Автор Тема: Проблем с отваряне на mdb разширение от Kexi  (Прочетена 1930 пъти)

toniko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 30
  • Distribution: Убунту 9.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Здравейте, имам проблем с import НА файл .mdb( ms access)  в Kexi. С Ubuntu 9.10 съм. Излиза ми надпис "could not find an appropirate migration driver". Търся драйвери в официалният сайт на Kexi, както и на други места но не се получава. Идеята, е че просто трябва да мога да работя с въпросният файл, като да мога също и да го редактирам. Ако някой знае и друг софтуер за обработване и import-ване на .mdb формат, ако може да сподели. Благодаря предварително.
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Дай някакъв примерен .mbd файл, с който имаш проблем при отварянето в Kexi.
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

toniko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 30
  • Distribution: Убунту 9.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
ами лошото е, че файлът е такъв, че на него се обработват фактури във фирма и нямам възможност да го предоставя, тъй като вътре има много информация, която не може да бъде споделена. :(
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Инсталирал ли си kexi-mdb-plugin? Ако не си, потърси го в хранилищата или го дръпни от тук (линковете за изтегляне са най-отдолу).
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

anstas

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 160
  • Distribution: Debian Mandriva Sabayon
  • Window Manager: Gnome & KDE
    • Профил
Здравей!

Погледни това:

http://www.microinvest.net/warehouseopen.php

Успехи!
Активен

Ако Господ се бе посъветвал с мен, когато е  създавал света,  щях да му препоръчам да го устрои по-просто.     Алфонс X МЪДРИ, крал на Кастилия.

GNU/Linux user 462005

toniko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 30
  • Distribution: Убунту 9.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
anstas, благодаря за предложението ще го разгледам обезателно. Лошото, е че mdb вече съдържа информация, с която трябва да се работи, така че ще се опитам да инсталирам kexi-mdb-plugin, макар че не ми е много ясно защото съм "newbie" в Линукса. Ще пиша за резултата, който ще получа
Активен

toniko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 30
  • Distribution: Убунту 9.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
neter, това което ми даде го оправих и всичко тръгна. Благодаря ти много. Лошото е, че след като импортнах файлът, ми се показа информацията, но самата бланка (Forms), където е интерфейса за работа с файла (въвеждане извеждане, редактиране на фактурите) не се показва. Сега ще мисля нови вариянти.
Активен