Автор Тема: Проблем с canoscan lide 20  (Прочетена 1533 пъти)

nannygoat

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 40
    • Профил
Проблем с canoscan lide 20
« -: Jul 22, 2006, 15:58 »
Поствам темата в секцията за напреднали, тъй като намирам проблема за сериозен, а и вече буквално обърнах нета наопаки, без да намеря каквото и да е разрешение. В ubuntuforums.org има няколко теми, където се описва проблем, идентичен по всички показатели с моя. За какво става дума: usb скенер Canon Lide 20. Sane и Kooka го засичат безпроблемно, но първия път, когато изобщо пуснах скенера, се случи следното - снимката се сканира, а когато лампата стигна до долна мъртва точка, вместо да спре, продължи да върти и да издава тотално плашещи звуци. Трябваше да изключа usb кабела, за да спре. Оттогава-насам може да се каже, че сканиращата глава (извинете ме, не съм наясно с точната терминология) е "заяла" в тази долна точка и изобщо не мърда оттам. Всеки опит за сканиране завършва с кошмарните звуци и въртене на празни обороти...сякаш устройството не знае какви са размерите на сканиращата повърхност и къде точно се намира лампата в момента. Проверих в базата данни за съвместими устройства на sane - моето е от тях. Имам коректно инсталирани sane, както backends, така и frontends. Под Windows XP всичко си работи безпроблемно. В момента съм изцяло на линукс и това ме затормозява страшно много, ще съм благодарен на всякакви съвети!



Активен

Това е просто работа. Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора." - Мохамед Али

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Scanner canoscan fb 620p
Настройка на програми
borvass 2 1704 Последна публикация Sep 11, 2006, 11:16
от borvass
Скенер CanoScan LIDE 200 под linux
Настройка на хардуер
binev 2 1390 Последна публикация Jun 28, 2010, 00:11
от betso