Автор Тема: КРИПТИРАНЕ  (Прочетена 3378 пъти)

werewolfvac

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 29
    • Профил
КРИПТИРАНЕ
« -: Jul 19, 2009, 11:53 »
НЯКОИ МОЖЕ ЛИ ДА МИ ПОМОГНЕ ? МОЖЕ ЛИ ДА МИ ГО ОБЯСНИ И ДАЛИ МОЖЕ ДА МИ КАЖЕ WEB SAITE ВЪВ КОИТО ДА МОГА ДА СИ НАМЕРЯ КНИГИ СЪС КОИТО ДА СЕ НАУЧА ДА ГО ПОЛЗВАМ
Активен

stealth01

  • Гост
Re: КРИПТИРАНЕ
« Отговор #1 -: Jul 19, 2009, 12:26 »
разбира се, че ще помогнем!
но първо си изключи CAPS LOCK-а и си редактирай мнението като обясниш и какво искаш да криптираш.
Активен

werewolfvac

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 29
    • Профил
Re: КРИПТИРАНЕ
« Отговор #2 -: Jul 19, 2009, 12:29 »
просто искам да се науча и да го разбера този език това защото се опитах да си намеря материали ама не си намерих и заради това а криптирането е най-трудният език които знам
Активен

nasko_p_a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 36
  • Distribution: LinuxMint
    • Профил
Re: КРИПТИРАНЕ
« Отговор #3 -: Jul 19, 2009, 13:24 »
Език, казваш! :)
Кажи първо точно какво искаш да направиш и някой може да ти помогне.
Активен

neosofti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Убунту 10.04 - 64 бита
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: КРИПТИРАНЕ
« Отговор #4 -: Jul 19, 2009, 13:33 »
Криптиране? Език? Какво точно искаш да правиш? Криптирането не е език, а действие извършващо се от алгоритми за криптиране, които от своя страна са писани на езици за програмиране. Езиците за програмиране с лопата да ги ринеш. :)

spec1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 230
    • Профил
Re: КРИПТИРАНЕ
« Отговор #5 -: Jul 19, 2009, 14:57 »
man openssl
Активен

werewolfvac

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 29
    • Профил
Re: КРИПТИРАНЕ
« Отговор #6 -: Jul 19, 2009, 15:06 »
добре де вид език е които е скрит зад математически числа и букви аз само искам само да го разбера това е нищо друго
Активен

neosofti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Убунту 10.04 - 64 бита
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: КРИПТИРАНЕ
« Отговор #7 -: Jul 19, 2009, 15:20 »
Човек ти май не знаеш какво искаш, какво да попиташ и как да питаш. Какво те интересува точно.
1. Алгоритмите за криптиране?
2. Програмният език, на който е писано дадено приложение за криптиране?
3. Теорията криеща се зад криптирането?
4. И т.н.

Напиши едно смислено изречение, за да ти се даде точен отговор. Каква е тази мешена салата от мисли? Цитатите следват:
Цитат
НЯКОИ МОЖЕ ЛИ ДА МИ ПОМОГНЕ ? МОЖЕ ЛИ ДА МИ ГО ОБЯСНИ И ДАЛИ МОЖЕ ДА МИ КАЖЕ WEB SAITE ВЪВ КОИТО ДА МОГА ДА СИ НАМЕРЯ КНИГИ СЪС КОИТО ДА СЕ НАУЧА ДА ГО ПОЛЗВАМ

Цитат
просто искам да се науча и да го разбера този език това защото се опитах да си намеря материали ама не си намерих и заради това а криптирането е най-трудният език които знам

Цитат
добре де вид език е които е скрит зад математически числа и букви аз само искам само да го разбера това е нищо друго

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: КРИПТИРАНЕ
« Отговор #8 -: Jul 19, 2009, 15:24 »
Вдигам си двете ръце за това8) 8) 8)
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

neosofti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Убунту 10.04 - 64 бита
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: КРИПТИРАНЕ
« Отговор #9 -: Jul 19, 2009, 15:25 »
Тая тема е ебати Brainstorming-a.

werewolfvac

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 29
    • Профил
Re: КРИПТИРАНЕ
« Отговор #10 -: Jul 19, 2009, 15:26 »
споко бе човек какво се палиш са  :)  какво искам ли просто да започна да уча нали ме разбираш от нулата нали знаеш като почваш дасакло и почваш от нищото и аз така искам просто да го започна и да го науча и да го използвам защото за да знаеш да програмираш трябва да знаеш криптирането и др работи но нали знаеш трябва да се започне от някаде а аз искам  да почна от него защото най ми харесва заради това ако можеш ти ми кажи как започна да го учиш от каде започна това
 :)
Активен

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Re: КРИПТИРАНЕ
« Отговор #11 -: Jul 19, 2009, 15:53 »
споко бе човек какво се палиш са  :)  какво искам ли просто да започна да уча нали ме разбираш от нулата нали знаеш като почваш дасакло и почваш от нищото и аз така искам просто да го започна и да го науча и да го използвам защото за да знаеш да програмираш трябва да знаеш криптирането и др работи но нали знаеш трябва да се започне от някаде а аз искам  да почна от него защото най ми харесва заради това ако можеш ти ми кажи как започна да го учиш от каде започна това
 :)
Напълно си прав, че се почва от нулата, както и в училище. Затова най-добре почни и ти от там - като за начало малко граматика, правопис, а може да наблегнеш и на синтактичния разбор в българския език.
Извинявай, че се включвам в темата без да помогна, но вече няколко пъти се опитаха да ти кажат, че докато не формираш нормален, смислен въпрос няма как да получиш отговор, а към момента явно не си в състояние да го направиш .... с какво криптиране си тръгнал да се занимаваш.
Активен

werewolfvac

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 29
    • Профил
Re: КРИПТИРАНЕ
« Отговор #12 -: Jul 19, 2009, 15:56 »
е да българския не ми е добре защото аз не живея във българия от дълго време и е нормално :) ами със програмиране
Активен

werewolfvac

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 29
    • Профил
Re: КРИПТИРАНЕ
« Отговор #13 -: Jul 19, 2009, 15:58 »
а можеш ли да ми кажеш ти със какво започна  ? ::)
Активен

nasko_p_a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 36
  • Distribution: LinuxMint
    • Профил
Re: КРИПТИРАНЕ
« Отговор #14 -: Jul 19, 2009, 16:39 »
Не е нормално да не можеш да напишеш едно изречение като хората, дори и да не си живял от дълго време в България. Освен това, не можеш да си формулираш въпроса. Как искаш някой да ти даде смислен отговор? Май темата е приключена вече.  ???
Активен