Автор Тема: Проблем със усу 5 мини и лаптоп АСУС X52D  (Прочетена 4176 пъти)

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Проблем със усу 5 мини и лаптоп АСУС X52D
« Отговор #15 -: Aug 23, 2011, 15:38 »
Благодаря за отговорите сега ще инсталирам усу 7 от флаш памет ( флаш карта с четец - мисля че е същото нали ?) И искам да попитам има ли някакви особенности при инсталиране от флаш или просто е съсщото както с диск.Аз не се плаша от номодесет а от проблема с батерията т.е трябва да се вади буксата на адаптера когато е постоянно включен в тока за да тръгне защото иначе изписва reboot and select boot device и до там.
Активен

trosho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 321
    • Профил
Re: Проблем със усу 5 мини и лаптоп АСУС X52D
« Отговор #16 -: Aug 23, 2011, 16:31 »
Няма разлики в самата инсталация при инсталиране от USB флашка (флаш карта с четец е същото).

Това съобщение кога ти го дава? Само при Ubuntu (CD?, USB?) или и при Windows?
Питам, защото може да е от BIOS-а и да няма връзка с Убунту/УСУ. Поне на мен ми прилича на ресетване на настройките за boot order (да се получи настройка за стартиране от медия, която не присъства или не може да се открие).
Май има и някои клавиши, които (ако натискаш) да се сменят настройките. Може би се ресетва до стандартните настройки, когато вадиш батерията?
Активен

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Проблем със усу 5 мини и лаптоп АСУС X52D
« Отговор #17 -: Aug 24, 2011, 10:07 »
И аз мисля че е от биоса.При уин не е имало такова нещо.А пък иначе то отказва да бутне от всичко дори и от хард диска .Именно за това ако искате мога да дам снимка на биоса за да видите опциите и и кое не е наред.А по принцип сега след 3 рестарта и трябва да се вади батерията ако е бил постоянно включен в тока.
Активен

trosho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 321
    • Профил
Re: Проблем със усу 5 мини и лаптоп АСУС X52D
« Отговор #18 -: Aug 24, 2011, 14:26 »
Ако е от BIOS-а, не знам как може да го пребориш. Може би трябва да видиш дали има по-нов и да го обновиш?
За да провериш дали ти се сменя "boot order"-ът, виж какъв е той преди да ти забие и след като го направи (нямам идея къде точно се намира в твоя биос).

А за ASUS-ките bios-и... хм (виж тук - цък).
Активен