Автор Тема: Nvidia fx5200 display driver  (Прочетена 3774 пъти)

littleme

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Nvidia fx5200 display driver
« -: Jun 08, 2007, 23:29 »
Здравейте. В момента използвам Mandriva2007Free i386 и се опитвам да инсталирам драйверите за видео карта nVidia FX5200 но нещо не ми се получава.
Свалих тези драйвери http://www.nvidia.com/object/linux_d..._1.0-9755.html
и като се опитам да инсталирам през конзолата ми изписва:
"No precompiled kernel interface was found to match your kernel; would you like the installer to attempt to download a kernel interface for your kernel form nvidia ftp site (ftp://download.nvidia.com)?
yes / no"
Като кликна YES и ми изписва че не може да се свърже към сървъра... е то нормално през конзолата нямам настроен pppoe та сега какво точно трябва да сторя?
Активен

TheNightmare

  • Гост
Nvidia fx5200 display driver
« Отговор #1 -: Jun 08, 2007, 23:48 »
Опа грешка. Не прочетох баш.  ':zzz:'



Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Nvidia fx5200 display driver
« Отговор #2 -: Jun 09, 2007, 01:45 »
Нямам много спомени за PPPoE, но ако не се лъжа, връзката можеше да се пусне само за един потребител. Ако е така, то вероятно това си направил, щом нямаш връзка под root. Според мен, най-добре е командите за свързване да се сложат в един файл, който да се изпълнява при зареждане. Така връзката ще е глобална за системата. Предполагам и в Mandriva, зареждащите скриптове се намират в /etc/init.d папката и се изполват symlink-ове в rc*.d папките за съответния init. Т.е., искам да кажа, че трябва да си направиш един файл в /etc/init.d с командите за свързване и да сложиш symlink-ове към него в rc*.d папките. Може, вместо да създаваш нов файл, да сложиш командите в rc.local файла. Незнам колко си наясно с материята, така че, ако се налага, ще обясня по-подробно и разбираемо.
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

littleme

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Nvidia fx5200 display driver
« Отговор #3 -: Jun 09, 2007, 13:52 »
Ще се оправя по някакъв начин... а понеже на намерих тема за другия ми върпрос ще го задам тук.

Системата MANDRIVA POWER PACK е платена... но за да я ползвам легално трябва ли ми някаква фактура като за linux или не?
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Nvidia fx5200 display driver
« Отговор #4 -: Jun 09, 2007, 14:24 »
По въпроса за драйвъра- ти и йес да кликнеш, пак няма да намери интерфейс за твоето ядро в сайта на нвидия.. дори и да имаш връзка. Така че спокойно си кликай No. Ще си го компилира само. Само че, ти трябва и сорса на ядрото ти. В мандрива по дефолт няма сорс на ядрото, трябва да си го свалиш и инсталираш.



Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
FX5200 с nvidia 6629 driver  на FC2( к2.6.9)
Настройка на хардуер
hary 0 1904 Последна публикация Jan 20, 2005, 16:24
от hary
Nvidia driver
Настройка на програми
preslavxxx 5 3162 Последна публикация Jun 09, 2006, 23:26
от preslavxxx
Ati radeon 9200 display driver
Кошче
Do0mMas7eR_ 0 4447 Последна публикация Nov 03, 2006, 14:39
от Do0mMas7eR_
Nvidia driver проблем след рестарт..
Настройка на хардуер
Spit 2 2706 Последна публикация Nov 05, 2006, 18:01
от eka
(РЕШЕН) Как да инсталирам nvidia driver
Настройка на програми
elfenlied 6 4603 Последна публикация May 16, 2008, 12:57
от elfenlied