Автор Тема: Мога ли да овърклокна по този начин..  (Прочетена 13236 пъти)

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Здравейте имам x5670 (скоро ще купя още един) и трябва да му намеря двупроцесорно дъно сокет 1366, в което някакси да овърклокна процесорите. Знам, че EVGA Classified SR-2 е двупроцесорно на този сокет, създадено за овърклокване и мога да си овърклокна процесорите без проблеми ако го избера, НО  е твърде скъпо. Затова не е опция. Остава ми да избера друго двупроцесорно дъно. А всички останали доколкото знам са сървърни и биосите им  предполагам не позволяват овърклок. BSEL  ми казаха, че няма да проработи на този сокет. (което ме кара да търся други начини)



Мога ли да кракна BIOS-а?
Мога ли да отключа овърклок опциите в BIOS използвайки някакъв софтуер като InsydeH2O® UEFI BIOS?

..или мога ли д аовърклокна процесорите (x5670) върху GA-7TESM без да отключвам BIOS опциите за овърклок, просто да използвам някаакъв софтуер, който директно да овърклокне процесорите (x5670) като: SoftFSB 1.7f или SysTool или SetFSB ?
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Мога ли да овърклокна по този начин..
« Отговор #1 -: Jan 22, 2018, 10:54 »
добре, де...

след като BIOS-a изрично не позволява такива гимнастики, значи, може би, вероятно, си има причина...
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Мога ли да овърклокна по този начин..
« Отговор #2 -: Jan 22, 2018, 11:37 »
Еми сега ще търсим такова дъно с BIOS дето "позволява" такива простотийки.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Мога ли да овърклокна по този начин..
« Отговор #3 -: Jan 22, 2018, 11:46 »
Цитат
Здравейте имам x5670 (скоро ще купя още един)

Ако ще слагаш два процесора то трябва да са абсолютно еднакви. Трябва да имат еднакви степинги - това е едно число от вида SLBV7. Това число го пише на капачката! Какво ти пише на капачката? Трябва да търсиш абсолютно същият.Тук пише че този процесор x5670 имал три разновидности Q4EP,Q3UW и SLBV7 , нищо че се казва x5670.
http://www.cpu-world.com/sspec/SL/SLBV7.html


Сега незнам доколко това е важно за съвременните чипсети и процесори и дали ще има някакви проблеми ако са различни, но едно време Интел изрично казваха че трябва да са с еднакви степинги.



« Последна редакция: Jan 22, 2018, 11:54 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Мога ли да овърклокна по този начин..
« Отговор #4 -: Jan 22, 2018, 11:58 »
Еми сега ще търсим такова дъно с BIOS дето "позволява" такива простотийки.
И то не само един ще оверклоква ами два наведнъж. :o

Имам чувството, че това дъно няма да можеш да го захраниш с твойто 400W-ово захранване. Нещо много съединители се виждат по дъното.
« Последна редакция: Jan 23, 2018, 10:07 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Мога ли да овърклокна по този начин..
« Отговор #5 -: Feb 05, 2018, 14:26 »
Цитат
Здравейте имам x5670 (скоро ще купя още един)

Ако ще слагаш два процесора то трябва да са абсолютно еднакви. Трябва да имат еднакви степинги - това е едно число от вида SLBV7. Това число го пише на капачката! Какво ти пише на капачката? Трябва да търсиш абсолютно същият.Тук пише че този процесор x5670 имал три разновидности Q4EP,Q3UW и SLBV7 , нищо че се казва x5670.
http://www.cpu-world.com/sspec/SL/SLBV7.html


Сега незнам доколко това е важно за съвременните чипсети и процесори и дали ще има някакви проблеми ако са различни, но едно време Интел изрично казваха че трябва да са с еднакви степинги.
SLBV7 пише, това най-добрият от трите варианта ли е? :)
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Мога ли да овърклокна по този начин..
« Отговор #6 -: Feb 05, 2018, 14:50 »
SLBV7 пише, това най-добрият от трите варианта ли е? :)

Вероятно щото явно е последният.
Цитат
In addition to the SLBV7 S-Spec, this processor was also manufactured with two pre-production S-Spec numbers: .....


Пък след това що имало микрокоде ъпдейти :o
« Последна редакция: Feb 05, 2018, 14:52 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Мога ли да овърклокна по този начин..
« Отговор #7 -: Feb 05, 2018, 15:18 »
А какво дъно намерихме, че да овърклокваме с него CPU-тата ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.