Автор Тема: Проблем с драиверите за убунту 10.04 на видео картата ATI Radeon 9600 pro  (Прочетена 6282 пъти)

vyrgozunqk

  • Гост
хмм за кои игри става въпрос, не помня в крайна сметка да съм имал проблеми с лага...
Активен

Rifred

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
хмм... много странно, според това което чета навсякъде WC ||| -ката се държи идеално под wine...
Не знам, пробвай да инсталираш по-нова версия на wine от тази която е в repository-то...
И най-добре е даже да си компилираш... преди като играех игрици още, с уайн инсталиран от репо-то контрата ми вадеше около 70 FPS, след компилация виснеше на 99...
Така, че най-добре ще е ако можеш да си компилираш уайн-а.
Активен

Rifred

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
еми аз инсталирах уаина със еи тази команда sudo apt-get install wine.Как мога да си кача наи-новата версия и моляте обясни ми кво е компилация! Благодаря предварително.
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
първо, това в конзолата : sudo apt-get build-dep wine
после теглиш това
Разархивираш го...
Влизаш в папката ( с конзолата ) примерно, ако си го разархивирал в /home/wine
Отваряш един терминал и вътреш пишеш cd wine
после команда "./configure && make" ( без кавички ;) )
Почват да ти излизат едни надписи по екрана и чакаш да свърши, като свърши пишеш sudo make install.

Компилирането е превръщането на дадена програма от изходен код ( така както я е писал програмиста ) в машинен, така, че да го разбере компютъра. Основните преимущества на една компилация са, че се оптимизира кода, от компилатора за твойта машина, специфично.
Активен

Rifred

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Благодаря ще го пробвам!
Активен

Rifred

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
 е хора още работя по първия ми проблем но ми излезна 2-ри.Не мога да инсталирам като хората flash player не знам защо.Пробвах дота пъти,доста различни методи,но не се получава.Като дам във firefoxa инструменти и дам приставки там няма флаш плеиър,във добавки също го няма.Какво да правя?
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
клиповете не ти вървят?

Отиваш на сайта на макромедиа флаш, теглиш флаш плеъра в .deb пакет и инсталираш...
Активен

Rifred

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Пробвах не стана.Не ми даде никви приставки и пак немога да гледам клипове
« Последна редакция: Jul 18, 2010, 00:47 от Rifred »
Активен

tonitochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 699
  • Distribution: Kubuntu and Xubuntu
  • Window Manager: KDE 4
    • Профил
    • WWW
Инсталирай пакета flashplugin-nonfree с пакетният мениджър и ще гледаш клипчета.
Активен

Debian
 http://debian-az-propaganda.blogspot.com/
вестник за GNU/Linux  http://vestnik.hbcom.info/news.php
 http://tonitochev.net16.net/

Rifred

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Инсталирал съм го вече пакета.ПРеинсталирах го но пак не става :(
Активен

Rifred

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
хора се пак благодаря за помоща оправих се.Инсталирах си google chrome. :)
Активен

Rifred

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
хора изникна ми нов проблем,когато цъкна на wine config немога да видя настроикити защото явно съм пуснал твърде голяма/малка резолюция.Виждам само отгоре бутоните и надолу немога да видя там точно дет може да се промени.Изтрих напълно wine но пак не става.Моля помогнете.Благодаря Предварително ! :)
Активен

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
хора изникна ми нов проблем,когато цъкна на wine config немога да видя настроикити защото явно съм пуснал твърде голяма/малка резолюция.Виждам само отгоре бутоните и надолу немога да видя там точно дет може да се промени.Изтрих напълно wine но пак не става.Моля помогнете.Благодаря Предварително ! :)
А пробва ли със стандартните клавиши за целта т.е. да държиш натиснат Алт докато мърдаш прозореца нагоре с мишката?!?
Активен

Rifred

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Пробвах не става.Аз не мога да мръдна прозореца
Активен