Автор Тема: Моля помагайте!!!  (Прочетена 7223 пъти)

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Моля помагайте!!!
« Отговор #15 -: Dec 20, 2012, 18:21 »
Аквариумът е сладководен. Рибките не са лабиринтови (не знам на кои точно се казва принцеси) и си имат нужда от аериране (което се постига с течението на водната помпа), а и са 2-3 бройки повече отколкото би трябвало за 60 литра вода (т.е. нуждата от кислород е малко по-голяма)..

Нагревателят е с термостат, като достигне температурата се изключва, като спадне се включва (нямам наблюдения при падане до колко точно се включва наново).

При нас отоплението на стаите е с газов котел, на който му трябва ток за помпата, т.е. спре ли тока за дълго, стаята изстива. Водата в аквариума изстива доста по-бавно от околната среда, разбира се, сигурно може да минат часове, докато положението стане критично. Т.е. евентуално може ups-а да е само за помпата (през лятото със сигурност).

Така де, аз питам чисто теоретично, не знам дали ще си вземем точно сега. Мисля и че съм малко по-параноична от нужното, но все пак е имало случаи на аквариуми за хиляди левове и стотици часове внимание, унищожени за няколко часа, поради токови аварии.
Активен