Автор Тема: Помощ на начинаещ  (Прочетена 933 пъти)

Galin_B

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Помощ на начинаещ
« -: Nov 24, 2007, 16:32 »
За първи път ще си слагам Linux и имам един може би елементарен въпрос: След като изтеглих 3-те iso-та на Mandrakelinux 10.1 как да ги запиша на дисковете т.е. само първия ли да е boot-ващ а останалите data или... ? Благодаря предварително
Активен

Gruntz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 67
    • Профил
Помощ на начинаещ
« Отговор #1 -: Nov 24, 2007, 16:56 »
Просот записваш имиджите на CD-та. Те си знаят какви да станат. После зареждаш от CD-1.
Активен

gizi_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 521
  • Distribution: Debian/Lenny, SLES/9-11
  • Window Manager: Gnome 2.22.3
    • Профил
Помощ на начинаещ
« Отговор #2 -: Nov 24, 2007, 17:02 »
Незнам защо си решил да ползваш мандрейк ама както искаш.И въпреки това ако искаш има Мандрива която е новия мандрейк така да се каже.Чувам добри неща за версия 2007 вземи си изтегли нея ползвай.

P.S. Това е просто съвет който не трябва да съблюдаваш!Само ако искаш. ':p'
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Помощ на начинаещ
« Отговор #3 -: Nov 27, 2007, 12:29 »
Цитат (gizi_ @ Ноември 24 2007,18:02)
Незнам защо си решил да ползваш мандрейк ама както искаш.

А аз колко съм се чудил, постоянно някой инсталира mandrake, оня ден се регистрирах в един бг тракер и там има една прашлясала тема за Мандрак, явно заради тази тема се юрват да го инсталират, а май пишеше и за редхат.
И да не съм пълен офтопик, наистина пробвай Мандрива 2008 изтегли си я от официалният сайт има и безплатни версии, инсталацията е изключително проста, ама едно ме дразни в мандрива, има включени един милион държави и езици дори някакви от някакви си острови, а български няма  ':crazy:'  е след като я инсталираш предполагам може да се добави.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast