  (Прочетена 19530 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: електронното гласуване
« Отговор #105 -: Oct 15, 2014, 08:06 »
Каквото ми е криво, сам съм си го сторил, каквото ми е право, пак така, ако има такова. Аз съм независим в смисъл, че от мен нищо не зависи, освен добруването на децата ми, което е основното ми родителско задължение.

Това да ти пратят благодарствено писмо е жест на благоприличие, а не система за проверка. То много ясно, че като допишат ръчно, че някой е гласувал, пък той не е, няма да му пращат поща.

Но не и необходимо да слагат съседа ти, макар да могат. В списъците има стотици хиляди съвсем буквално мъртви души, които обаче продължават да си гласуват упорито на всички избори. Мъртвият няма как да си провери вота ;)
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: електронното гласуване
« Отговор #106 -: Oct 28, 2014, 21:15 »
Вчера гласувах хибридно: проверяват ти документа за самоличност, намират те в избирателния списък, дават ти карнет с кандидатите в един картонен джоб.
Отиваш на една маса с един кашон отпред (на скришно), маркираш кандидата с флумастер върху неговата стрелка (като на тото фиш), връщаш карнета в картонения джоб, подаваш го на една кака която стои права до една машинка голяма колкото лазерен принтер, тя сканира карнета с текста обърнат надолу пред теб, на дисплай показва ок и изпивка, машината засмуква вътре карнета като в джоб на лазерен принтер и вероярно праща данните нанякъде и през интернет, както и сигурно слага тайм стампа на бюлетината. На сутринта отваряш новините и знаеш кой е спечелил/загубил. Ако някой иска да провери бюлетините - може да се рови в пачките от машините и да засече дали електронния брой е равен на хартиеният от съответната секция.

Забележка: това не е в БГ
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.